CNN Prima News François Hollande

François Hollande

Výpis příspěvků ke štítku „François Hollande“

Francouzský exprezident Sarkozy dostal roční trest vězení. Má si ho odpykat doma

30. září 2021 11:53
Aktualizováno

Pařížský soud uznal ve čtvrtek francouzského exprezidenta Nicolase Sarkozyho vinným z nezákonného financování jeho neúspěšné kampaně za znovuzvolení v roce 2012. Uložil mu roční trest vězení a uvedl, že si ho může odpykat doma s elektronickým náramkem. Sarkozy se k soudu osobně nedostavil, vinu dlouhodobě odmítá. Bývalý prezident se proti rozsudku odvolá, uvedl jeho právník Thierry Herzog.

V 70 francouzských městech protestovaly tisíce lidí, jde o záběry tváří policistů

28. listopadu 2020 15:46
Aktualizováno

V sedmdesáti francouzských městech se v sobotu tisíce občanů vydaly na pochod na protest proti návrhu kontroverzního zákona o globální bezpečnosti. Na jeho základě by hrozilo vězení lidem, kteří by zveřejnili fotografie policistů s úmyslem ublížit jim. Podle kritiků by však nařízení narušilo svobodu tisku a právo občanů na informace, píší francouzská média. Policie podle Reuters použila slzný plyn proti pařížské demonstraci poté, co maskovaní demonstranti na policisty házeli petardy a kameny. Jen v Paříži protestovalo dle informací ministerstva vnitra 46 000 lidí.

Čtyři roky od útoku v Nice: Terorista v náklaďáku tehdy zabil na promenádě 86 lidí

14. července 2020 13:02

Atentát v jihofrancouzském Nice byl jedním z nejhorších teroristických útoků na území Francie. Dne 14. července 2016 během oslav státního svátku dobytí Bastily Francouz tuniského původu Mohamed Lahouaiej Bouhlel vjel nákladním autem na pobřežní promenádu. Při útoku zemřelo 86 lidí, mezi nimiž byly i děti, a přes 200 účastníků oslav bylo zraněno. Policie útočníka zastřelila.