CNN Prima News ekologická katastrofa

ekologická katastrofa

Výpis příspěvků ke štítku „ekologická katastrofa“

Ekologická katastrofa v Rudém moři: Z napadené lodi vytéká ropa a hrozí zamoření chemikáliemi

Z nákladní lodě Rubymar, kterou v neděli v úžině Báb al-Mandab vážně poškodil útok Hútíů, unikla ropa. Skvrna má délku téměř 30 kilometrů. Navíc je na palubě přes 41 tisíc tun hnojiv, které by mohly uniknout do Rudého moře. Na sociální síti X o tom v noci na sobotu informovalo regionální velitelství americké armády CENTCOM, které hovoří o ekologické katastrofě.

Ekologická katastrofa v Chorvatsku. Zemí se šíří toxický dým, hasič spadl do roztaveného plastu

Kvůli mohutnému požáru ve výrobně plastů na východě Chorvatska se během úterý z této části země šíří oblak toxického dýmu, který přiměl úřady doporučit lidem nevycházet ven. Silný vítr navíc žene mrak černého dýmu z města Osijek na jih. Podle místní samosprávy může dokonce způsobit ekologickou katastrofu. O události informovaly světové agentury. Při zásahu mělo podle informací webu Jutarnji.hr dojít ke zranění hasiče, který spadnul do rozžhavené taveniny materiálu.

Z protestu je ekologická havárie. Aktivisté vylili do řeky barvu a zabili ryby, tvrdí starosta

Ekologický protest, který se změnil v ekologickou havárii, popsal řádění aktivistů Éric Straumann, starosta alsaského města Colmar. Klimatičtí radikálové vylili v sobotu do řeky Lauch zelené fluorescentní barvivo na protest proti plánované výstavbě skládky nebezpečného odpadu. Ta má stát asi 30 kilometrů jižně od města. Nedlouho poté hladinu řeky zaplnily desítky uhynulých ryb, píše web deníku Le Figaro.

Vyšetřování otravy Bečvy je u konce. Policie chce obžalovat jednoho člověka a firmu

Aktualizováno

Policie ukončila vyšetřování předloňské otravy řeky Bečvy. Spis předala žalobci, který jej nyní studuje, informoval státní zástupce Jiří Sachr, který případ dozoruje. Policie navrhla obžalovat jednu právnickou a jednu fyzickou osobu, řekla krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Loni v červnu policisté v souvislosti s ekologickou havárií obvinili společnost Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku a jejího ředitele Oldřicha Havelku.

Za pochybením při vyšetřování Bečvy mohl být i nátlak. Gazdík podá trestní oznámení

Některá pochybení při vyšetřování loňské ekologické havárie na Bečvě mohla být výsledkem nátlaku na úřady, řekl ve Sněmovně novinářům člen poslanecké vyšetřovací komise Petr Gazdík (STAN). Podá kvůli tomu trestní oznámení, na základě kterého by policie měla prošetřit možné zneužití pravomoci úřední osoby a spáchání dalších trestných činů, doplnil. Sněmovna se v úterý závěrečnou zprávou komise bude zabývat na mimořádné schůzi.