reklama
CNN Prima News dýchání

dýchání

Výpis příspěvků ke štítku „dýchání“

Trpíte následky po covidu? Čeští odborníci představili cviky, které vám pomůžou

4. března 2021 14:06

Únava, vyčerpání, dušnost a celkově snížená výkonnost – nejčastější důsledky prodělané infekce COVID-19. Odborníci z Olomouce však dali dohromady sadu cviků, které uzdraveným pomohou dostat se zpět do formy. Příručka zahrnuje nácvik správného dýchání, silový trénink i doporučení vytrvalostních aktivit. Pravidelné cvičení může zabránit plicní fibróze a pozánětlivému ztuhnutí plic, ale i příznivě ovlivnit obezitu či nadváhu, které jsou nejen v případě covidu rizikovými faktory.

Nemocnice Třebíč shání peníze na dýchací přístroj pro těžké případy COVID-19

16. října 2020 08:21

„V současné době oceníme Vaši finanční podporu pro pořízení přístroje AIRVO. Tento přístroj je velmi účinný při terapii o pacienty s těžkým průběhem onemocnění COVID-19. Přístroj díky vysokým průtokům kyslíku dokáže zabránit nutnosti pacienta intubovat a napojit na klasickou invazivní ventilaci, kde šance na přežití jsou mnohem menší. Pořizovací cena tohoto přístroje je 150 000 Kč s DPH,“ píše doslova nemocnice ve své výzvě.

Nemůžeme dýchat, stěžují si děti. Přizpůsobte se, vzkazují jim i rodičům pediatři

24. září 2020 16:21

Závratě, častější krvácení z nosu, bolesti hlavy, bolesti dýchacích cest, únava. To jsou jen některé velmi časté pocity a stavy, které popisují rodiče i děti na sociálních sítích a které si i děti a rodiče svěřují mezi sebou. Zajímalo nás proto, jaký je názor českých pediatrů na povinnost nosit roušku i během sezení ve třídách? Nepředstavuje rouška pro děti určité zdravotní riziko, jak se mnozí rodiče domnívají? Děti nemají problém vzkazují, pro mnohé překvapivě, pediatři.

reklama