
Prodejům aut se daří nejvíce za posledních pět let. Zlato drží Škoda, nejvíce rostl Ford
V podobných chvílích se dostává do popředí jediné – zachránit lidský život, přiblížil policista Martin Učeň chvíle, kdy na dálnici D1 v pondělí oživoval měsíční miminko. U záchrany života novorozence byl prý poprvé, zachoval však klidnou hlavu a udělal vše, jak se naučil na zdravotnických školeních. Byl to velmi intenzivní zážitek, který si budu pamatovat celý život, řekl pro web iDnes.cz policista hrdina.
Spisovatelku Halinu Pawlowskou museli hospitalizovat. Podle webu Blesk.cz se má nacházet v nemocnici ve vážném stavu. Trápit ji měly problémy s dýcháním. Její představení se odkládají s odůvodněním, že jde o zdravotní komplikace.
Bavič Václav Upír Krejčí musel být urgentně převezen do nemocnice, kde podstoupil operaci. Podle informací deníku Blesk mu mandle otekly tak, že nemohl dýchat.
Potíže s dýcháním nezpůsobuje pouze postcovidový syndrom. Lékaři upozorňují na možnost vážné plicní choroby – takzvané idiopatické plicní fibrózy (IPF), která se může zaměnit za postcovidový syndrom. Přitom včasná diagnóza a cílená léčba je pro život pacienta naprosto zásadní. Docentka Martina Šterclová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětluje, koho IPF postihuje nejčastěji a jakou naději na přežití pacienti mají. Onemocnění připomíná Světový týden idiopatické plicní fibrózy, který letos začal 19. září
Únava, vyčerpání, dušnost a celkově snížená výkonnost – nejčastější důsledky prodělané infekce COVID-19. Odborníci z Olomouce však dali dohromady sadu cviků, které uzdraveným pomohou dostat se zpět do formy. Příručka zahrnuje nácvik správného dýchání, silový trénink i doporučení vytrvalostních aktivit. Pravidelné cvičení může zabránit plicní fibróze a pozánětlivému ztuhnutí plic, ale i příznivě ovlivnit obezitu či nadváhu, které jsou nejen v případě covidu rizikovými faktory.
Thomayerova nemocnice v Praze půjčuje pacientům po léčbě koronaviru speciální přístroj – oxygenátor. Ten zlepšuje zásobování organismu kyslíkem. Pacienti pak díky němu mohou dřív domů. Jak lidem pomáhá během domácí léčby pro CNN Prima NEWS popsal jeden z bývalých pacientů nemocnice.
„V současné době oceníme Vaši finanční podporu pro pořízení přístroje AIRVO. Tento přístroj je velmi účinný při terapii o pacienty s těžkým průběhem onemocnění COVID-19. Přístroj díky vysokým průtokům kyslíku dokáže zabránit nutnosti pacienta intubovat a napojit na klasickou invazivní ventilaci, kde šance na přežití jsou mnohem menší. Pořizovací cena tohoto přístroje je 150 000 Kč s DPH,“ píše doslova nemocnice ve své výzvě.
Závratě, častější krvácení z nosu, bolesti hlavy, bolesti dýchacích cest, únava. To jsou jen některé velmi časté pocity a stavy, které popisují rodiče i děti na sociálních sítích a které si i děti a rodiče svěřují mezi sebou. Zajímalo nás proto, jaký je názor českých pediatrů na povinnost nosit roušku i během sezení ve třídách? Nepředstavuje rouška pro děti určité zdravotní riziko, jak se mnozí rodiče domnívají? Děti nemají problém vzkazují, pro mnohé překvapivě, pediatři.
Podle studie italských imunologů a plicních lékařů z institutů v Berlíně, Římě a Veroně hrozí vrcholovým sportovcům při nákaze novým typem koronaviru zvýšené nebezpečí, že COVID-19 zasáhne jejich plíce. Důvodem je velká fyzická námaha, při které se může virus dostat až do spodní části plic.