Drsný vzkaz Klička: Vadí vám obrázky vybombardované porodnice? Konejte a zastavte Putina

Mladší z bratrů Kličkových – Vladimir

Další projev Zelenského

Záběry ruským vzdušným útokem zničené dětské nemocnice a porodnice v Mariupolu obletěly svět. A vzbudily řadu reakcí. Jenže bývalý boxerský šampión Vladimir Kličko považuje pouhé rozhořčení západních politiků za nedostatečné a poslal jim přes twitterový účet drsný vzkaz.

„Moje srdce krvácí,“ začíná Vladimir Kličko svůj emotivní, necelou minutu trvající projev. „Často se říká, že první obětí války je pravda. Ano, je, jak můžete vidět v Rusku. Ale víte co? Nejvíce netolerovatelnou obětí války jsou děti. Děti v této válce umírají po tuctech, ve svých domovech nebo na útěku,“ pokračuje někdejší boxerský šampión.

Vladimir Kličko ve videu vybízí, aby se všichni na obrázky z Mariupolu podívali. Podle něho jde o jasný důkaz, k čemu vedla Putinova takzvaná speciální vojenská operace. Kličko tím naráží na skutečnost, že ruská média neoznačují válečný konflikt na Ukrajině jako válku nebo dokonce ruskou invazi či agresi.

Byli tam malí banderovci? ptá se Zelenskyj

„A když už si (Putin) nebere životy těchto andílků, zabíjí jejich rodiče, prarodiče a ničí jejich domovy a školy. Útočit na děti je jako útočit na život, jako na samu podstatu civilizace. Pokud už nechcete podobné obrázky vidět, nesmíte se dívat stranou. Musíte Putinovu válku zastavit. Teď!“ zakončil Kličko svůj vzkaz.

Vladimir Kličko videem reagoval na útok ruských jednotek na dětskou nemocnici a porodnici v Mariupolu, důležitém přístavu u Azovského moře. Agentura Unian s odkazem na prohlášní místních úřadů uvedla, že bombardování nepřežili tři lidé, včetně jednoho dítěte, a zraněno bylo 17 lidí (dětí, žen, lékařů).

Útok odsoudil i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který se ve videozprávě ptal, proč Rusko považovalo nemocnici s porodnicí za hrozbu. „Co je to za zemi, která se bojí nemocnic a porodnic a ničí je? Byli tam malí banderovci? Nebo se těhotné ženy chystaly zaútočit na Rostov? Byla to denacifikace nemocnice?“ pokládal řečnické otázky a vyzval Západ k dalšímu zpřísnění sankcí.

Tagy: