reklama

Díky digitalizaci jsme mohli na pandemii rychle reagovat, říká manažer pojišťovny YOUPLUS

Společnost YOUPLUS nabízí v Česku třetím rokem životní pojištění. Podle jejího manažera Davida Poese se firma od ostatních tuzemských pojišťoven liší důrazem na digitalizaci. Ta společnosti výrazně pomohla také ve chvíli, kdy v Česku vypukla koronavirová pandemie.

reklama

„Přemýšleli jsme o tom, jak vůbec na československý trh nastoupit. Konkurence je tu větší než v západní Evropě,“ zmínil David Poes v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Podle něj se český a slovenský trh výrazně liší od německého či rakouského.

„Tam (na Západě, pozn. red.) je výrazně zaměřený na tvorbu rezerv na stáří, zatímco český je hodně o pojištění,“ řekl Poes, který se pojišťovnictvím zabývá skoro celou svou profesní kariéru.

„Specializujeme se na rizikové životní pojištění. Jsme schopni krýt jak krátkodobá rizika, jako je ztráta příjmu v případě pracovní neschopnosti, tak dlouhodobá, jako je riziko smrti či invalidity,“ doplnil. A jak se firma YOUPLUS, ve které vykonává pozici manažera, liší od konkurence? V celkové strategii společnosti je prý velmi důležitou součástí digitalizace.

„Chceme být digitální pojišťovna, abychom klientům a obchodním partnerům maximálně ulehčili život,“ řekl Poes. Podle něj právě tato vlastnost firmě YOUPLUS výrazně pomáhala během všech koronavirových vln.

„Díky tomu, že jsme digitální pojišťovna, dokázali jsme na koronavirus poměrně rychle zareagovat. Funguje nám vzdálená komunikace mezi klienty a obchodníky i během lockdownu,“ dodal Poes.

Tagy:

Hlavní zprávy

reklama

Domácí zpravodajství

Adéla Elbel: Dcera má covidový syndrom. Očkujte své děti, tohle už nechci nikdy zažít

Dceru populární stand-up komičky, herečky a překladatelky Adély Elbel postihl multisystémový zánětlivý syndrom (PIMS), který zpravidla souvisí s nákazou koronavirem. Nemoc se projevila horečkami, křečemi v břiše a velkou únavou, uvedla Elbel na sociálních sítích. Ve svém příspěvku apelovala na rodiče, aby si dávali pozor a nechali své děti očkovat proti covidu. „Tohle se svým dítětem fakt nechci už nikdy zažít,“ podotkla na Facebooku.

reklama