CNN Prima News dálniční známky

dálniční známky

Výpis příspěvků ke štítku „dálniční známky“

Země pro budoucnost? Stát digitalizaci neumí, padající systémy jsou pravidlem

Digitalizace v rukou státu představuje tragický a odstrašující případ. Za poslední půlrok se s technickými potížemi potýkalo hned několik důležitých systémů státní správy, e-shopem na dálniční známky počínaje a evidencí skutečných majitelů zřejmě nekonče. Výpadky a chybové hlášky se stávají spíše pravidlem než výjimkou, hodnotí oslovení IT experti.

Výpadek e-shopu na dálniční známky se plánoval, tvrdil Havlíček. Paroubek to popřel

V úterý ráno čeští řidiči očekávali avizované spuštění nového e-shopu na dálniční známky. Jeho start ale doprovázely komplikace, které se projevily i během tiskové konference. Na ní ministr dopravy a průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) reagoval na nečekané zastavení webu slovy, že jde o plánovaný postup. S tím ovšem nesouhlasí ředitel státního podniku CENDIS, který měl spuštění e-shopu na starost, Jan Paroubek. Byl hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Začal prodej elektronických dálničních známek. E-shop ale zatím nefunguje

Aktualizováno

Nákup elektronických dálničních známek na příští rok přes internetový obchod edalnice.cz od rána nefunguje. Ostrý provoz e-shopu se má spustit během dneška, ještě se ladí některé detaily, řekl Martin Opatrný, mluvčí státní společnosti Cendis, která systém provozuje. Podle něj si ovšem první známky už někteří řidiči brzy ráno koupit stihli.

Příliš levné elektronické dálniční známky: Budou stát stovky milionů

Pamatujete ještě na třaskavou zakázku, která začátkem roku zlomila vaz ministru dopravy se svébytnými literárními sklony Vladimíru Kremlíkovi (za ANO)? Velmi zjednodušeně šlo o předražený e-shop na dálniční známky za 400 milionů korun. Byla to tehdy velká kauza, premiér a šéf ANO Andrej Babiš na Kremlíka (zcela správně) zaklekl a z resortu ho okamžitě vypakoval. Vládní politici mluvili o tom, že se zakázka vypíše znovu a dramaticky zlevní a IT nadšenci uspořádali víkendový hackathon, kde celý systém za pomoci RedBullu a dobré nálady naprogramovali (a nechali si prolomit) doslova za pár hodin.

Premiér Babiš podá trestní oznámení. Informace, které dostává, jsou znepokojivé

Premiér Andrej Babiš podá v souvislosti se zakázkou na elektronické dálniční známky trestní oznámení. Během pracovní cesty v Izraeli řekl, že dostává znepokojivé informace o celém průběhu i o propojení některých osob. Původní dodavatel IT systému, společnost Asseco Central Europe, zatím informoval, že je připraven ukončit smlouvu se Státním fondem dopravní infrastruktury (SFDI) bez požadavků na jakoukoliv náhradu.