chuť

Výpis příspěvků ke štítku „chuť“

Japonský vědec stvořil olizovatelnou TV obrazovku. Umí napodobit i chuť čokolády

24. prosince 2021 20:27

Japonský profesor vyvinul kuriózní prototyp olizovatelné televizní obrazovky. Ta podle něj dokáže věrně napodobit konkrétní chutě – třeba červené víno nebo mléčnou čokoládu. Zařízení s názvem Taste the TV (TTTV) by mohlo posloužit jak pro školení kuchařů na dálku, tak pro komerční účely, informovala zpravodajská agentura Reuters.

Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?

13. dubna 2021 05:33

Ztráta čichu a chuti bývá velmi častým příznakem onemocnění COVID-19. Některým pacientům se chuť i čich vrátí během několika dnů, jiní ani po několika týdnech nic necítí a nedokážou si vychutnat jídlo tak jako dříve. Podle lékařky z ORL Azity Gebauerové dojde k úpravě těchto smyslových vjemů u většiny z nich spontánně. Pokud se tak ale nestane do tří týdnů, je na místě navštívit ordinaci ORL.

Květiny mě jen rozesmutní. Příběhy lidí, kteří kvůli covidu ztratili čich a chuť

22. října 2020 06:02

Christina Alexanderová jako mnoho dalších prodělala koronavirus. Když v polovině března vařila večeři, uvědomila si, že ztratila chuť a čich. Stejně jako u odhadovaných 34 až 68 procent infikovaných měla i ona zkreslené smyslové vnímání. Proč dochází ke ztrátě chuti a čichu, se vědci stále snaží zjistit. Jejich závěry zveřejnil portál Inverse spolu se svědectvím dalších mladých lidí.