reklama

davy

Výpis příspěvků ke štítku „davy“

Jde si pro mě Tálibán, matky prosí o záchranu dětí. Problémy v Kábulu mají i cizinci

18. srpna 2021 20:52

Poté, co se Tálibán zmocnil Afghánistánu, vypukl chaos. Lidé se zoufale snaží ze země uprchnout, klíčová jsou letiště, protože pozemní hranice jsou z velké části pod kontrolou ozbrojenců. Na letišti v Kábulu se proto tísní tisíce lidí, kteří toužebně sledují vzlétající stroje. Cesta k nim je však velmi komplikovaná, vchod kontrolují Tálibové a bez zahraničního cestovního pasu nenechají nikoho projít. Evakuační lety tak startují někdy i poloprázdné.

Močil prý v islámské knihovně na koberec. Malému chlapci hrozí za rouhání trest smrti

16. srpna 2021 10:28

Teprve osmiletý hinduistický chlapec se stal nejmladší obviněnou osobou z rouhání v Pákistánu. Občanům tam za to hrozí trest smrti. Chlapec nejvyššímu trestu čelí poté, co měl úmyslně močit na koberec v knihovně islámské náboženské školy. Nyní je držen v ochranné policejní vazbě na východě země, rozlícený muslimský dav mezitím zničil hinduistický chrám.

Anglie zažívá další covidovou vlnu. Davy fanoušků přesto bouřlivě slavily v ulicích

10. července 2021 22:56

Postup Anglie do finále fotbalového Eura způsobil pravděpodobně v zemi nárůst počtu nakažených covidem. Nemoc se v posledních dvou týdnech rychleji šířila u mužů než u žen. Postup v ulicích oslavovaly davy fanoušků. V pátek bylo podle oficiálních statistik v zemi 35 tisíc nakažených. Britská vláda nicméně chce nadále protikoronavirová opatření rozvolňovat.

Češi vzali obchody i trhy útokem, pravidla je netrápí. Nákupní šílenství bude pokračovat

6. prosince 2020 00:30

Od chvíle, kdy vláda oznámila, že rozvolní protikoronavirá opatření, bylo jasné, že obchody či restaurace zažijí obrovský nápor. Ještě větší přišel o víkendu. Po salonech krásy a kadeřnictvích se tak fronty tvořily i v nákupních centrech či na náměstích. Právě vánoční trhy, které se letos nesou v komornějším duchu, v sobotu přilákaly stovky až tisíce návštěvníků. Neřízené shromažďování ale může vést k opětovnému zpřísnění vládních nařízení.

reklama