reklama

Diana by s Harrym nesouhlasila. Z prince se stala cvičená opička, má jasno novinářka

Z prince Harryho se stala cvičená opička, která chodí po amerických talkshow. V pořadu 360° to zmínila zástupkyně šéfredaktora webu Expres.cz Barbora Koukalová. Novinářka také hovořila o tragické smrti princovy matky, Lady Diany, od jejíž smrti uplynulo 24 let. Princezně z Walesu bylo šestatřicet let.

reklama

Dianin život ukončila autonehoda v pařížském tunelu, když ji pronásledovali paparazzi. „Diana byla mladá a naivní holka, se kterou se mnoho lidí ztotožnilo. Šťastného manželství nedošla a lidé stáli na její straně. Bohužel to tak bývá, že předčasná a tragická smrt dává auru nadlidskosti,“ vysvětlila Koukalová.

Kolem smrti Diany vzniklo mnoho konspiračních teorií. Některé z nich mluví o spiknutí. „I po letech se neustále zpochybňuje otázka tajného bílého Fiatu Uno, který měl být viděn paparazzi, kteří pronásledovali lady Dianu, a z místa ujel. Kde skončil, kdo v něm jel, se neví. Někdo tvrdí, že tam nebyl. Proto to asi stále probouzí konspirační teorie a zájem lidí o smrt Diany,“ sdělila novinářka s tím, že ona sama se přiklání k tomu, že se jednalo o tragickou nehodu.

Tragédie znamenala velkou změnu i pro královskou rodinu. „Pro královnu i prince Philipa došlo k jakési sebereflexi. Dnes jsou pravidla uvolněná – vidíme Catherine a Williama užívat si běžného života tak, jako to dělala jejich matka. Odkaz lady Diany je naprosto nezpochybnitelný,“ má jasno Koukalová.

Cvičená opička Harry

Během rozhovoru také padla otázka, jak by se princezna z Walesu dívala na osud svých synů Williama a Harryho. „Přestože se Diana stavěla na zadní, nesouhlasila by s tím, co Harry dělá. Přesto, že s princem Charlesem vedla válku, vždy měla na paměti, že rodina je na prvním místě. Ctila službu královské rodině. Nelíbilo by se jí, že Harry chce vydávat knihu o královské rodině a je cvičenou opičkou, která chodí po amerických talkshow. Na Williama by byla pyšná a nejvíce pyšná by byla na Catherine,“ uvedla Koukalová.

Vztah mezi princem Harrym a Meghan Markleovou se často přirovnává k tomu mezi králem Eduardem VIII. a Wallis Simpsonovou. Ten kvůli své lásce, rozvedené Američance, na svou funkci abdikoval. „Paralela tam asi je. Rozhodně ale není mezi Dianou a Meghan. Nemá s ní nic společného. Neumím si představit, že by se Dianě mohla přiblížit,“ poznamenala.

Podle novinářky zůstanou Meghan a Harry s dětmi ve Spojených státech. „Myslím, že Harry přišel o smysl života – byl vojákem, za trest mu sundali uniformu a nyní z něj je obíhač talkshow a píše skandální knihy. Myslím, že Harry sám asi netušil, kam to všechno povede,“ dodala.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených
Očima reportéra

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Z karibské bouře Sam už je hurikán třetí kategorie. Očekává se, že ještě zesílí

Aktualizováno

Tropická bouře Sam na začátku víkendu postupně zesílila na hurikán třetí kategorie na pětistupňové škále. Ukazují to hlášení amerického Národního střediska pro hurikány (NHC), které předpokládá, že živel ještě o něco zesílí. Zatím se však pohybuje daleko na otevřeném moři a nečeká se, že by v nejbližších dnech výrazněji zasáhl obydlené oblasti.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

reklama