Další porážka Heardové. Soudkyně smetla její novou žádost ve sporu s Deppem

Amber Heardová neuspěla u soudu s žádostí o zrušení červnového verdiktu ve sporu mezi ní a jejím exmanželem Johnnym Deppem. Podle jejího právního týmu měl rozsudek hned několik chyb, a to včetně nesprávně prověřené poroty. Soudkyně ovšem její návrh zamítla. Výtku směrem k porotě označila za irelevantní.

Podle právního týmu Heardové jeden z porotců nedostal obsílku a k soudnímu líčení se dostavil jeho syn. Adresa porotce a jméno totiž sedí, věk nikoliv. Soudkyně Penney Azcarateová ovšem ve středu vydala písemné prohlášení, ve kterém všechna tvrzení Heardové odmítla a uvedla, že konkrétně otázka porotce je irelevantní. Heardová podle ní neprokázala, že by vůči herečce vnesl do případu jakékoliv předsudky, píše web ABC Net.

„Porotce byl prověřen, zasedal v celé porotě, radil se a dospěl k rozsudku,“ píše se v prohlášení Azcarateové. „Tento porotce a všichni ostatní se řídili svou přísahou, pokyny a příkazy soudu,“ doplňuje soudkyně. Proč Azcarateová zamítla další nároky Heardové, ve svém usnesení už neuvedla.

S žádostí o zrušení rozsudku se herečka na soud obrátila začátkem tohoto měsíce. Podle jejího právního týmu obsahoval rozsudek i další pochybení. Například špatné právní odůvodnění nebo nepřiměřeně vysoké odškodné. Heardová má totiž za výroky o domácím násilí zaplatit svému exmanželu odškodné v celkové výši 15 milionů dolarů.

Porotci rozhodli ve prospěch Deppa

Jádrem sporu mezi Heardovou a Deppem byl čtyři roky starý komentář publikovaný deníkem The Washington Post, v němž se Heardová označila za „veřejně známou tvář domácího násilí“. Depp v něm není jmenován, podle jeho právníků ale vyjádření vyznívalo jasně, neboť obvinění ze strany americké herečky už byla veřejnosti známá. Heardová v roce 2020 na žalobu svého exmanžela reagovala vlastní stížností kvůli tvrzením Deppova právníka, že veškerá její nařčení jsou falešná.

Sedmičlenná porota minulý měsíc rozhodla ve prospěch Deppa. Porotci při tom dospěli k závěru, že Heardová jednala se zlým úmyslem, když si ve svém textu mimo jiné stěžovala na „instituce“ chránící muže obviněné z domácího násilí. Depp veškerá nařčení z fyzických útoků na svou bývalou manželku odmítá a naopak u soudu vykresloval o 22 let mladší herečku jako agresora.

Porotci nicméně uznali jako pomlouvačné také vyjádření jeho právníka Adama Waldmana, který označil obvinění Heardové za „hoax“.

Agentura AP vysvětluje, že Depp potřeboval pro úspěch přesvědčit porotu nejen o tom, že nikdy Heardovou nenapadl, ale také o tom, že Heardová článek z roku 2018 publikovala s nekalými úmysly a že tím poškodila jeho pověst. Porotci zjevně dospěli k názoru, že tyto podmínky byly splněny, a herci přiřkli „kompenzační“ odškodné 10 milionů dolarů a dalších pět milionů jako „trestné“ odškodné.

Tagy: