chyby

Výpis příspěvků ke štítku „chyby“

Střelba do vlastních i uvíznutí v ukrajinských léčkách. Co komplikuje činnost okupantů?

1. prosince 2022 18:24

Už dlouhé měsíce se ve veřejném prostoru hovoří o tom, že se ruská invaze na Ukrajinu ani trochu nevyvíjí tak, jak si kremelské vedení představovalo. Rusové trpí obrovskými ztrátami, navíc postupně přicházejí o území, které před časem obsadili. Ze zpráv britského analytického centra Royal United Services Institute (RUSI) vyplývá, že okupanti často nevědomky pálí z pěchotních zbraní do svých kolegů. Zabírají také velmi neobvyklé ukrajinské léčky.

Portál ke koronavirovým opatřením je zastaralý a plný chyb. Rakušan slibuje nápravu

1. ledna 2022 06:30

Zajímá vás, jak dlouho musíte být při nákaze koronavirem v izolaci nebo karanténě, jak starý můžete mít test do restaurace nebo zda můžete jít na návštěvu do nemocnice? To vše byste se měli dozvědět na vládním portálu covid.gov.cz. V současné době je ale plný chyb, nepřesností a starých údajů. Kde máme hledat, co vlastně platí, ptají se občané? Slibujeme nápravu, zní z vlády.

KOMENTÁŘ: Babiš totálně selhává. Skalpem ministrů se snaží zakrýt vlastní chyby

7. dubna 2021 05:11

Tempo očkování je katastrofálně pomalé, nákupy vakcín selhávají a Česko se blíží k hranici 30 tisíc mrtvých. Hlavní vinu za to vše nenese nikdo jiný než premiér země Andrej Babiš (ANO). Osobně se navíc koncem loňského roku prohlásil zmocněncem pro očkování a řekl, že na vše dohlédne. Svých selhání si je evidentně vědom, protože se je snaží maskovat, přehazuje vinu na své ministry a fušuje do věcí, kterým nerozumí jen proto, aby odvrátil pozornost od vlastních chyb.

Češi mnohdy neumějí správně česky. V čem nejčastěji chybujeme?

11. prosince 2020 18:15

Český jazyk je krásný, ale dokáže být i zrádný. Pravopis v sobě totiž skýtá některé záludnosti. Navíc v době, kdy se komunikace stále více přesouvá na sociální sítě, se ustálily některé nekorektní výrazy. Nejeden z takzvaných influencerů má často problém s gramatikou. Proto právě přes sociální sítě se rozhodly šířit osvětu dvě kamarádky z vysoké školy. Založily projekt Červená propiska a upozorňují na časté pravopisné chyby.

Češi chybují v dotazníku, který potřebují k cestě na dovolenou. Do letadla je nepustí

21. srpna 2020 21:23

Pokud letíte na dovolenou například do Řecka, máte povinnost vyplnit dotazník, po kterém vám před odletem přijde do e-mailu od letecké společnosti takzvaný QR kód. Mnozí turisté často u jeho vyplňování chybují, na což je ale systém neupozorní. Lidé pak dostanou potvrzovací e-mail, že je vše v pořádku. Až na letišti se ale dozvědí, že tomu tak není a letecká společnost je pak nechce vzít na palubu.

Miliardy korun za tisíce článků, přínos nejasný. NKÚ hodnotil ministerstvo zdravotnictví

22. června 2020 09:11

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zjistil, že Ministerstvo zdravotnictví (MZd) vyplatilo miliardy korun aniž by si vyhodnocovalo přínos těchto vyplacených peněz. V letech 2015 až 2019 dal resort velké peníze na aplikovaný zdravotnický výzkum. Měly pomoci zlepšit zdraví české populace, zabezpečit aktuální potřeby zdravotnictví a zajistit mezinárodně srovnatelnou úroveň výzkumu. Podle NKÚ ale MZd programy na podporu nastavilo tak, že větší důraz se kladl na počet projektů než na jejich kvalitu, většina výstupů byly články a publikace a úřad ani nevyhodnocoval přínos vyplacené podpory. Ministerstvo s výsledky kontroly nesouhlasí, výstupy se podle něj hodnotily právě v době kontroly NKÚ.