davy

Výpis příspěvků ke štítku „davy“

EXKLUZIVNĚ: Na zemi ležela těla. Místo pomoci si je lidé fotili, popsal Čech tragédii v Soulu

30. října 2022 05:11

Nikdo netušil, co se přesně děje. Kousek od sebe jsem viděl tělo mladíka. Nikdo mu nepomohl ani ho nepřikryl, místo toho si ho lidé fotili. Tak popsal exkluzivně pro CNN Prima NEWS jeden z Čechů tragické halloweenské oslavy v srdci jihokorejského Soulu. Chaotická tlačenice si vyžádala 153 obětí, desítky dalších lidí bojují v nemocnici o život. „Viděla jsem ležící chlapce, jak se je snaží záchranáři oživit. Po asi 10 minutách vstali a překryli je modrou plachtou. V tu chvíli nám došlo, že jsou mrtví,“ svěřila se reportérovi Jihokorejka, která rovněž uvízla v davu.

Tragédie v Belgii. Auto najelo do karnevalového průvodu, šest lidí zemřelo

20. března 2022 09:49

V belgickém městě La Louvière jižně od Bruselu ráno zahynulo nejméně šest lidí, když do davu shromážděného před plánovaným karnevalovým průvodem ze zatím neznámých důvodů najelo auto. S odvoláním na místní činitele o tom informují belgická média. Město hlásí také přes 40 zraněných, z toho 10 vážně. Řidič auta skončil ve vazbě.

Jde si pro mě Tálibán, matky prosí o záchranu dětí. Problémy v Kábulu mají i cizinci

18. srpna 2021 20:52

Poté, co se Tálibán zmocnil Afghánistánu, vypukl chaos. Lidé se zoufale snaží ze země uprchnout, klíčová jsou letiště, protože pozemní hranice jsou z velké části pod kontrolou ozbrojenců. Na letišti v Kábulu se proto tísní tisíce lidí, kteří toužebně sledují vzlétající stroje. Cesta k nim je však velmi komplikovaná, vchod kontrolují Tálibové a bez zahraničního cestovního pasu nenechají nikoho projít. Evakuační lety tak startují někdy i poloprázdné.

Močil prý v islámské knihovně na koberec. Malému chlapci hrozí za rouhání trest smrti

16. srpna 2021 10:28

Teprve osmiletý hinduistický chlapec se stal nejmladší obviněnou osobou z rouhání v Pákistánu. Občanům tam za to hrozí trest smrti. Chlapec nejvyššímu trestu čelí poté, co měl úmyslně močit na koberec v knihovně islámské náboženské školy. Nyní je držen v ochranné policejní vazbě na východě země, rozlícený muslimský dav mezitím zničil hinduistický chrám.

Anglie zažívá další covidovou vlnu. Davy fanoušků přesto bouřlivě slavily v ulicích

10. července 2021 22:56

Postup Anglie do finále fotbalového Eura způsobil pravděpodobně v zemi nárůst počtu nakažených covidem. Nemoc se v posledních dvou týdnech rychleji šířila u mužů než u žen. Postup v ulicích oslavovaly davy fanoušků. V pátek bylo podle oficiálních statistik v zemi 35 tisíc nakažených. Britská vláda nicméně chce nadále protikoronavirová opatření rozvolňovat.