reklama
CNN Prima News Harvardova univerzita

Harvardova univerzita

Výpis příspěvků ke štítku „Harvardova univerzita“

Epidemioložka s bronzem na krku. Thomasová prošla Harvardem, před Tokiem se bála rakoviny

4. srpna 2021 17:23

Jamajčanka Elaine Thompsonová-Herahová se díky parádnímu představení v Tokiu stala první sprinterkou, která vyhrála zlaté medaile ze stovky i dvoustovky na po sobě jdoucích hrách. Navíc překonala olympijský rekord. Nicméně se hodí nabídnout i příběh Gabrielle „Gabby“ Thomasové. Americká olympionička uzavírala po úterním běhu na 200 metrů pódium.

Američané zvažují zákaz vstupu čínským komunistům do země. Jde o Trumpův volební tah?

16. července 2020 22:05

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa pokračuje v politice nátlaku na Čínu. Ministr spravedlnosti William Barr obvinil velké americké technologické společnosti, že jsou vůči Pekingu příliš podbízivé a list The New York Times přišel s informací, že představitelé USA zvažují zákaz vstupu do země všem příslušníkům Komunistické strany Číny.

Koronavirus v USA: Trump brojí proti přistěhovalectví a chce, aby Harvard vrátil peníze

22. dubna 2020 15:12

V USA má koronavirová krize několik negativních důsledků. Harvardova univerzita, jedna z nejprestižnějších vzdělávacích institucí na světě přijala od federální vlády finanční pomoc, kterou má ale podle amerického prezidenta Donalda Trumpu vrátit. Součástí záchranného ekonomického balíčku byly také prostředky na pomoc malým firmám, na které se ale nedostalo, protože je neprávem vyčerpaly velké společnosti. Trump chce navíc během krize ochránit pracovní místa Američanů, kvůli čemuž plánuje ještě více omezit přistěhovalectví.

reklama