CNN Prima News Harvardova univerzita

Harvardova univerzita

Výpis příspěvků ke štítku „Harvardova univerzita“

Vědci stvořili živé roboty, kteří se sami rozmnožují. Byl to pro mě šok, přiznal expert

1. prosince 2021 07:57

Američtí vědci, kteří stvořili první živé stroje známé jako xenoboti, přišli s další převratnou informací – tyto formy života jsou nyní schopné se rozmnožovat, a to zcela jiným způsobem než rostliny nebo živočichové. Xenoboti by tak v budoucnu mohli posloužit například při ochraně životního prostředí nebo i v medicíně, informuje web stanice CNN.

Epidemioložka s bronzem na krku. Thomasová prošla Harvardem, před Tokiem se bála rakoviny

4. srpna 2021 17:23

Jamajčanka Elaine Thompsonová-Herahová se díky parádnímu představení v Tokiu stala první sprinterkou, která vyhrála zlaté medaile ze stovky i dvoustovky na po sobě jdoucích hrách. Navíc překonala olympijský rekord. Nicméně se hodí nabídnout i příběh Gabrielle „Gabby“ Thomasové. Americká olympionička uzavírala po úterním běhu na 200 metrů pódium.

Hrdinové mistrů Evropy: Trenér, co porazil rakovinu, hvězda bez finále i duo z Harvardu

12. července 2021 15:08

Je rozhodnuto. Novými mistry Evropy ve fotbale se stali hráči Itálie. Za naprosto klíčové se dá označit několik postav zlatého týmu, mezi nimiž jsou i muži s pohnutými osudy. I díky nim Itálie potvrdila roli černého koně turnaje. Před EURO 2020 se svěřenci Roberta Manciniho v predikcích na vítěze tolikrát neobjevovali, ale formu načasovali nejlépe, na turnaji ani jednou neprohráli a zaslouženě se radují z trofeje. Přečtěte si příběhy některých z nich.

Koronavirus mohl uniknout z laboratoře. Nemůžeme to vyloučit, kritizují WHO vědci

14. května 2021 09:25

Únik koronaviru z wuchanské laboratoře nelze vyloučit. Řádné vyšetřování by mělo být transparentní, objektivní a založené na datech, píší v otevřeném dopise vědci z univerzit Stanford, Cambridge, Harvard, Yale či Massachusettského technologického institutu (MIT). Kritizují Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) za odmítání této teorie a volají po dalším vyšetřování.

UFO na Havaji? Svědci pozorovali modře svítící objekt, který zmizel v oceánu

4. ledna 2021 17:41

Několik svědků minulé úterý pozorovalo a natočilo modře zářící podlouhlý neidentifikovatelný létající objekt (UFO) na obloze nad havajským ostrovem Oahu. Informoval o tom web Hawaii News Now. Nové případy podpořily tvrzení astronoma z Harvardské univerzity Avi Loeba, který před několika dny uvedl, že nás mimozemšťané navštívili v roce 2017, a varoval, že přijdou další.