CNN Prima News důchod

důchod

Výpis příspěvků ke štítku „důchod“

Výše důchodů je katastrofa. Fotbalové legendy nemají na léky, rozčílil se Antonín Panenka

Fotbalová legenda Antonín Panenka, který svým dloubákem z penaltového rozstřelu v roce 1976 zajistil národu titul mistrů Evropy, slaví 75. narozeniny. Pro CNN Prima NEWS promluvil nejen o tom, jak je prožije, ale i o nedůstojném stáří některých bývalých spoluhráčů z národního týmu. Jak uvedl, penzi mají tak nízkou, že jim nepokryje náklady ani na nezbytné léky.

Divačka CNN Prima NEWS darovala jídlo rodině pana Petera, který čeká už rok na svůj důchod

Příběh bývalého havíře Petera Čapláka, který už před více než rokem požádal o předčasný důchod a do dnešního dne nedostal od státu ani korunu, vyvolal velký ohlas. Peter se společně s nemocnou manželkou stará o postiženého syna a aby vyšli s penězi, začali si půjčovat u kamarádů. Žena z Ostravy na nic nečekala a rozhodla se pomoci hned. Štáb CNN Prima NEWS předání daru zprostředkoval.

Petr pracoval na šachtě a zničil si zdraví. Teď už rok čeká na důchod a těžce se zadlužuje

Váhání prezidenta Petra Pavla s podpisem novely důchodového zákona umožní odejít do předčasného důchodu podle výhodnějších pravidel tisícům Čechů. Lidé, kteří se rozhodli si na poslední chvíli o předčasný důchod zažádat, teď na úřadech České správy sociálního zabezpečení čekají dlouhé hodiny. Například Peter Čaplák z Ostravy už rok marně čeká na předčasný důchod. Pracovat nemůže a tak se zadlužuje.

Senior čeká na důchod téměř rok. Zákonné lhůty 90 dnů se dodržují, tvrdí Jurečka

Přestože na vyřízení žádosti o důchod má Česká správa sociálního zabezpečení zákonnou lhůtu 90 dnů a ministerstvo vedené Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) říká, že lhůty se dodržují, jsou lidé, kteří na vyměření penze marně čekají i deset měsíců. Jedním z nich je pan Petr, redakce CNN Prima NEWS s ním mluvila v květnu. Svého důchodu se ale stále nedočkal a nedodržení zákonné lhůty ze strany státu ho žene do existenčních problémů.

PŘEHLEDNĚ: Nižší valorizace, přísnější odchod do penze. Důchody čekají obří změny

Po několika dnech táhlých opozičních obstrukcí se vládní pětikoalici podařilo prosadit změny v důchodech. Dojde především na přísnější pravidla u předčasných odchodů do penzí a nižší valorizace. Naprostá většina změn by měla být účinná podle představ kabinetu už od letošního září. Podívejte se, jaké další úpravy čekají penzijní systém.

Jsem rád, že ještě udržím svěrač. Rodný list mi vystavil Heydrich, říká oslavenec Ringo Čech

Hudebník František Ringo Čech slaví osmdesátiny. Dalo by se však říct, že je spíše „neslaví“. Známého umělce a baviče k této příležitosti vyzpovídala redakce pořadu Showtime. Ringo se pro CNN Prima NEWS rozpovídal o svém vztahu k malířství nebo co patří k jeho každodenní rutině. Své stárnutí komentuje s humorem sobě vlastním. Jednoduše řečeno je rád, že žije.

Konec velké éry kultovního režiséra. Poslední film a pak to balím, prohlásil Tarantino

Režisér kultovních snímků a držitel dvou Oscarů Quentin Tarantino potvrdil, že hodlá po natočení svého desátého celovečerního snímku odejít do důchodu. „Je čas to zabalit,“ oznámil smutnou novinku. Tarantino má na svém kontě nespočet úspěchů. Začátkem 90. let proslul jako vypravěč drsných filmů plných černého humoru. Mezi ty nejúspěšnější patří Gauneři, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, v novém miléniu pak Kill Bill, Nespoutaný Django nebo Osm hrozných.