dort

Výpis příspěvků ke štítku „dort“

Valašský poklad zabodoval. Tradiční český koláč se dostal do výběru nejlepších moučníků světa

Tuzemská kulinářská scéna si může připsat další velký úspěch. Do výběru nejlepších koláčů a dortů na světě se dostala česká regionální pochoutka – valašský frgál. V žebříčku stovky nejlepších moučníků se probojoval na přední příčky, na záda kouká jen švédské čokoládové specialitě, polskému serniku či ruskému medovníku. České pokrmy zabodovaly i v jiných kategoriích, chvály se dočkal legendární pražský podnik. Nelichotivé ocenění si naopak vysloužil tradiční štědrovečerní předkrm.

Uprchl před válkou a v Česku založil cukrářského giganta. Byla to náhoda, říká šéf Marlenky

Všechno to začalo náhodou, začít podnikat v cukrářství jsem neplánoval, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS zakladatel společnosti Marlenka Gevorg Avetisjan. Muž původem z Arménie se do Česka odstěhoval kvůli válce o Náhorní Karabach a se svou sestrou zde začali prodávat tradiční arménské medové dorty. Své výrobky nyní vyváží do více než 50 zemí světa a zaměstnává 350 lidí. Zároveň se také snaží dát něco zpět své komunitě.

Hrajte s Prima Českem o sladké dobroty od Marlenky

Někdy je tepleji, většinou už ale méně. Ať je to jak chce, podzim vybízí k tomu zalézt si pod deku a udělat si pohodu. Kdo se nechá zlákat, tomu jistě přijde vhod i trocha dobrot. Právě teď soutěžíme o sladké dorty od Marlenky. Zkuste odpovědět na naší soutěžní otázku a třeba se štěstí usměje právě na vás.

Soutěžte s Prima Českem o sladké dobroty od Marlenky

Dort Marlenka vzniká ve Frýdku-Místku, odkud putuje do všech koutů světa. Unikátní recepturu znají pouze tři lidé. Co ale rozhodně není tajemství, je, že na jeho přípravu je potřeba med. Spousta včelího medu. Kdo chce oblíbený dezert a další sladké dobroty od Marlenky vyhrát, musí znát odpověď na soutěžní otázku níže. Zkuste své štěstí!

Třípatrový dort i speciální hosté. Mynářová oslavila 40. narozeniny, popřál jí i Zeman

Manželka bývalého hradního kancléře Vratislava Mynáře – Alexandra – ve čtvrtek oslavila 40. narozeniny. Na pražském Žižkově jí vše nejlepší přáli nejbližší, přátelé i kolegové jejího manžela. Osobně dorazil také exprezident Miloš Zeman. Sláva to byla velkolepá, moderátorka krájela třípatrový dort a domů se odcházelo až kolem půlnoci.