CNN Prima News dýchání

dýchání

Výpis příspěvků ke štítku „dýchání“

Když nádech připomíná chůzi po zmrzlém sněhu. Idiopatická plicní fibróza ohrožuje život

Potíže s dýcháním nezpůsobuje pouze postcovidový syndrom. Lékaři upozorňují na možnost vážné plicní choroby – takzvané idiopatické plicní fibrózy (IPF), která se může zaměnit za postcovidový syndrom. Přitom včasná diagnóza a cílená léčba je pro život pacienta naprosto zásadní. Docentka Martina Šterclová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětluje, koho IPF postihuje nejčastěji a jakou naději na přežití pacienti mají. Onemocnění připomíná Světový týden idiopatické plicní fibrózy, který letos začal 19. září

Trpíte následky po covidu? Čeští odborníci představili cviky, které vám pomůžou

Únava, vyčerpání, dušnost a celkově snížená výkonnost – nejčastější důsledky prodělané infekce COVID-19. Odborníci z Olomouce však dali dohromady sadu cviků, které uzdraveným pomohou dostat se zpět do formy. Příručka zahrnuje nácvik správného dýchání, silový trénink i doporučení vytrvalostních aktivit. Pravidelné cvičení může zabránit plicní fibróze a pozánětlivému ztuhnutí plic, ale i příznivě ovlivnit obezitu či nadváhu, které jsou nejen v případě covidu rizikovými faktory.

Nemocnice Třebíč shání peníze na dýchací přístroj pro těžké případy COVID-19

„V současné době oceníme Vaši finanční podporu pro pořízení přístroje AIRVO. Tento přístroj je velmi účinný při terapii o pacienty s těžkým průběhem onemocnění COVID-19. Přístroj díky vysokým průtokům kyslíku dokáže zabránit nutnosti pacienta intubovat a napojit na klasickou invazivní ventilaci, kde šance na přežití jsou mnohem menší. Pořizovací cena tohoto přístroje je 150 000 Kč s DPH,“ píše doslova nemocnice ve své výzvě.

Nemůžeme dýchat, stěžují si děti. Přizpůsobte se, vzkazují jim i rodičům pediatři

Závratě, častější krvácení z nosu, bolesti hlavy, bolesti dýchacích cest, únava. To jsou jen některé velmi časté pocity a stavy, které popisují rodiče i děti na sociálních sítích a které si i děti a rodiče svěřují mezi sebou. Zajímalo nás proto, jaký je názor českých pediatrů na povinnost nosit roušku i během sezení ve třídách? Nepředstavuje rouška pro děti určité zdravotní riziko, jak se mnozí rodiče domnívají? Děti nemají problém vzkazují, pro mnohé překvapivě, pediatři.