chyby

Výpis příspěvků ke štítku „chyby“

Když „ledňáčkům“ dochází motivace. Expertka radí, jak v předsevzetí zhubnout vytrvat

První měsíc roku 2024 se blíží ke konci, stejně jako motivace a odhodlání řady lidí, kteří si předsevzali, že letos začnou se cvičením. Takzvaní „ledňáčci“ tak mohou dojít do bodu, kdy budou ze svých výkonů natolik zklamaní, že v sebe přestanou věřit. Výživová poradkyně Pavla Pešková Gazdíková pro CNN Prima NEWS poradila, jak ve své snaze dosáhnout cíle vytrvat, a popsala i nejčastější chyby, kterých by se lidé měli vyvarovat.

Problém s obnovou památek. Ministerstvo kultury rozdělovalo peníze bez cílů, tvrdí NKÚ

Aktualizováno

Ministerstvo kultury (MK) rozdělovalo peníze na záchranu a obnovu kulturních památek, aniž stanovilo cíle, kterých chce touto podporou dosáhnout. Vyplývá to z prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Kontrola se týkala let 2019 až 2022, konkrétně 2,6 miliardy korun z šesti programů, jež resort rozdělil mezi 7 457 projektů. Kontroloři odhalili nedostatky i v hodnocení projektů, které bylo podle nich v některých případech netransparentní a neúměrně dlouhé. Ministerstvo v reakci konstatovalo, že NKÚ nezjistil porušení rozpočtové kázně. Nedomnívá se, že by bylo rozhodování o projektech netransparentní.

Střelba do vlastních i uvíznutí v ukrajinských léčkách. Co komplikuje činnost okupantů?

Už dlouhé měsíce se ve veřejném prostoru hovoří o tom, že se ruská invaze na Ukrajinu ani trochu nevyvíjí tak, jak si kremelské vedení představovalo. Rusové trpí obrovskými ztrátami, navíc postupně přicházejí o území, které před časem obsadili. Ze zpráv britského analytického centra Royal United Services Institute (RUSI) vyplývá, že okupanti často nevědomky pálí z pěchotních zbraní do svých kolegů. Zabírají také velmi neobvyklé ukrajinské léčky.

Portál ke koronavirovým opatřením je zastaralý a plný chyb. Rakušan slibuje nápravu

Zajímá vás, jak dlouho musíte být při nákaze koronavirem v izolaci nebo karanténě, jak starý můžete mít test do restaurace nebo zda můžete jít na návštěvu do nemocnice? To vše byste se měli dozvědět na vládním portálu covid.gov.cz. V současné době je ale plný chyb, nepřesností a starých údajů. Kde máme hledat, co vlastně platí, ptají se občané? Slibujeme nápravu, zní z vlády.