CNN Prima News chytrý telefon

chytrý telefon

Výpis příspěvků ke štítku „chytrý telefon“

RECENZE: Nadupané titanové monstrum s inteligencí. Čím zaujme Samsung Galaxy S24 Ultra?

Nová éra mobilní umělé inteligence. AI pro všechny. Vzletnými slovy korejský Samsung představoval svůj nový vlajkový model mezi mobilními telefony Galaxy S24 Ultra. Redakce CNN Prima NEWS si tento kousek vyzkoušela. Pronášel Samsung jen silná slova, nebo skutečně přinesl královský telefon? Správně je druhá možnost. Na poli mobilních telefonů se jedná o bestii, která si svou cenovku obhájí.

Když k diagnóze stačí chytrý telefon. Ušní infekci u dětí odhaluje AI pomocí nové aplikace

Příliš časté a zbytečné předepisování antibiotik – zejména u dětí – se stává celosvětovým problémem. Lékaři a vědci z amerického Pittsburghu proto vytvořili speciální aplikaci, která je založena na umělé inteligenci (AI). Doktorům stačí, aby měli chytrý telefon, a na kontrolu dětského ucha jim stačí pár vteřin. Aplikace pak díky nahraným snímkům dokáže s více než 90procentní přesností určit, zda se jedná například o akutní zánět středního ucha, či nikoliv. Jeho detekce u nejmenších je totiž jinak velmi obtížná.

Výkonný mobil na hry a videa či „rtěnka“ se sluchátky. Vyzkoušeli jsme novinky od Huawei

Čínský technologický gigant Huawei po krátké pauze ukázal svou nejnovější řadu mobilních telefonů. Model Nova 9, který se naplno představil na vídeňské akci, cílí dle slov výrobce především na mladší zákazníky, kteří tráví čas focením a natáčením videí. Tomu odpovídají i nové funkce, svižný operační systém i výkon. Mimo to byla na tiskovém brífinku představena také bezdrátová sluchátka v designu rtěnky či nové prémiové chytré hodinky. Redakce CNN Prima NEWS měla možnost si tato zařízení vyzkoušet v praxi.

Zpěvák Krajčo o digitálním detoxu: Z cinknutí telefonu se mi už dělalo špatně

Vrátil se prý z jiné dimenze. Zpěvák a frontman kapely Kryštof Richard Krajčo se po návratu z dovolené v Dubaji nechal slyšet, že si připadal jako v jiném světě. Tamní protikoronavirová opatření totiž nejsou zdaleka tak omezující jako ta česká. Zároveň už přes dva týdny drží digitální detox. „Je mi fajn, člověk si odpočine od stresu,“ řekl v pořadu Showtime na CNN Prima NEWS.