emise

Výpis příspěvků ke štítku „emise“

Nový cíl EU: Emise skleníkových plynů se mají do roku 2040 snížit o 90 procent

Evropská unie by si měla stanovit za cíl snížení emisí skleníkových plynů o 90 procent do roku 2040 ve srovnání s rokem 1990. Vyplývá to z doporučení, která ve čtvrtek zveřejnila Evropská komise. Oproti původnímu návrhu unijní exekutiva vyšla vstříc protestujícím farmářům a upustila od konkrétních zmínek o snižování emisí v zemědělství, okomentovala to bruselská média.

Kdybychom měli plnit všechny cíle Green Dealu, bude to armagedon, varoval odborník

Kdybychom měli plnit vše k dosažení cílů Green Dealu, bude to neufinancovatelný armagedon, varoval v pořadu K věci na CNN Prima NEWS Michal Macenauer, ředitel strategie poradenské energetické společnosti EGÚ Brno. Evropská unie však podle něj své cíle nedodrží, právě kvůli jejich nerealistickému nastavení. Lidé si podle něj přejí šetrnější přístup k životnímu prostředí, změny je však třeba dělat pozvolněji.

Bizarní hádka v Partii: Havlíček a Kupka se přeli o třísku v Timmermansově „ekologickém zadku“

Velmi bizarní rozměr nabrala nedělní debata ministra dopravy Martina Kupky (ODS) s místopředsedou Poslanecké sněmovny Karlem Havlíčkem (ANO) o mírnější podobě emisní normy Euro 7, proti níž se Česko původně stavělo. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS totiž od Havlíčka zaznělo, že při vyjednávání o normě mělo Česko „bouchat do stolu takovým způsobem, až by lítaly třísky a zapíchly by se Timmermansovi do toho jeho ekologického zadku“.

KOMENTÁŘ: Klimatisté z Poslední generace? Pokrytci a šašci. Rozumějí jen buzeraci ostatních

Jak bojovat proti klimatické změně či znečišťování planety? No jasně, už to mám. Flákněte bramborovou kaši na Monetův obraz, chrstněte oranžovou barvu na Braniborskou bránu, blokujte bezemisní závodníky, třeba běžce maratonu. Nezapomeňte také dennodenně zkoušet trpělivost řidičů, kteří ráno jezdí do práce nebo třeba převážejí svou těhotnou ženu do porodnice. Hrozně se pak divte, že vás lidé mají za teroristy a odpad společnosti. Ale nezoufejte – svou klimatickou tíseň si můžete léčit tak, že si uděláte výlet letadlem na Bali, samozřejmě jako soukromé osoby, nikoliv jako aktivisté.

Když válčit, tak ekologicky. Aktivisté tlačí na OSN, aby donutila armády vykazovat emise

Klimatičtí aktivisté si společně s vědci chtějí posvítit na entitu, která podle nich prozatím beztrestně uniká trestu za produkci gigantického množství emisí – armádu. Podle odborníků mají armády po celém světě na svědomí asi 5,5 procenta objemu z celkové globální produkce skleníkových plynů. A s tím aktivisté podle agentury Reuters hodlají zatočit.

V EU nejsme ten, kdo sedí v koutě. U Green Dealu jsme vyjednali maximum možného, říká Fiala

V případě Evropské unie rozhodně nejsme ten, kdo sedí v koutě, mlčí a zároveň neví, co se v EU děje. V pořadu Co na to premiér na CNN Prima NEWS to řekl předseda vlády Petr Fiala (ODS). Podle něj česká vláda během jednání unijních institucí vyjednává maximum možného. Premiér si rovněž během vysílání rýpl do svého předchůdce – šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.