CNN Prima News dobrovolnictví

dobrovolnictví

Výpis příspěvků ke štítku „dobrovolnictví“

Jsem pro povinné očkování, říká europoslanec Zdechovský. Sám pomáhá v covidáriích

1. prosince 2021 08:47

Europoslanec a místopředseda KDU-ČSL Tomáš Zdechovský se během pandemie koronaviru rozhodl pomáhat jako dobrovolník na covidových odděleních v nemocnicích nebo v sociálních zařízeních. V Novém dni na CNN Prima NEWS prozradil, že viděl umírat lidi. Proto apeluje na občany, aby se nechali očkovat. Podle něj by vakcinace měla být pro všechny povinná.

Medici se vrátí do škol. Jejich pracovní povinnost skončí ve čtvrtek

7. prosince 2020 21:31

Medikům skončí pracovní povinnost ve zdravotnických zařízeních, kterou jim v polovině října uložila vláda kvůli druhé vlně koronaviru. Oznámil to po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný. Ministr školství Robert Plaga na Twitteru uvedl, že pracovní povinnost studentů lékařských fakult v oboru všeobecného lékařství skončí ve čtvrtek. V nemocnicích tak zůstanou pomáhat dobrovolníci.

Češi se do dobrovolnické činnosti zapojují a jsou štědří, říká ředitelka Tamjdem

5. prosince 2020 21:14

Kdy jindy pomáhat než během adventního období. Letošní 1. prosinec je označován jako Giving Tuesday, den, který patří štědrosti a dobrým skutkům. Televize Prima podporuje zdravotní sestry v první linii ve své kampani Sestřičky sestřičkám. Nepostradatelná je ale i práce dobrovolníků. Ty se snaží podpořit kampaň Proměň své peníze na dobré skutky.

Chcete pomoci nemocnicím v boji s koronavirem? Víme, kde vás potřebují

27. října 2020 23:16

Chcete pomoci zdravotníkům v boji s koronavirem a nevíte jak? Připravili jsme pro vás přehled zařízení, která hledají dobrovolníky a potřebují každou volnou ruku. Jedná se především o nemocnice, kde chybí personál. Pomoci můžete nejen osobně, ale i prostřednictvím finančních příspěvků, hmotnými dárky či darováním krevní plazmy.

Odešel velký člověk. Zemřel oceňovaný policista Kloubek, jednou z příčin má být COVID

17. října 2020 19:33

Zemřel oceňovaný policista, lektor a příležitostný herec Martin Kloubek. Policie o tom informovala na Facebooku, kde také vyjádřila soustrast pozůstalým. Podle dosud nepotvrzených zpráv měla k jeho úmrtí přispět nemoc COVID-19. Kloubkova odchodu z tohoto světa litují na sociální síti desítky lidí, mezi nimi i ti, kterým pomohl.