CNN Prima News finanční krize

finanční krize

Výpis příspěvků ke štítku „finanční krize“

Další krize na obzoru? Akcie padají, úroky rostou a hypotéky v USA jsou nejdražší za 16 let

18. října 2022 06:02

Po covidové, energetické a inflační krizi svět možná stojí před další nepříjemností. Ocitá se až nebezpečně blízko situaci, která bezprostředně předcházela finanční krizi z let 2008 a 2009. Svědčí o tom několik indikátorů jako například vývoj akciových trhů, měnová politika centrálních bank a zdražování státního dluhu. Naposledy se přidaly hypotéky, které jsou ve Spojených státech nejdražší od roku 2006.

Nobelovu cenu za ekonomii dostali tři Američané za výzkum bank a finančních krizí

10. října 2022 12:06

Letošní Nobelovu cenu za ekonomii získala trojice amerických vědců Ben Bernanke, Douglas Diamond a Philip Dybvig za „výzkum bank a finančních krizí“, oznámila v pondělí švédská Královská akademie věd. Po týdnu tak končí vyhlašování letošních nositelů prestižního ocenění, kdy byli postupně zveřejňováni laureáti cen za lékařství, fyziku, chemii, literaturu a mír.

Češi spoří nejvíce v historii. Strach utrácet ale dál prohlubuje ekonomickou krizi

3. října 2020 06:25

Koronavirová krize přináší obavy z budoucnosti domácích rozpočtů. Nejistota a hrozící nezaměstnanost vede Čechy k rekordnímu šetření. Z makroekonomického hlediska by přitom bylo pro naši ekonomiku v době krize potřebné, aby se lidé nebáli utrácet. Data Českého statistického úřadu (ČSÚ) také ukazují, že část úspor byla vynucena i omezením nabídky.

Města a obce ve vážné finanční krizi: Mají obavu, aby mohly fungovat

5. června 2020 13:43

Města a obce se ocitly ve vážné finanční krizi. Jejich rozpočty se propadly o desítky procent poté, co stát část peněz určených pro ně použil na výplatu kompenzačních bonusů pro živnostníky a malé firmy s ručením omezeným. Radnice ruší investice a bojí se, že peníze budou chybět i na provozní náklady. Stovky starostů už kvůli tomu vstoupily do stávkové pohotovosti. Peníze, se kterými počítali, chtějí zpět.

Německé prostitutky vymyslely hygienický plán a chtějí zpátky do práce

21. května 2020 21:31

Koronavirová krize ovlivnila i sexuální průmysl. Velká část německých prostitutek se kvůli opatření, která měla zamezit šíření nemoci COVID-19, dostala do finančních potíží. Teď se snaží o co nejrychlejší návrat do práce. Prostitutky a prostitutové proto vymysleli hygienický plán, který počítá třeba se stykem maximálně ve dvou. Povinností by také bylo mít vždy zakrytá ústa a nos.

Když se hroutí ekonomika. Hospodářské krize, které změnily svět

27. dubna 2020 10:15

Mezinárodní měnový fond svou aktuální předpovědí vyděsil svět. Podle něho nás letos čeká největší hospodářská krize za uplynulých devadesát let. Mnoho vyspělých zemí se má připravit na propad svých ekonomik o šest a více procent. Od poslední velké recese uplynulo jedenáct let. Které další ekonomické výkyvy si zaslouží takové označení?