Preference SPD prudce vzrostly, propadla se TOP 09. Nejnovější průzkum jasně ovládlo hnutí ANO
Harvardova univerzita
Výpis příspěvků ke štítku „Harvardova univerzita“
I obyčejný aspirin může být v letních vedrech nebezpečný. Na co si dát u léků pozor?
Horké letní dny mohou být zátěží pro lidský organismus. Pokud patříte mezi uživatele určitých léků, měli byste podle amerických vědců dbát zvýšené opatrnosti. Ve vedrech mohou pacientům uškodit i běžná analgetika, upozornil australský web ABC. Jako příklad uvedl i obyčejný aspirin.
Obvinění z plagiátorství zlomila šéfce Harvardovy univerzity vaz. Claudine Gayová rezignovala
Rektorka americké Harvardovy univerzity Claudine Gayová rezignovala, píší americká média. V čele jedné z nejprestižnějších univerzit na světě stane dočasně prorektor pro studijní záležitosti Alan Garber, dokud vedení školy nenajde nového rektora či rektorku.
Univerzity jako nové bojiště Izraele a Palestiny. Studenti se střetávají kvůli válce
Univerzitní půda byla vždy místem, kde jedni museli obhajovat své myšlenky před druhými. V USA i jinde ve světě však aktuálně velmi rezonuje otázka Izraele a Palestiny, potažmo teroristického hnutí Hamás. Univerzity této věci nejsou ušetřeny. V amerických kampusech dochází dokonce k pochodům a střetům jednotlivých skupin.
Mrazivá kauza z harvardské márnice: Muž prodával části lidských těl. Odporné, zuří pozůstalí
V americkém Bostonu policie řeší případ, ze kterého mrazí. Bývalý správce márnice na Harvardu čelí obvinění z obchodování s mrtvolami. Podle obžaloby pětapadesátiletý Cedric Lodge prodával části lidských těl, která dárci věnovali škole pro výzkumné účely a výuku. Pozůstalí chtějí nyní těla svých příbuzných zpět.
Šok na Harvardově univerzitě. Správce márnice údajně prodával části lidských těl
Bývalý správce márnice na Harvardově univerzitě čelí obvinění z krádeže a obchodování s lidskými ostatky. Podle obžaloby muž prodával části z lidských těl, která mu byla svěřena, píše agentura Reuters. Lékařská škola, pod kterou márnice spadá, muže propustila a označila jeho počínání za „odpornou zradu“.
Family Business Week: Evropské trendy v rodinném podnikání
Zažijte den, ze kterého budete čerpat po celý rok.Tak zní motto největší události věnované rodinným firmám v ČR Family Business Week, která podporuje rodinné podnikání. V týdnu od 5. do 9. června se uskuteční série setkání rodinných firem z vybraných regionů a hlavní událostí pak bude celodenní FBW Summit za účasti inspirativních osobností z českých i zahraničních rodinných firem. Jednou z nich je i Sandy Loder, světově vyhledávaný kouč pro NextGen v rodinných firmách, mimochodem člen 5. generace dynastie Flemingů, jež si spojujeme s proslulým Jamesem Bondem nebo Giovanna Gregori, výkonná ředitelka FBN Italy a členka řídícího výboru European Family Business.
Vědci vysvětlili let tajemného „doutníku“ vesmírem. Pohádka o nahém císaři, opáčil astronom
Vědcům se podařilo vysvětlit neočekávanou dráhu tajemného vesmírného tělesa nazvaného Oumuamua. To jako první objekt z cizího hvězdného systému proletělo v roce 2017 kolem Slunce. Ve studii zveřejněné v časopise Nature došli k závěru, že jeho pohyb ovlivnilo uvolňování molekul vodíku při průletu Sluneční soustavou. Zastánce teorie, podle které může být Oumuamua důkazem o existenci mimozemské civilizace, ale nová hypotéza nepřesvědčila, píše deník The Times.
Úchvatný objev Webbova vesmírného dalekohledu. Nejstarší galaxie vznikla před miliardami let
Vesmírný dalekohled Jamese Webba objevil dosud nejstarší galaxii ve vesmíru. Zhruba 13,5 miliardy let starý systém hvězd vznikl jen 300 milionů let po velkém třesku.
Vědci stvořili živé roboty, kteří se sami rozmnožují. Byl to pro mě šok, přiznal expert
Američtí vědci, kteří stvořili první živé stroje známé jako xenoboti, přišli s další převratnou informací – tyto formy života jsou nyní schopné se rozmnožovat, a to zcela jiným způsobem než rostliny nebo živočichové. Xenoboti by tak v budoucnu mohli posloužit například při ochraně životního prostředí nebo i v medicíně, informuje web stanice CNN.
Epidemioložka s bronzem na krku. Thomasová prošla Harvardem, před Tokiem se bála rakoviny
Jamajčanka Elaine Thompsonová-Herahová se díky parádnímu představení v Tokiu stala první sprinterkou, která vyhrála zlaté medaile ze stovky i dvoustovky na po sobě jdoucích hrách. Navíc překonala olympijský rekord. Nicméně se hodí nabídnout i příběh Gabrielle „Gabby“ Thomasové. Americká olympionička uzavírala po úterním běhu na 200 metrů pódium.
Hrdinové mistrů Evropy: Trenér, co porazil rakovinu, hvězda bez finále i duo z Harvardu
Je rozhodnuto. Novými mistry Evropy ve fotbale se stali hráči Itálie. Za naprosto klíčové se dá označit několik postav zlatého týmu, mezi nimiž jsou i muži s pohnutými osudy. I díky nim Itálie potvrdila roli černého koně turnaje. Před EURO 2020 se svěřenci Roberta Manciniho v predikcích na vítěze tolikrát neobjevovali, ale formu načasovali nejlépe, na turnaji ani jednou neprohráli a zaslouženě se radují z trofeje. Přečtěte si příběhy některých z nich.
Koronavirus mohl uniknout z laboratoře. Nemůžeme to vyloučit, kritizují WHO vědci
Únik koronaviru z wuchanské laboratoře nelze vyloučit. Řádné vyšetřování by mělo být transparentní, objektivní a založené na datech, píší v otevřeném dopise vědci z univerzit Stanford, Cambridge, Harvard, Yale či Massachusettského technologického institutu (MIT). Kritizují Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) za odmítání této teorie a volají po dalším vyšetřování.