CNN Prima News Hana Zelená

Hana Zelená

Výpis příspěvků ke štítku „Hana Zelená“

Potřebujeme vládu odborníků. Fialův kabinet musí odstoupit, žádá viroložka Zelená

3. září 2022 09:15

Drahé energie nadále sužují Českou republiku. Zaspala vláda v boji proti raketově se zvyšujícím cenám? I o tom diskutovali tři moravskoslezští kandidáti do Senátu v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS. Pozvání přijala viroložka Hana Zelená (za PRO), bývalá zastupitelka Moravskoslezského kraje Liana Janáčková (za PRO Zdraví) a senátor Zdeněk Nytra (ODS).

Spor odborníků o covidu: Očkovat se zastaralou vakcínou, nebo počkat na novou?

1. srpna 2022 12:08

Nechat se teď očkovat posilující dávkou proti covidu, nebo ne? U rizikových skupin mají epidemiologové a vakcinologové jasno. Jestli ale jít cestou maximální vakcinace, to už se neshodnou. Vliv na jejich postoj můžou mít i počty nově nakažených. Po postupném růstu pozitivně testovaných od začátku července ve čtvrtek a v pátek čísla klesla.

I omikron může zabíjet. Riziková skupina by se měla přeočkovat, doporučuje primář

9. července 2022 12:07

Počty případů covidu v Česku rychle přibývají. Denní přírůstky přesahují hranici jednoho tisíce nakažených. Primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý v souvislosti s nástupem další koronavirové vlny doporučuje především zástupcům rizikových skupin posilující dávku vakcíny. S viroložkou Hanou Zelenou se nicméně ve vysílání CNN Prima NEWS shodl na tom, že situace zatím není alarmující.

Covidová vlna zrychluje, vláda nevylučuje znovuzavedení opatření. Vrátí se respirátory?

8. července 2022 21:02

Denní přírůstky nákazy koronavirem jsou nejvyšší za poslední dva a půl měsíce. V nemocnicích s covidem leží 262 osob, šestnáct z nich je ve vážném stavu. V Česku převažuje velmi nakažlivá subvarianta omikronu. Vrátí se některá opatření? Ministerstvo zdravotnictví to nevylučuje. Podle odborníků, které oslovili reportéři CNN Prima NEWS, však nové restrikce zatím nejsou potřeba.

Opatření proti covidu jsou namístě. Plošné roušky ale ne, zdůrazňuje viroložka Zelená

8. července 2022 13:09

Dělejme jen taková proticovidová opatření, která mají smysl a přináší nám větší přínos než škodu, vyzvala ve vysílání CNN Prima NEWS viroložka Hana Zelená. Domnívá se, že počet nakažených bude v dalších týdnech růst, směrodatná je prý ale zátěž nemocnic. K nemoci by se podle expertky mělo přistupovat jako k jiným respiračním virům.

Covidové pasy by se měly zrušit. Nemají medicínské opodstatnění, tvrdí viroložka

31. ledna 2022 18:30

Covidové pasy či certifikáty by měly skončit, prohlásila v nedělní Partii PLUS na CNN Prima NEWS viroložka Hana Zelená. Podle ní nemají žádné medicínské opodstatnění. Pneumoložka a náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková si zrušení dokáže představit až ve chvíli, kdy bude Česko významněji proočkované vakcínami proti koronaviru.

Koronavirus bude jako chřipka. Bude přátelský a přilne se k nám, myslí si imunoložka

7. ledna 2022 13:12

Koronavirus tu s námi zůstane, bude vůči nám přátelský a přilne se k nám, prohlásila ve vysílání CNN Prima NEWS imunoložka Blanka Říhová z Mikrobiologického ústavu Akademie věd. S ní souhlasil i vedoucí lékař Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny pražské Všeobecné fakultní nemocnice Martin Balík. Podle něj se covid bude vracet v různých variantách každý podzim a zimu podobně jako chřipka. Podobně mluví i další odborníci.

Covid by měl být brán jako normální respirační nemoc, shodují se i dříve opatrní odborníci

6. ledna 2022 12:18

Přístup ke koronaviru by měl být co nejdřív stejný jako k jiným respiračním infekcím, apelovala ve vysílání CNN Prima NEWS primářka Kliniky infekčních nemocí FN Bulovka Hana Roháčová. Souhlasí s ní i vedoucí oddělení virologie Hana Zelená či epidemiolog Roman Prymula. Podle něj ale v současné době takovému přístupu brání omikron, který však na druhou stranu může i pomoci. Před vznikem nové varianty přitom odborníci mluvili opatrněji.

PŘEHLEDNĚ: Jak se odborníci staví ke covidové strategii budoucí vlády?

25. listopadu 2021 06:45

Budoucí vláda Petra Fialy (ODS) ve středu představila, jak se chystá bojovat proti pandemii koronaviru. Stavět chce na důslednějším, ale nepovinném očkování, a také na osobní zodpovědnosti. Vrátit by se mělo uznávání PCR testů a pětikoalice slibuje také možnost uznávání protilátek. Redakce CNN Prima NEWS oslovila několik odborníků, aby plánované kroky zhodnotili.