reklama

chyby

Výpis příspěvků ke štítku „chyby“

KOMENTÁŘ: Babiš totálně selhává. Skalpem ministrů se snaží zakrýt vlastní chyby

Tempo očkování je katastrofálně pomalé, nákupy vakcín selhávají a Česko se blíží k hranici 30 tisíc mrtvých. Hlavní vinu za to vše nenese nikdo jiný než premiér země Andrej Babiš (ANO). Osobně se navíc koncem loňského roku prohlásil zmocněncem pro očkování a řekl, že na vše dohlédne. Svých selhání si je evidentně vědom, protože se je snaží maskovat, přehazuje vinu na své ministry a fušuje do věcí, kterým nerozumí jen proto, aby odvrátil pozornost od vlastních chyb.

Češi mnohdy neumějí správně česky. V čem nejčastěji chybujeme?

Český jazyk je krásný, ale dokáže být i zrádný. Pravopis v sobě totiž skýtá některé záludnosti. Navíc v době, kdy se komunikace stále více přesouvá na sociální sítě, se ustálily některé nekorektní výrazy. Nejeden z takzvaných influencerů má často problém s gramatikou. Proto právě přes sociální sítě se rozhodly šířit osvětu dvě kamarádky z vysoké školy. Založily projekt Červená propiska a upozorňují na časté pravopisné chyby.

Češi chybují v dotazníku, který potřebují k cestě na dovolenou. Do letadla je nepustí

Pokud letíte na dovolenou například do Řecka, máte povinnost vyplnit dotazník, po kterém vám před odletem přijde do e-mailu od letecké společnosti takzvaný QR kód. Mnozí turisté často u jeho vyplňování chybují, na což je ale systém neupozorní. Lidé pak dostanou potvrzovací e-mail, že je vše v pořádku. Až na letišti se ale dozvědí, že tomu tak není a letecká společnost je pak nechce vzít na palubu.

Miliardy korun za tisíce článků, přínos nejasný. NKÚ hodnotil ministerstvo zdravotnictví

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zjistil, že Ministerstvo zdravotnictví (MZd) vyplatilo miliardy korun aniž by si vyhodnocovalo přínos těchto vyplacených peněz. V letech 2015 až 2019 dal resort velké peníze na aplikovaný zdravotnický výzkum. Měly pomoci zlepšit zdraví české populace, zabezpečit aktuální potřeby zdravotnictví a zajistit mezinárodně srovnatelnou úroveň výzkumu. Podle NKÚ ale MZd programy na podporu nastavilo tak, že větší důraz se kladl na počet projektů než na jejich kvalitu, většina výstupů byly články a publikace a úřad ani nevyhodnocoval přínos vyplacené podpory. Ministerstvo s výsledky kontroly nesouhlasí, výstupy se podle něj hodnotily právě v době kontroly NKÚ.

reklama