CNN Prima News dopady

dopady

Výpis příspěvků ke štítku „dopady“

K Zemi se řítí vesmírný šrot. Němci varují před „bombardováním“, v ohrožení jsou i Drážďany

Uzavření vzdušného prostoru, omezení dopravy a důrazné varování obyvatelstva. To je jen část ze seznamu opatření, která projednává spolkový kabinet se zemskými vládami a odborníky z Německého střediska pro letectví a kosmonautiku (DLR). V pátek vstoupí do zemské atmosféry objekt o hmotnosti 2 600 kilogramů obsahující bateriové sady z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Hrozí, že se rozpadne a jeho kusy budou „bombardovat“ Německo, informuje deník Bild, který má k dispozici interní dokument spolkového ministerstva.

Vrecionová: Green Deal se může obrátit proti EU, je šancí Číny. Populismus, opáčil Kolaja

Dopady Green Dealu jsou nyní neznámé, bezhlavá cesta za ním přinese příležitost hlavně Číně. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to pronesla europoslankyně Veronika Vrecionová (ODS). Znění Zelené dohody je podle ní nutné „zreálnit“, jelikož se prý jedná více o ideologii. Současná podoba je podle zákonodárkyně kontraproduktivní, a může se tak obrátit proti EU. S tím však nesouhlasil její kolega z europarlamentu Marcel Kolaja (Piráti), který takové prohlášení považoval za populistické. Zdůraznil také, že Green Deal pomůže nakopnout ekonomiku.

Ekocida, zuří Ukrajinci kvůli přehradě. Hrozí zatopení Chersonska i problém v protiofenzivě

Zničením Kachovské přehrady se Rusko dopustilo „ekocidy“. Uvedl to šéf ukrajinské prezidentské kanceláře Andrij Jermak. Už v minulosti, kdy se Moskva a Kyjev vzájemně obviňovaly z plánu vyhodit přehradu do povětří, se mluvilo o nedozírných následcích. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj například sdělil, že by její zničení znamenalo katastrofu. Nyní má poničená konstrukce vliv i na ukrajinskou protiofenzivu.

Putin už politicky prohrál, ztratil svou pozici. Válka musí skončit čestně, míní Svoboda

Konflikt na Ukrajině se nadále ani pro jednu stranu nevyvíjí ideálním směrem. Podle exministra zahraničí Cyrila Svobody (KDU-ČSL) však šéf Kremlu už boj prohrál. „To, že politicky již prohrál, je zcela jisté. Na valném shromáždění s ním bylo jen šest okrajových států. Už nebude velký, ztratil pozici, kterou měl,“ komentoval v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Sledujte ZÁZNAM brífinku Babiše a Havlíčka: Jak minimalizují dopady krachu Bohemia Energy?

Zástupci vlády se situací kolem ukončení činnosti firmy Bohemia Energy zabývají od úterý. Řeší, jak minimalizovat dopady na zákazníky. Jednání pokračují i ve středu, uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO). Podle vicepremiéra a ministra průmyslu Karla Havlíčka (za ANO) jde o selhání komerčního subjektu v důsledku spekulací a celoevropského růstu cen energií. K této události proto svolali mimořádnou tiskovou konferenci, kterou můžete sledovat přímo v tomto článku.