CNN Prima News důchod

důchod

Výpis příspěvků ke štítku „důchod“

Konec velké éry kultovního režiséra. Poslední film a pak to balím, prohlásil Tarantino

19. listopadu 2022 09:29

Režisér kultovních snímků a držitel dvou Oscarů Quentin Tarantino potvrdil, že hodlá po natočení svého desátého celovečerního snímku odejít do důchodu. „Je čas to zabalit,“ oznámil smutnou novinku. Tarantino má na svém kontě nespočet úspěchů. Začátkem 90. let proslul jako vypravěč drsných filmů plných černého humoru. Mezi ty nejúspěšnější patří Gauneři, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, v novém miléniu pak Kill Bill, Nespoutaný Django nebo Osm hrozných.

Práce v důchodu: Jak vybrat smlouvu, abyste si slušně, ale bez starostí vydělali?

14. června 2022 16:15

Důchodem život nekončí a práce mnohdy taky ne. Zůstat v zaměstnání, přestože už mají nárok na penzi, se rozhodne celá řada seniorů. Někdo proto, že nevystačí s důchodem, jiný aby se doma nudil. Ať k setrvání v zaměstnání v důchodovém věku vede cokoli, mělo by se to pořád vyplatit. O tom rozhodne i fakt, jakou smlouvu se zaměstnavatelem senior podepíše.

Vláda schválila mimořádné zvýšení důchodů. Spočítejte si, o kolik si polepšíte

16. února 2022 12:44
Aktualizováno

Důchodci si od letošního června přilepší v průměru o více než tisícovku. K mimořádné valorizaci důchodů dojde kvůli vysokému růstu inflace, která v lednu meziročně zrychlila na 9,9 %. Zásluhová část penze se všem lidem, kteří mají starobní, invalidní a pozůstalostní důchod, zvedne o 8,2 %. Ve středu to schválila vláda.

Mimořádné zvýšení důchodů je blízko, slibuje Babiš. O kolik se penze zvýší?

21. listopadu 2021 19:38

Podruhé v historii České republiky se schyluje k mimořádné valorizaci důchodů kvůli rostoucí inflaci. Dosluhující premiér Andrej Babiš v neděli připomněl dřívější slova ministryně financí Aleny Schillerové, že pokud se bude růst cen pohybovat nad pěti procenty, bude aplikován speciální mechanismus. Senioři by pak od června 2022 dostali až o 730 korun měsíčně více.