CNN Prima News farmáři

farmáři

Výpis příspěvků ke štítku „farmáři“

Medvědy budu bez milosti střílet, hrozí slovenský farmář. Šelma mu napadla a zranila syna

Pokud se na mé farmě objeví nějaký medvěd, ani na vteřinu nezaváhám a zlikviduji ho, prohlásil farmář Martin Sedláčko. Šelma napadla minulý týden jeho syna Kristiána. Medvědů je třikrát více, než by mělo být, a to je důvod stále častějších útoků, tvrdí Emil Macho předseda Slovenské zemědělské a potravinářské komory. Jako řešení navrhuje snížení jejich stavu, což ale odmítá slovenský ministr životního prostředí Milan Chrenko, píše slovenský web Tvnoviny.sk.

Paříž se topí v odpadu, na berlínském letišti je prázdno. Evropu zasáhla vlna protestů

Evropané protestují a stávkují. V Německu byly v pondělí zrušeny stovky letů kvůli výstražné stávce personálu na hlavních letištích v zemi. Opatření se dotkla 30 tisíc cestujících. Paříž se pro změnu kvůli stávkujícím popelářům utápí v horách odpadků. O víkendu se demonstrovalo také v Nizozemsku, kde se před volbami mobilizují nespokojení farmáři.

Drsné scény v Nizozemsku: Lidé protestují proti vybíjení krav, policie střílela na traktor

Nizozemská vláda pokračuje ve striktně ekologické politice – oznámila plán na snížení emisí, jež produkují hospodářská zvířata. Tento program počítá s vybitím zhruba třiceti procent stád hovězího dobytka v zemi, přičemž v některých oblastech zemědělci nebudou moci chovat krávy vůbec. Plán vyvolal v řadách chovatelů obrovské rozčarování, ulice Nizozemska proto na protest zaplnily kolony traktorů.

Chtějí socialistické pořádky. Nedělejte ostudu, kritizují menší farmáři protesty zemědělců

Zhruba dva tisíce zemědělců protestovaly ve středu v Praze proti novému nastavení pravidel ohledně vyplácení dotací. Vadí jim, že vláda svým rozhodnutím zvýhodňuje především menší farmáře. Ti se proti demonstraci naopak vymezují a označují ji za vydírání. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala se kvůli novému nastavení zemědělci ocitnou na hranici přežití.

Potravinovým bankám dochází zásoby. Kvůli uprchlické krizi budeme brzy bez jídla, tvrdí

Potravinovým bankám v Česku dochází zásoby, na vině je migrační vlna z Ukrajiny. Dva, maximálně tři týdny, a regály s jídlem budou prý prázdné. Bez pomoci státu nebudou mít banky lidem v nouzi co rozdávat. Mezi dárce se připojili i farmáři. Nabízejí zdarma brambory nebo maso v konzervách. Právě ty spolu s trvanlivými potravinami nyní sklady postrádají nejvíc.