reklama

Na Rallye Dakar jsem plně připravená, říká zpěvačka Lounová. Gott byl pro ni múzou

Zpěvačka Olga Lounová nemá o koníčky nouzi. Kromě akrobacie na šálách či pole dance se věnuje také automobilovému závodění. Za pár dnů odlétá do Saudské Arábie, kde ji čeká jeden z nejnáročnějších závodů světa, Rallye Dakar. Mimo to však nezapomíná ani na kariéru zpěvačky. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS pak zavzpomínala i na svou spolupráci s mistrem Karlem Gottem.

reklama

K motorismu přišla Lounová před více než 10 lety. „Závodit jsem si vždycky přála, ale jelikož pocházím z rodiny, která peníze neměla, tak jsem o této cestě ani neuvažovala a rozhodla se radši věnovat umění,“ uvedla Lounová s tím, že právě herectví ji k závodění před lety přivedlo.

„Díky filmu Tacho jsem poznala prostředí závodů rallye a seznámila se s týmem Jaromíra Tomašíka. Ten mě poté vzal na takový sranda závod a následný rok jsme jezdili v brutální káře,“ popsala své začátky v automobilovém závodění.

„Se závoděním jsem začala, když mi bylo asi 28 let. Dalo mi zabrat, než jsem se všechno naučila a hlavně to zautomatizovala. Na závodech jsem byla takový samorost. Naštěstí jsem měla vždy kolem sebe skvělý tým,“ doplnila Lounová.

Za několik dní zamíří do Saudské Arábie, kde ji čeká legendární závod Rallye Dakar. Ten pojede jako navigátorka. Role pilota se ujme Martin Čábel. „Je to obrovská výzva. Absolutně asi nevím, do čeho jsem to vlezla,“ řekla s humorem Lounová. Na závod svých snů se přitom připravuje už od března. Kromě pravidelného cvičení chodí také do sauny a podstupuje fyzioterapie.

Připravuje se také psychicky. „Jsem holka z vesnice, takže se špíny nebojím. Navíc hodně cestuji a zažila jsem hodně extrémů,“ uvedla Lounová. „Nebojím se ani únavy. Mám tuhý kořínek a myslím si, že jsem na závod připravená,“ doplnila.

Gott byl pro mě takovou múzou

Lounová se řadí také mezi úspěšné české zpěvačky, avšak v posledních měsících svou kariéru trochu upozadila. Důvodem je epidemická situace. „Z 37 koncertů se jich 32 zrušilo, takže jsem se mohla plně soustředit na přípravy k Dakaru,“ vysvětlila hudebnice, mezi jejíž hity patří třeba Jsem optimista či Láska v housce, kterou nazpívala s Xindlem X.

Na svém kontě má také duet s legendárním zpěvákem Karlem Gottem. Text k jejich písni Dál za obzor Olga napsala sama. „Píseň jsem napsala poté, co za mnou přišel po jednom mém koncertu a pochválil mi moji show. Že prý tady dlouho nic takového neviděl a zda bych neměla nějakou šuplíkovku, že by ji se mnou rád nazpíval,“ prozradila zpěvačka s tím, že následující týdny strávila psaním písní.

„Napsala jsem jich asi sedm, protože jsem měla hrozný strach z toho, že se mu nebudou líbit. Ale on si nakonec vybral tu první a ostatní ani neslyšel. Karel Gott byl v určité době pro mě takovou múzou,“ souhlasila. „Spolupráce s ním byla pro mě maximálně inspirativní,“ uzavřela Lounová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal
Tenis

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Novela pandemického zákona prý obchází ústavní zákon. Je to něco nehorázného, říká právník

Sněmovna měla v úterý odpoledne projednat předlohu vládní novely, která předpokládá, že protikoronavirová mimořádná opatření vydaná podle pandemického zákona zřejmě budou moci zahrnout širší okruh činností než teď. To se ale nelíbí některým odborníkům. Například právník Tomáš Nielsen v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varoval před tím, že novela může výrazně ztížit soudní přezkum mimořádných opatření. Poslanci nakonec pandemický zákon v úterý řešit nebudou.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků

Hongkong je na nohou kvůli křečkům, u kterých se potvrdila nemoc COVID-19. V předvečer oslav nového lunárního roku se proto úřady rozhodly pro drastický krok – nařídily „humánní“ utracení tisíců těchto domácích mazlíčků. Město se obává, že by hlodavci mohli nejenže přenášet nemoc, ale rovněž se stát mezičlánkem pro další mutace a varianty koronaviru. Milovníci zvířat se ale postavili na odpor a k nelibosti úředníků si vytvořili neveřejnou síť na křeččí záchranu.

reklama

Domácí zpravodajství

Rekordní nárůst. V pondělí laboratoře odhalily přes 30 tisíc nakažených koronavirem

V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v denním počtu nově nakažených koronavirem v Česku. Přibylo 30 350 potvrzených případů nemoci COVID-19, což bylo o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Původní rekord byl z 18. ledna, kdy přibylo 28 494 nakažených.

reklama