reklama
CNN Prima News dopady

dopady

Výpis příspěvků ke štítku „dopady“

Sledujte ZÁZNAM brífinku Babiše a Havlíčka: Jak minimalizují dopady krachu Bohemia Energy?

13. října 2021 14:07

Zástupci vlády se situací kolem ukončení činnosti firmy Bohemia Energy zabývají od úterý. Řeší, jak minimalizovat dopady na zákazníky. Jednání pokračují i ve středu, uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO). Podle vicepremiéra a ministra průmyslu Karla Havlíčka (za ANO) jde o selhání komerčního subjektu v důsledku spekulací a celoevropského růstu cen energií. K této události proto svolali mimořádnou tiskovou konferenci, kterou můžete sledovat přímo v tomto článku.

Protáhnout školní rok? Děti makají, jako by žádný covid nebyl, shodli se politici

14. května 2021 07:29

Za měsíc a půl dětem končí školní rok, mnozí rodiče by si však přáli, aby se prodloužil i do letních měsíců. Politici však upozorňují na to, že děti neměly žádné kompenzace a učitelé jsou vyčerpaní. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se na tom shodli poslanec Patrik Nacher (za ANO) a místopředseda sněmovního výboru pro vědu a vzdělání Lukáš Bartoň (Piráti).

Sledujte ZÁZNAM: Ústavní činitelé jednali o dopadech pandemie. Vystrčila nepozvali

23. února 2021 15:45

Na Pražském hradě proběhla schůzka ústavních činitelů ke koordinaci české zahraniční politiky. Na Twitteru to uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Politici proberou dopady pandemie, novou americkou administrativu a transatlantické vztahy i spoluprací v rámci NATO. Na schůzku opět nebyl pozván druhý nejvyšší ústavní činitel, předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

Nový dopad koronaviru? Britští vědci varují, že způsobuje i problémy se sluchem

9. listopadu 2020 05:47

Podle nové studie, kterou provedli vědci z britské Anglia Ruskin University v Cambridgi, se lidem, kteří mají tinnitus, kvůli koronaviru zhoršily potíže se sluchem. Problém, který postihuje přibližně osminu populace, způsobuje, že lidé slyší například bzučení, pískání a hučení. Vědci také uvádějí, že se potíže se sluchem projevily i u lidí, kteří doteď neměli žádné sluchové problémy, píše web Daily Mail. Tím se sluch přidává k dalším negativním dopadům koronaviru – čichu a chuti.

Münich: Otevírat školy je riskantní, pokud nebude dostatek testů a trasovacích kapacit

2. listopadu 2020 17:40

Ekonom Daniel Münich z CERGE institutu, který se zabývá výzkumem v oblasti ekonomie vzdělávání a trhu práce, tvrdí, že otevírat školy je extrémně riskantní, pokud nebude dostatek testů a trasovacích kapacit. Ze zahraničních studií soudí, že pro žáky a studenty bude mít uzavření škol celoživotní dopad. Ztrátu budoucích výdělků studentů za jaro vyčíslil na 100 až 200 miliard korun. V pořadu Interview televize CNN Prima NEWS také uvedl, že je potřeba co nejrychleji stáhnout počty nakažených na úroveň, kdy si Česko bude moct dovolit řízeně a pod kontrolou školy otevřít.

reklama