reklama

Emotivní loučení s Philipem: Charles nad vzkazy zadržoval slzy, našly se i dárky

Prince Charlese a jeho manželku Camillu dojaly tisíce květin i vzkazů a drobné dárky, kterými Britové uctili památku zesnulého prince Philipa. Byl mezi nimi i model Land Roveru, který vyprovodí Charlesova otce a manžela královny Alžběty II. na poslední cestě.

reklama

Emotivní snímky zveřejnil na Instagramu a dalších sociálních sítích Clarence House, jak se nazývá sídlo prince Charlese a jeho druhé manželky Camilly. Dvojici dojala záplava květin a vzkazů, které Britové nosili k Buckinghamskému paláci a hradu Windsor, kde Philip minulý týden zemřel. Záběry manželů se slzami v očích pak zveřejnily světové agentury.

K tématu

„V zahradách u Marlborough House zhlédli princ z Walesu a vévodkyně z Cornwallu výběr květin, které veřejnost zanechala ve vzpomínce na vévodu z Edinburghu. Během období národního smutku byly květiny a kondolence přemístěny z prostor před Buckinghamským palácem a z královských parků do soukromých zahrad,“ uvedli zástupci Clarence House.

Zároveň vyzvali, aby Britové uctili Philipovu památku také příspěvkem na charitu, a upozornili, že lidé mohou psát své vzkazy i do on-line kondolenční knihy.

Našemu neopěvovanému hrdinovi

„Princ Philip. Statečný a hrdinný muž. Odešel, ale nebude zapomenut,“ píše se v jedné kondolenci, kterou si Charles s Camillou v zahradě četli. „Našemu neopěvovanému hrdinovi princi Philipovi, 65 let služby, 73 let manželství s naší milovanou královnou. Děkujeme,“ stojí v dalším psaní. „Vaše vzpomínka nikdy nevybledne,“ ujišťuje jiný vzkaz.

/ fotografií

A lidé nedávali vděčnost a lásku k zesnulému vévodovi najevo jen písemně. Děti mu nakreslily desítky obrázků a našly se i malé dárky. Třeba zmenšenina loveckého auta podobného tomu, které poveze princovo tělo na jeho pohřbu. „Až zemřu, stačí mě strčit do zadní části Land Roveru a odvézt mě do Windsoru,“ přál si totiž Philip. A tak tomu taky bude.

Vzkazy pro prince Philipa
Vzkazy pro prince Philipa
Zdroj: Getty Images

Tagy: Land Rover květiny princ Charles památka princ Philip vzkaz dárky vévodkyně Buckinghamský palác Camilla

Další hlavní zprávy

360°

Jaká pravidla platí na zahrádkách? Sami pořádně nevíme, stěžují si restauratéři

Jaká pravidla platí na zahrádkách? Sami pořádně nevíme, stěžují si restauratéři

„Pořádně neznám podmínky, jaké platí na zahrádkách, nevyznám se v nich,“ kritizoval vládní nařízení v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS majitel restaurace Zas a Znova u Prahy Karel Šimůnek. S ním souhlasili i šéfkuchař a spolumajitel restaurace The Eatery Pavel Býček a provozovatel Hemingway Baru Aleš Půta. Podobně chaoticky to podle restauratérů bylo i s vládními programy na finanční podporu.

360°

Pospíšil: Na zavedení mýta v Praze nejsou zákony. Ekologie nemusí znamenat omezování

Pospíšil: Na zavedení mýta v Praze nejsou zákony. Ekologie nemusí znamenat omezování

Rada hlavního města Prahy schválila nový klimatický plán, který zahrnuje placení mýtného pro řidiče, kteří budou projíždět centrem. Tuto část plánu však kritizují i někteří členové vládnoucí koalice v Praze jako například zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09). Podle něj zavedení mýtného neumožňují současné zákony. „Ekologie nemusí znamenat omezování,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Tragédie na Slovensku: Voda z protržené hráze zaplavila obec. Jeden člověk zemřel
Konflikt nejen v Izraeli: Zas*aní Židé, znásilněte jim dcery, křičeli Palestinci v Londýně
reklama
reklama
Hotely mohou otevřít bez omezení od příštího pondělí. Hosté musí být testovaní

Vláda

Domácí zpravodajství

Lázně po prodělaném covidu? Na hrazený pobyt dosáhne zatím jen málokdo
Stojím za Izraelem, napsal český velvyslanec v Kuvajtu. Pobouřil tamní diplomacii
Hamáčkovu plánovanou cestu do Ruska vyšetřuje policie. Ve hře je i trestný čin
Další články
reklama
reklama