CNN Prima News dárci

dárci

Výpis příspěvků ke štítku „dárci“

Pavel i Babiš vrací peníze dárcům. Jejich transparentní účty přesáhly volební limit

22. ledna 2023 09:53

Druhé kolo prezidentské volby se uskuteční již 27. a 28. ledna. Oba kandidáti na Hrad – armádní generál ve výslužbě Petr Pavel i předseda hnutí ANO Andrej Babiš – nyní vrací peníze ze svých transparentních účtů. Už teď na nich totiž mají mnohem více peněz, než jim zákon v kampani pro druhé kolo dovoluje utratit.

Na tepláky i kurz češtiny. Lidé posílají Babišovi haléřové dary na kampaň, chtějí ho ponížit

13. listopadu 2022 06:19

Finanční příspěvky na vězeňské tepláky, kurz češtiny či záchranu „motýle“. Na transparentním účtu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše se hromadí haléřové dary s expresivními a ironickými vzkazy. Lidé tímto gestem vyjadřují svůj negativní postoj vůči čerstvému prezidentskému kandidátovi. Transparentní účet si kvůli financování kampaně museli založit všichni zájemci o Hrad. Ironickým haléřovým darům se nevyhnou ani další prezidentští kandidáti.

Nedostatek krve trápí české nemocnice. Situace je kritická, dárců ubylo kvůli covidu

1. července 2021 18:18

Nemocnicím chybí krev, vyzývají proto lidi k darování telefonicky i prostřednictvím sociálních sítí. Pokles v letních měsících je podle nich každý rok obvyklý. Situace je letos ale horší než v jiných letech, protože nemocnice obnovují po covidu odloženou zdravotní péči včetně operací, které vyžadují krevní transfuze. O tom, že nemocnice mají krve nedostatek, informovalo na Twitteru i ministerstvo zdravotnictví. Darování krve nebrání ani očkování nebo prodělaný covid.

Lidé darovali na pomoc po tornádu už přes 700 milionů korun

28. června 2021 10:27

Do sbírek na pomoc jihomoravským obcím, jež ve čtvrtek poničilo tornádo, poslali dárci k pondělnímu ránu už přes 700 milionů korun. Část peněz uhradí okamžité potřeby. Zemědělské škody způsobené v noci ze čtvrtka na pátek dosáhly 1,5 miliardy korun. Jako odhad to uvádí ministerstvo zemědělství a předkládá vládě návrh kompenzací.

Sedmiletá Natálka potřebuje transplantaci kostní dřeně. Nových dárců však i kvůli covidu ubývá

12. června 2021 22:39

Nových dárců kostní dřeně v České republice ubývá. V loňském roce se do registrů zapsalo přibližně 5 300 lidí, zhruba polovina v porovnání s rokem 2019. Úbytek způsobila mimo jiné koronavirová pandemie. Mezi lidmi, kteří nutně potřebují transplantaci kostní dřeně, je i sedmiletá Natálka, která trpí aplastickou anémií.

Zoo Dvůr Králové drží nad vodou dárci. Za pár dní se vybralo přes 23 milionů korun

27. března 2021 11:23

Ohromnou vlnu zájmu strhly informace o tom, že by se zoologické zahrady musely stěhovat do světa, a v tom nejhorším případě by dokonce utrácely některé druhy zvířat. Zoo Dvůr Králové, která se potýká s finančními problémy způsobenými pandemií také, navrhla, aby lidé formou daru zvířata podpořili. A dárců se našlo mnoho – do pátečního dne se vybralo přes 23 milionů korun.

KOMENTÁŘ: Přežil srážku s náklaďákem: Na oslavu života výmarský ohař Shedy daroval už deset litrů krve

12. února 2021 01:02

V dubnu mu bude devět let. Přesto se lovecky vedený výmarský ohař Shedy do psího důchodu evidentně ještě nechystá. Jako aktivní dárce a jeden z hrdinů registru psích dárců krve Červená tlapka stále pomáhá čtyřnohým pacientům, kteří akutně potřebují transfuzi. Na svém kontě už má úctyhodných dvacet odběrů. Jak se z rekordmana ve skoku do výšky stal zachránce cizích psích životů, vypráví jeho majitelka Tereza Šnajdrová.