CNN Prima News dopady

dopady

Výpis příspěvků ke štítku „dopady“

Kovanda varuje před kolapsem Vítkovice Steel: Může je potkat stejný osud jako Sberbank CZ

3. května 2022 16:09

České úřady zablokovaly majetek ostravské hutní společnosti Vítkovice Steel. Ta je důležitým zaměstnavatelem v Moravskoslezském kraji, jenž už nyní vykazuje společně s Ústeckým krajem nejvyšší míru nezaměstnanosti v zemi. Ekonom Lukáš Kovanda varuje, že blokace majetku ohrožuje pracovní místa a může vést ke stejnému osudu, jaký potkal Sberbank CZ.

První fázi války Putin prohrál. Na opotřebovávací boje doplatí všichni, uvádí CNN

7. dubna 2022 13:13

Povaha války na Ukrajině se v posledních dnech proměňuje, ruští vojáci opouštějí prostor kolem Kyjeva a přesouvají se na jihovýchod země do prostoru těžce zkoušeného Mariupolu a Donbasu. Podle CNN tím končí první fáze války, během které Rusko nedokázalo Ukrajinu rychle pokořit, další etapa konfliktu ale může mít ještě horší dopady.

Putin už politicky prohrál, ztratil svou pozici. Válka musí skončit čestně, míní Svoboda

16. března 2022 22:19

Konflikt na Ukrajině se nadále ani pro jednu stranu nevyvíjí ideálním směrem. Podle exministra zahraničí Cyrila Svobody (KDU-ČSL) však šéf Kremlu už boj prohrál. „To, že politicky již prohrál, je zcela jisté. Na valném shromáždění s ním bylo jen šest okrajových států. Už nebude velký, ztratil pozici, kterou měl,“ komentoval v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Sledujte ZÁZNAM brífinku Babiše a Havlíčka: Jak minimalizují dopady krachu Bohemia Energy?

13. října 2021 14:07

Zástupci vlády se situací kolem ukončení činnosti firmy Bohemia Energy zabývají od úterý. Řeší, jak minimalizovat dopady na zákazníky. Jednání pokračují i ve středu, uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO). Podle vicepremiéra a ministra průmyslu Karla Havlíčka (za ANO) jde o selhání komerčního subjektu v důsledku spekulací a celoevropského růstu cen energií. K této události proto svolali mimořádnou tiskovou konferenci, kterou můžete sledovat přímo v tomto článku.

Protáhnout školní rok? Děti makají, jako by žádný covid nebyl, shodli se politici

14. května 2021 07:29

Za měsíc a půl dětem končí školní rok, mnozí rodiče by si však přáli, aby se prodloužil i do letních měsíců. Politici však upozorňují na to, že děti neměly žádné kompenzace a učitelé jsou vyčerpaní. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se na tom shodli poslanec Patrik Nacher (za ANO) a místopředseda sněmovního výboru pro vědu a vzdělání Lukáš Bartoň (Piráti).