reklama
CNN Prima News dopady

dopady

Výpis příspěvků ke štítku „dopady“

Protáhnout školní rok? Děti makají, jako by žádný covid nebyl, shodli se politici

Za měsíc a půl dětem končí školní rok, mnozí rodiče by si však přáli, aby se prodloužil i do letních měsíců. Politici však upozorňují na to, že děti neměly žádné kompenzace a učitelé jsou vyčerpaní. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se na tom shodli poslanec Patrik Nacher (za ANO) a místopředseda sněmovního výboru pro vědu a vzdělání Lukáš Bartoň (Piráti).

Sledujte ZÁZNAM: Ústavní činitelé jednali o dopadech pandemie. Vystrčila nepozvali

Na Pražském hradě proběhla schůzka ústavních činitelů ke koordinaci české zahraniční politiky. Na Twitteru to uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Politici proberou dopady pandemie, novou americkou administrativu a transatlantické vztahy i spoluprací v rámci NATO. Na schůzku opět nebyl pozván druhý nejvyšší ústavní činitel, předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

Nový dopad koronaviru? Britští vědci varují, že způsobuje i problémy se sluchem

Podle nové studie, kterou provedli vědci z britské Anglia Ruskin University v Cambridgi, se lidem, kteří mají tinnitus, kvůli koronaviru zhoršily potíže se sluchem. Problém, který postihuje přibližně osminu populace, způsobuje, že lidé slyší například bzučení, pískání a hučení. Vědci také uvádějí, že se potíže se sluchem projevily i u lidí, kteří doteď neměli žádné sluchové problémy, píše web Daily Mail. Tím se sluch přidává k dalším negativním dopadům koronaviru – čichu a chuti.

Münich: Otevírat školy je riskantní, pokud nebude dostatek testů a trasovacích kapacit

Ekonom Daniel Münich z CERGE institutu, který se zabývá výzkumem v oblasti ekonomie vzdělávání a trhu práce, tvrdí, že otevírat školy je extrémně riskantní, pokud nebude dostatek testů a trasovacích kapacit. Ze zahraničních studií soudí, že pro žáky a studenty bude mít uzavření škol celoživotní dopad. Ztrátu budoucích výdělků studentů za jaro vyčíslil na 100 až 200 miliard korun. V pořadu Interview televize CNN Prima NEWS také uvedl, že je potřeba co nejrychleji stáhnout počty nakažených na úroveň, kdy si Česko bude moct dovolit řízeně a pod kontrolou školy otevřít.

reklama