Brněnské studio Madfinger Games oznamuje střílečku Gray Zone Warfare
Brněnské studio Madfinger Games se proslavilo mobilními hrami. Tento segment ale letos definitivně opustilo a vrátilo se k vývoji počítačových her. Nyní představuje novou taktickou střílečku pro více hráčů Gray Zone Warfare, která klade důraz na co největší realističnost.
Nejnovější titul studia Madfinger Games se odehrává v jihovýchodní Asii. Na fiktivní Demokratickou republiku Lamang byla uvalena karanténa. Oblast je zcela pustá, protože všichni civilisté byli evakuováni.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: RECENZE: Velký návrat, či zklamání? Assassin's Creed Mirage je nostalgie se špetkou frustrace
Na místo se ale vydávají zástupci tří soukromých vojenských společností, aby získali vše cenné, co na místě zůstalo. Tento stav nahrává různým formám nátlaku, ať už jde o politické vměšování, kybernetické útoky, ekonomický vliv, nebo samotnou vojenskou akci. Na hráčích je, aby se v této šedé zóně dokázali zorientovat a hlavně přežít.
„Projděte sítí lží, rozhodněte se, komu můžete věřit, a odhalte pravdu. Nic není černobílé, jen různé odstíny šedé,“ uvedli vývojáři k zápletce Gray Zone Warfare.
Titul nabídne otevřený svět o rozloze 42 km² a hráče zavede do džungle jihovýchodní Asie. Tvůrci se inspirovali půvabnou krajinou asijského Laosu. Po herním světě se lze pohybovat buď vrtulníkem, ale k tomu je nutné prozkoumat přistávací plochy, anebo chodit po svých, což je však o dost pomalejší.
Vývojáři kladou velký důraz na maximální realističnost hry. Nečekejte tedy arkádové pojetí střílečky, jaké předvádí slavná série Call of Duty. Gray Zone Warfare je sice videohra, zbraně se tu ale chovají jako ve skutečném světě. Zástupci Madfinger Games v tomto ohledu spolupracovali s odborníky a navštívili například i britské muzeum zbraní Royal Armouries Museum v Leedsu.
A part of our team traveled to the Royal Armouries in England to learn as much about firearms as possible. asking hundreds of questions to the renowned Jonathan Ferguson, a firearm historian and the Keeper of Firearms at the museum.#weapons #gamedev #madfingergames pic.twitter.com/WIRyrkJl81
— MADFINGER Games #NightOps - Out NOW! (@MADFINGERGames) December 6, 2022
Pistole, pušky nebo samopaly tak mají různé možnosti přizpůsobení a zároveň skutečnou balistickou simulaci. Unikátní je také systém zdraví a životů herních postav, který nejde cestou jednotlivých bodů zásahu, ale snaží se věrohodně simulovat lidské tělo. Každé zranění má tak vliv na chování postavy a její výkon.
Trailer z Gray Zone Warfare ukázal, že k vyléčení a ošetření zranění budou k dispozici léky, bandáže, ale v případě nouze se dá také improvizovat pomocí opasku. Sebemenší zranění nebo souboj však může vést ke ztrátě těžce získané výbavy a postupu, uvádějí tvůrci z brněnského studia Madfinger Games.
Střílečka z pohledu první osoby běží v prostředí Unreal Enginu 5. Hráči se tak mohou těšit na skvělou a fotorealistickou grafiku.
Brněnské studio Madfinger Games slibuje revoluční akci. To naznačuje i zařazení Gray Zone Warfare mezi AAA tituly, tedy mezi ty největší videohry. Ať už počtem lidí, kteří na nich pracují, tak financemi vloženými do marketingu.
Madfinger Games si získalo respekt především mobilními hrami Dead Trigger, Samurai nebo Shadowgun Legends. Jenže už loni vyhlásilo, že tuto část herního byznysu opouští. Tento krok se definitivně potvrdil letos v březnu, kdy švédský videoherní gigant Embracer Group odkoupil portfolio mobilních titulů brněnské firmy.
Šéf společnosti Marek Rabas je veteránem českého videoherního průmyslu, dříve pracoval v Illusion Softworks nebo 2K Czech a podílel se například na slavné střílečce Hidden & Dangerous. I další vývojáři mají zkušenosti z práce na Mafii nebo Operaci Flashpoint. Skutečně se tak jedná o návrat ke kořenům a vývoji počítačových her. Rabas a spol. se nyní pokusí své znalosti uplatnit u Gray Zone Warfare a slibují velkou akci pro více hráčů.
Do kanceláří brněnského herního studia Madfinger Games se letos na jaře vydali reportéři CNN Prima News. Celou reportáž můžete zhlédnout ve videu níže. Nejnovější díly herně-technologického pořadu Enter sledujte každou sobotu ve 22:40 nebo v úterní repríze ve 23:40 na CNN Prima News, případně všechny epizody najdete v on-line archivu.