CNN Prima News Grónsko

Grónsko

Výpis příspěvků ke štítku „Grónsko“

OBRAZEM: Kde přečkat globální válku? Podívejte se na seznam nejbezpečnějších míst světa

Útok Íránu na Izrael mezi některými lidmi vyvolal obavy z třetí světové války. Do obrany židovského státu se zapojila řada jeho spojenců včetně USA, Velké Británie či Francie, proto panovaly obavy, že případný konflikt by mohl mít globální rozměry. Přestože se situace od víkendu výrazně uklidnila a dále neeskaluje, deník Daily Mail sestavil seznam nejbezpečnějších míst, kde by se případnou válku dalo přečkat.

Dary, dárky, dárečky

Většina z nás ráda dárky přijímá, ale ještě větší radost nám dělá obdarovávat své blízké. Vánoce bez dárků si snad nikdo neumí představit. Je něco krásnějšího než rozzářené dětské oči, když se dočkají vánoční nadílky? Všichni milujeme barevné balíčky pod rozsvíceným stromečkem, napětí a očekávání, jestli se letos Ježíšek trefil.

Na Evropu se řítí další ničivá bouře. Vichřice Franklin může dosáhnout síly hurikánu

Zatímco hasiči stále odklízejí spoušť po víkendovém řádění bouře Eunice, na evropské země už se řítí další vichřice. Podle meteorologického webu Severe Weather se nad Grónskem zformoval vichr s označením Franklin, který by měl udeřit v noci na pondělí. Výstrahu před mimořádně silnými větry již vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který mimo jiné varuje také před povodněmi.