reklama
CNN Prima News Hana Zelená

Hana Zelená

Výpis příspěvků ke štítku „Hana Zelená“

Volby za rohem, počet nákaz roste. Zopakuje se podle expertů loňský scénář?

8. září 2021 07:29

Za měsíc začnou volby do Poslanecké sněmovny. Politické kampaně jedou na plné obrátky, zároveň ale rostou počty nakažených koronavirem. Nabízí se tak otázka, zda nehrozí stejný scénář jako loni, kdy se po volbách nákazy vymkly kontrole a odstartovala další vlna infekcí. Jak vidí letošní podzim experti? Změnila se díky očkování situace, nebo přijde další pandemický zlom?

Na podzim nakažených covidem přibyde. Měli bychom testovat jen nemocné, míní expertka

10. srpna 2021 16:53

Pandemie v Česku zlehka sílí, ukazují to poslední čísla. Počet nakažených jedním přenašečem stoupl po delší době nad hodnotu jedna, což znamená zrychlování. Podle mikrobioložky Hany Zelené je třeba během podzimu s nárůstem počtu nakažených počítat. Ubyde podle ní ale vážných případů, a to díky imunitě i očkování. Řekla to v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Česko by se podle ní mělo vrátit k praxi testování lidí s příznaky.

Žaloudík porušil slib a znovu kritizoval: Testování jen uměle prodlužuje pandemii

6. října 2020 12:37

Testování bez klinického kontextu je pouhým umělým prodlužováním pandemie, uvádí zpráva, kterou sdílel senátor Jan Žaloudík (ČSSD) na sociální síti. Ačkoli ministrovi zdravotnictví slíbil, že se k situace kolem koronaviru v České republice nebude vyjadřovat, vystavil lidem k pozornosti sdělení od mikrobioložky Hany Zelené, autorky zprávy.

reklama