CNN Prima News dárcovství

dárcovství

Výpis příspěvků ke štítku „dárcovství“

Harry a Meghan prolomili mlčení. Pro Archieho chtějí k narozeninám nezvyklý dárek

7. května 2021 09:05

Britský princ Harry a jeho žena Meghan při příležitosti druhých narozenin svého syna Archieho vyzvali k dárcovství, které by pomohlo poskytnout vakcíny proti covidu nejchudším zemím. Pár, který se po loňském rozhodnutí vzdát se královských povinností přestěhoval do Kalifornie, v prohlášení uvedl, že si nedokáže představit výraznější způsob poctění synových narozenin, než že lidé darují, co mohou – třeba po pěti dolarech (zhruba 110 korun).

Češi mají dobré srdce. Navzdory koronaviru dali na charitu přes osm miliard

1. ledna 2021 08:30

Zatímco v roce 2019 věnovali Češi na veřejně prospěšné účely 8,1 miliardy korun, v roce 2020 by to podle předběžných odhadů mohlo být ještě o 400 milionů více. A to přesto, že lidé kvůli nejistotě způsobené pandemií koronaviru hlásí sníženou ochotu se o své peníze dělit. Přispěvatelé nejčastěji darovali částku mezi 200 a 500 korunami ročně.

Češi se do dobrovolnické činnosti zapojují a jsou štědří, říká ředitelka Tamjdem

5. prosince 2020 21:14

Kdy jindy pomáhat než během adventního období. Letošní 1. prosinec je označován jako Giving Tuesday, den, který patří štědrosti a dobrým skutkům. Televize Prima podporuje zdravotní sestry v první linii ve své kampani Sestřičky sestřičkám. Nepostradatelná je ale i práce dobrovolníků. Ty se snaží podpořit kampaň Proměň své peníze na dobré skutky.

Jiří daroval kostní dřeň neznámému člověku. Nových dárců je kvůli pandemii nedostatek

19. září 2020 22:59

Český červený kříž v sobotu ocenil tři desítky dárců kostní dřeně medailí. Ta je pojmenovaná po českém imunologovi Milanu Haškovi a je určena lidem, kteří dřeň darovali neznámému člověku. Registry oproti loňskému roku zaznamenaly třetinový propad dárců. Nových zápisů do registru je méně, zájemců ubylo především na jaře kvůli obavám ze šíření koronaviru.

IKEM: Transplantovali jsme bez jediného dne volna, popsal Jiří Froněk

13. května 2020 08:25

Pandemie transplantace nezastavila. Přednosta kliniky transplantační chirurgie pražského IKEMu Jiří Froněk popsal v rozhovoru pro pořad Nový den, že chirurgický tým, který tvoří třicet odborníků, se musel kvůli opatřením proti koronaviru rozdělit na tři skupiny, aby mohly životně důležité operace pokračovat: „Zařídili jsme, aby se skupiny nepotkávaly, a tak se střídaly po 48 hodinách,“ vysvětlil.