reklama
CNN Prima News důchod

důchod

Výpis příspěvků ke štítku „důchod“

Mimořádné zvýšení důchodů je blízko, slibuje Babiš. O kolik se penze zvýší?

21. listopadu 2021 19:38

Podruhé v historii České republiky se schyluje k mimořádné valorizaci důchodů kvůli rostoucí inflaci. Dosluhující premiér Andrej Babiš v neděli připomněl dřívější slova ministryně financí Aleny Schillerové, že pokud se bude růst cen pohybovat nad pěti procenty, bude aplikován speciální mechanismus. Senioři by pak od června 2022 dostali až o 730 korun měsíčně více.

Špidla chválí Maláčovou: Má výrazné výsledky a je dobrá šéfka. Prozradil i svůj důchod

2. června 2021 06:33

Jana Maláčová (ČSSD) má výrazné výsledky a je schopnou šéfkou. Tak hodnotí působení současné ministryně práce a sociálních věcí její kolega, expremiér a bývalý předseda strany Vladimír Špidla. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS dále řekl, že aktuální důchodová reforma má podle něj šanci na úspěch. Prozradil i výši svého důchodu.

Lupič chtěl okrást seniora o důchod. Peníze mu zachránil pohotový zásah kolemjdoucího

29. dubna 2021 21:19

Kriminalisté v Brně dopadli lupiče, který měl minulý týden přepadnout dvaaosmdesátiletého seniora. Toho si pravděpodobně vyhlédl při přebírání důchodu na poště a sledoval ho až do místa jeho bydliště. Tam na něj podle policie zaútočil a sebral mu veškeré peníze. Staříkovo volání o pomoc uslyšel jeden z kolemjdoucích, který se rozhodl agresora pronásledovat.

Nikdo nenaučil mladé lidi jak se správně učit, varuje zakladatel Školy paměti

7. prosince 2020 12:14

„Člověk může být i v důchodu v perfektní kondici, klíčová věc pro dobrou paměť je fyzická činnost a paměť používat, stále se něco učit. Stres je největší zabiják dokonalé paměti,“ uvedl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS zakladatel Školy paměti Jakub Pok. Podle něj nikdo nenaučil mladé, jak se správně učit, technologie brzdí lidskou paměť a odvádí od koncentrace, která je nedílnou součástí dobré paměti.

reklama