reklama

Eva Borská: Primácká rubrika Domov mi splnila sen o vlastním pořadu

Eva Borská se do povědomí široké veřejnosti zapsala nejdřív jako zpěvačka, ať už sólová ještě pod jménem Skalická, nebo v dívčím duu Pussy. Po patnáctileté pěvecké kariéře se stala reportérkou a poté moderátorkou. Dnes můžete vidět její tvář v legendárním pořadu Receptář prima nápadů, kde má svou rubriku Domov. A právě ta ji letos přivedla k myšlence splnit si další ze snů o vlastním pořadu určeném divákům v on-line prostředí. Nese název Tajemství domova. Mimo kamery vytváří domov svým dvěma dětem a manželovi, kteří jsou největším důvodem její vděčnosti osudu.

reklama

Jak jsi se dostala ke zpívání?

Svět hudby mě obklopoval odmalička. Můj táta stál u zrodu country kapely Grošáci, a tak spousta mých zážitků z dětství zahrnuje hraní a zpívání. Nicméně po základní škole jsem měla potřebu věnovat se něčemu serióznímu, a tak jsem vystudovala obchodní akademii. Pět let jsem potom pracovala u auditorské firmy, nejprve jako asistentka ředitelky, později jsem vykonávala i účetní práci. Svět čísel mě ale moc neuspokojoval. Jsem založením spíš bohém, který tíhne k organizovanému chaosu. V uměleckém prostředí za mikrofonem jsem se proto cítila jako doma. Profesionálnímu zpěvu jsem se věnovala od roku 2000, kdy vyšlo i moje první CD se skupinou Pussy.

K tématu

Od zpěvu pak vedla tvoje cesta k moderování, u kterého jsi zůstala dodnes. Co bylo tvojí první moderátorskou zkušeností?

S kolegyní jsme odehrály na tisíc vystoupení po všech koutech Česka. A zpětně si uvědomuji, že už při nich jsem se učila moderátorskému řemeslu. Často jsme totiž moderovaly nejen svá vystoupení, ale někdy i celý program. Byla to velká škola. Otrkala jsem se před publikem, což se mi pak nesmírně hodilo při televizní práci. S pěveckým duem jsme zaznamenaly i několik úspěchů, ale když došlo na rozhodnutí založit rodinu, šlo zpívání trochu stranou. Přibližně v té době přišla první nabídka do televize a já souhlasila. Musela jsem se to naučit celé takzvaně od píky, od přípravy až po práci ve střižně. Z pozice osobnosti na podiu jsem se posunula na druhou stranu kamery, do pozice toho, který hvězdy zpovídá, a našla jsem si v tom nové směřování. Musím zmínit, že jsem měla obrovské štěstí na mé tehdy zkušenější kolegyně, které mi hodně pomáhaly, to není úplně běžný jev. V této branži je častější, že si lidé hází klacky pod nohy. Já měla štěstí.

Pak jsi ale udělala zásadní krok směrem k seriózní novinařině. Jak k tomu došlo?

V momentě, kdy původní pořad skončil, jsem přešla do zpravodajství a stala jsem se moderátorkou. To pro mě byla velká škola. Musela jsem nasávat informace napříč obory, ke kterým bych se normálně nedostala. Ale musím dodat, že zpěv je stále moje srdcovka. Jsem členkou kapely Patrola Šlapeto, se kterou jsem před „koronou“ odzpívala několik desítek koncertů.

A to už jsme skoro v současnosti, u tvé nové role. Co tě k ní přivedlo?

V době, kdy všechno padlo a zastavilo se, ozvala se mi Monika Symonová, dramaturgyně pořadu Receptář prima nápadů, s nabídkou na moderování rubriky Domov. Přijala jsem s nadšením, protože to téma je mi velmi blízké.

Co tě na „Domově“ baví nejvíc?

Čím jsem starší, tím víc mě přitahují tradice, řemesla, poctivě vyrobené věci a jejich příběhy. Stále více se obklopuji věcmi, které prošly rukama konkrétních lidí, jsou lokální a jejich výroba nezatěžuje přírodu. Vždyť spoustu věcí si můžete vyrobit sami doma. Není třeba všechno kupovat. To všechno bych ráda promítla do rubriky Domov. Je také skvělé, že mám díky stejnému produkčnímu týmu možnost natáčet i vlastní pořad Tajemství domova, který jde ruku v ruce s Receptářem prima nápadů, ale je určený pro on-line prostředí. Tady mám volnou ruku ohledně výběru témat, hostů a způsobu zpracování. Naše reportáže najdou diváci na našem novém YouTube kanále a na webovkách Prima Doma a Prima Nápady.

Co je ve všech tvých aktivitách nejdůležitější? Jak vnímáš svoje poslání?

Kdybych to měla shrnout do jednoho slova, pak by to bylo asi slovo „láska“. Jsem člověk, který má srdce na dlani a když se do někoho nebo něčeho zamiluje, pak nezná meze a je naprosto věrný. A to nemyslím jen v partnerském vztahu, ale i ve vztahu k práci, k publiku nebo k přátelství. Nevydržím se dlouho na nikoho zlobit. Mojí zásadou je, že by se měly vždy do večera všechny spory urovnat, aby se šlo spát s čistou hlavou. Snažím se být „tady a teď“, v tom mi hodně pomáhají moje děti. Abych se naučila odlišit důležité od nedůležitého. A snad se mi to daří. Jsem zdravá, mám dvě krásné děti, hodného muže, skvělou rodinu, práci, která mě baví… Co víc si můžu přát?

Tagy:

Hlavní zprávy

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie
Koronavirus

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie

Krátce před říjnovými volbami se vzedmula další vlna odporu vůči premiéru Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Nyní s kampaní proti současnému předsedovi vlády přišel spolek Neschopnost zabíjí, který připomíná kroky vlády v době pandemie koronaviru. Kritizuje Babišovo chaotické chování, zhroucení Chytré karantény, špatnou komunikaci či nesmyslná opatření. K tomu spolek přichází s příběhy lidí, kteří kvůli koronaviru přišli o své blízké. Redakce CNN Prima NEWS požádala o vyjádření i premiéra, na nějž kampaň míří. Ten však na žádost nereagoval.

Porušuje Babiš zákon? Černošický úřad má o ovládání médií jasno, rozhodnutí ale tají

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Drsná rvačka v nechvalně známém Molenbeeku: Muž zmlátil pět policistů, vzdal se zásahovce

Incident, který se jen tak nevidí, se odehrál v nechvalně proslulé bruselské čtvrti Molenbeek. Během kontroly špatně parkujícího vozidla se policisté dostali do konfliktu s agresivním řidičem. Muž pět strážců zákona zranil, z toho tři vážně. Fyzicky dobře vybaveného násilníka musela zpacifikovat až zásahová jednotka. A důvod jeho řádění? Prý neštěstí v lásce.

Co předcházelo sebevraždě hokejisty Prokopa? Partnerka udělala rázný krok a odjela

Co přesně stálo za odchodem mladého hokejisty Tomáše Prokopa? Nad tím si láme hlavu řada jeho známých, kolegů. Jak potvrdil mluvčí klubu Motor České Budějovice, šlo o nešťastnou lásku. Že spolu už netvoří pár dokazují i sociální sítě jeho přítelkyně Adély, která smrt bývalého partnera těžce nese. Mohl být motivem jeho sebevraždy opravdu rozchod?

Skočil spoluvězni koleny na hlavu. Když vyšel na svobodu, putoval vzápětí do vazby

Policisté a soudy v Královéhradeckém kraji se potýkají s agresivním recidivistou. Pětatřicetiletý muž byl odsouzen už dvanáctkrát a ve vězení strávil celkově 15 let. Naposledy byl propuštěn v úterý, ale hned ho zadrželi policisté a ve středu skončil u soudu. Ten ho poslal do vazby, aby nemohl utéct. Kvůli pokusu o vraždu spoluvězně, kterému skočil koleny na hlavu, může recidivista strávit za mřížemi dalších 18 let.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama