reklama

emise

Výpis příspěvků ke štítku „emise“

Spasí PET láhve gumárenský průmysl? Michelin přišel s revoluční technologií

Byť se to nemusí zdát, pneumatiky jsou významným znečišťovatelem životního prostřední. Dle odborníků vyprodukují až tisíckrát více škodlivých látek než výfukové plyny. Tento problém však doposud nikdo neřešil. Do boje za ekologičtější obutí se tak pustil francouzský gumárenský gigant Michelin a ve spolupráci s biochemickou společností Carbios vyvinul revoluční technologii, která by aktuální situaci mohla výrazně zlepšit.

Protestující hutníky Liberty Ostrava podpořil Nohavica, odmítli „držhubné“ od Indů

Středeční demonstraci před ocelárnami Liberty Ostrava (Nová huť) překvapivě podpořil i ostravský bard Jaromír Nohavica. Účastníci mítinku odmítli vyvádění peněz z huti britsko-indickým majitelem Sandžívem Guptou. „Pokud budeme jen mlčet a sedět v koutě, tak o ty ocelárny přijdeme,“ řekl pro CNN Prima NEWS protestující zaměstnanec Jaroslav Adámek, který v podniku pracuje už 25 let.

Zelená lobby tlačí na dřívější zákaz spalovacích motorů. Chce i konec hybridů

Ekologické organizace stupňují tlak na EU a žádají zákaz výroby spalovacích motorů už v roce 2025. Tvrdí, že řešením nejsou ani hybridní auta či spalovací motory pracující s novou generací syntetických paliv z obnovitelných zdrojů. Žádnou jinou alternativu než plně elektrická auta tyto skupiny nepřipouštějí. V tom smyslu se alespoň vyjadřuje Deutsche Umwelthilfe (DUH), jedna z nejradikálnějších ekologických organizací brojících proti spalovacím motorům.

V Bruselu se uvažuje o zavedení povinné výroby elektroaut. Chybí infrastruktura

Nejnovější iniciativa vlivné asociace Eurelectric, sdružující výrobce energie a provozovatele distribučních sítí, chce automobilkám nařídit povinnou výrobu elektromobilů. Že zákazníci o drahá, případně draze dotovaná auta moc nestojí a že ani automobilky z toho nejásají, ji přitom příliš netrápí. V Evropské unii chce auta čistě na elektrický pohon posunout na další level.

Kontroverznímu systému stop–start je už bezmála padesát let. První měla Toyota

Stojíte v koloně, s autem se pomalu posouváte dopředu. Vždy když zastavíte, motor se vypne, aby se o pár vteřin při pohnutí opět nastartoval. Někoho takový systém rozčiluje do běla a vždy ho po nastartování deaktivuje, jiný si už zvykl a vůbec si vypínání a zapínání motoru nevšímá, protože jeho funkce se stále zdokonaluje a mnohdy je jeho fungování už opravdu neznatelné. Kde se vzal tento, mnohdy domnělý tvůrce nižší spotřeby a emisí?

reklama