reklama
CNN Prima News diplomaté

diplomaté

Výpis příspěvků ke štítku „diplomaté“

Afghánci vyšli do ulic slavit Den nezávislosti. Tálibán do nich střílel, několik mrtvých

19. srpna 2021 11:04

Ve východoafghánském Asadábádu, kde ve čtvrtek lidé vyšli do ulic s afghánskými vlajkami u příležitosti Dne nezávislosti, stříleli bojovníci Tálibánu do davu. Na místě je několik mrtvých, napsala agentura Reuters s odvoláním na svědka. Není jasné, zda lidé přišli o život kvůli střelbě nebo po ušlapání v tlačenici, kterou tálibové způsobili.

Česko opustila zbylá část vyhoštěných ruských diplomatů

31. května 2021 16:55
Aktualizováno

Zbylá část vyhoštěných zaměstnanců ruského velvyslanectví v pondělí po 16:40 odletěla z ruzyňského letiště do Ruska. Do letadla, které zamířilo do Moskvy, nastoupilo odhadem šest až sedm desítek lidí. Česko museli ruští diplomati a zaměstnanci opustit kvůli kauze Vrbětice do konce května. Od úterý by na ruské ambasádě v Praze mělo působit sedm diplomatů a 25 administrativně-technických pracovníků.

Česko je nepřítel, oznámila ruská vláda. Na náš postup jsem hrdý, vzkázal Hamáček

14. května 2021 18:10
Aktualizováno

Ruská vláda schválila seznam nepřátelských zemí, přičemž do něj zařadila jen Českou republiku a Spojené státy. Zároveň stanovila maximální počet lidí v Rusku, kteří pro tyto země smějí pracovat. V případě ČR jde o 19 osob, zatímco pro USA nesmí pracovat nikdo. Příslušné nařízení bylo v pátek zveřejněno na oficiálním internetovém portálu právních informací, informovala média. Moskva také zmrazila účty rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa / Rádio Svoboda. České ministerstvo zahraničí považuje postup Ruska za další krok k eskalaci vztahů nejen s ČR, ale i EU a jejími spojenci.

Diplomat Kolář: Hamáček nás vyhandloval pro svůj prospěch. Připomíná mi to soudruhy

4. května 2021 13:38

„Připomíná mi to staré a temné doby, kdy si soudruzi jezdili do Moskvy pro požehnání,“ sdělil ve vysílání CNN Prima NEWS bývalý velvyslanec v Rusku a USA Petr Kolář. Vyjádřil se tak k plánované cestě vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy, na níž chtěl podle webu Seznam Zprávy „vyměnit kauzu Vrbětice za milion dávek vakcíny Sputnik V a summit USA a Ruska v ČR“. „Ani milion vakcín není vyšší záměr,“ dodal Kolář.

Kulhánek poděkoval Slovensku za vyhoštění ruských diplomatů. V nouzi poznáš přítele, řekl

28. dubna 2021 13:25

Český ministr zahraničí Jakub Kulhánek při středeční návštěvě Bratislavy poděkoval Slovensku za solidaritu v souvislosti s vyhoštěním ruských diplomatů po důvodném podezření Česka týkajícím se podílu příslušníků ruské vojenské tajné služby GRU na explozích muničního areálu ve Vrběticích před více než šesti lety. Kulhánek to řekl po schůzce se svým slovenským kolegou Ivanem Korčokem.

Rusko vrací úder Pobaltí i Slovensku. Vyhošťuje diplomaty za solidaritu s Českem

28. dubna 2021 11:38
Aktualizováno

Ruské ministerstvo zahraničí ve středu oznámilo, že vyhošťuje diplomaty z Estonska, Litvy a Lotyšska v odvetě za to, že pobaltské země vypověděly ruské diplomaty v gestu solidarity s Českem. Z Ruska budou podle agentury TASS muset odjet také tři pracovníci slovenského velvyslanectví v Moskvě. Podle agentury AFP jde celkem o sedm diplomatů – tři Slováky, dva Litevce a po jednom diplomatovi z Lotyšska a Estonska. Na opuštění země jim dalo týden.

reklama