reklama

Emotivní loučení s Philipem: Charles nad vzkazy zadržoval slzy, našly se i dárky

Prince Charlese a jeho manželku Camillu dojaly tisíce květin i vzkazů a drobné dárky, kterými Britové uctili památku zesnulého prince Philipa. Byl mezi nimi i model Land Roveru, který vyprovodí Charlesova otce a manžela královny Alžběty II. na poslední cestě.

reklama

Emotivní snímky zveřejnil na Instagramu a dalších sociálních sítích Clarence House, jak se nazývá sídlo prince Charlese a jeho druhé manželky Camilly. Dvojici dojala záplava květin a vzkazů, které Britové nosili k Buckinghamskému paláci a hradu Windsor, kde Philip minulý týden zemřel. Záběry manželů se slzami v očích pak zveřejnily světové agentury.

„V zahradách u Marlborough House zhlédli princ z Walesu a vévodkyně z Cornwallu výběr květin, které veřejnost zanechala ve vzpomínce na vévodu z Edinburghu. Během období národního smutku byly květiny a kondolence přemístěny z prostor před Buckinghamským palácem a z královských parků do soukromých zahrad,“ uvedli zástupci Clarence House.

Zároveň vyzvali, aby Britové uctili Philipovu památku také příspěvkem na charitu, a upozornili, že lidé mohou psát své vzkazy i do on-line kondolenční knihy.

Našemu neopěvovanému hrdinovi

„Princ Philip. Statečný a hrdinný muž. Odešel, ale nebude zapomenut,“ píše se v jedné kondolenci, kterou si Charles s Camillou v zahradě četli. „Našemu neopěvovanému hrdinovi princi Philipovi, 65 let služby, 73 let manželství s naší milovanou královnou. Děkujeme,“ stojí v dalším psaní. „Vaše vzpomínka nikdy nevybledne,“ ujišťuje jiný vzkaz.

A lidé nedávali vděčnost a lásku k zesnulému vévodovi najevo jen písemně. Děti mu nakreslily desítky obrázků a našly se i malé dárky. Třeba zmenšenina loveckého auta podobného tomu, které poveze princovo tělo na jeho pohřbu. „Až zemřu, stačí mě strčit do zadní části Land Roveru a odvézt mě do Windsoru,“ přál si totiž Philip. A tak tomu taky bude.

Tagy:

Hlavní zprávy

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář
360°

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář

Ceny energií se drží na rekordních částkách. Podle novináře týdeníku Hrot Pavla Párala však Češi nemají čekat zlevňování, ba naopak. „Na strach z toho, že Čechy zdražování zasáhne, je pozdě. Bát se měli před třemi lety, kdy se řešily emisní limity a uhlíková neutralita. Tehdy byly překročeny hranice. Nyní jede samospád a každý týden budeme překvapeni něčím jiným,“ podotkl v pořadu 360°.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku

Aktualizováno

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá v pondělí vládě předložit návrh na zavedení krizového ošetřovného pro případ lokálního uzavírání škol kvůli epidemii. Navrhuje dávku zvýšit ze 60 na 80 procent základu výdělku a vyplácet ji po celou dobu nařízené karantény. Kabinetu předá i návrh na navýšení minimální mzdy od ledna z nynějších 15 200 na 18 tisíc korun.

reklama