reklama

Hayato Okamura: S Tomiem jsme si ke zvolení negratulovali. Roky se nechtěl sejít

V pořadu Divoká karta nově zvolený poslanec Hayato Okamura (KDU-ČSL) podotkl, že se s ním jeho bratr Tomio Okamira (SPD) nechtěl roky sejít. „Teď nás situace přinutí, že se budeme setkávat. Třeba v kantýně ve Sněmovně, nevadí mi to. Ke zvolení jsme si ale negratulovali,“ sdělil ve vysílání CNN Prima NEWS.

reklama

Do Poslanecké sněmovny se v letošních volbách probojovali hned dva Okamurové. Bratři si však ke zvolení neblahopřáli. „Nepogratulovali jsme si, ale brzy se setkáme při prvním zasedání Sněmovny. Je dost možné, že spolu budeme sedět v jedné lavici jako školáci. Vůbec mi to ale nevadí,“ podotkl Hayato Okamura na účet svého o šest let mladšího bratra.

Zavzpomínal i na to, jak předsedu SPD rodiče v Tokiu přivezli jako miminko z porodnice. „Ač se lišíme politicky a nebudu souhlasit s jeho stranou, je to můj bratr. Rád se s ním sejdu a nemám s tím problém,“ pokračoval s tím, že se roky se svým bratrem nevídal. Důvodem byl nezájem ze strany mladšího sourozence.

Politický rozdíl se nedá smazat

„Tomio už řadu let neměl zájem se se mnou setkávat. Já jsem tomu byl otevřený. Nemuseli bychom mluvit o politice, jen si dát čaj a popovídat si. Teď nás situace přinutí, že se budeme potkávat, třeba v kantýně ve Sněmovně, nevadí mi to,“ zdůraznil s tím, že usmíření bratrů by podle něj uvítali i někteří občané České republiky.

„To ale musí uzrát. Náš politický rozdíl se nedá smazat,“ uzavřel Okamura, který se do Poslanecké sněmovny dostal díky preferenčním hlasům. Voliči v Praze ho takzvaně vykroužkovali z patnáctého na šesté místo. Podobně mandát získali i nově zvolená poslankyně Michaela Opltová (STAN) a současný hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (ANO).

Čerstvá maminka Opltová v Plzeňském kraji dostala 8999 preferenčních hlasů. Výsledkem byla velice překvapená. „Kandidovala jsem už v roce 2017 a mandát mi o kousek utekl. Zřejmě jsem už tehdy zapůsobila. Možná mě lidé kroužkovali kvůli hladu po ženách v politice,“ uvedla důvody, proč si myslí, že jí lidé dávali své preferenční hlasy.

Volebním skokanem kandidátek se stal také Holiš. Z posledního 22. místa ve Zlínském kraji se dostal až na druhé místo. Rozhodl se však svého mandátu vzdát a nadále se naplno věnovat funkci hejtmana. „Nerozmyslel jsem si to. Už v sobotu jsem věděl, že buď budu na 150 procent hejtmanem, nebo poslancem. Obojí jsem dělat nechtěl. Po zvážení jsem se rozhodl, že lidem, kteří mě volili, vysvětlím, že Radim Holiš je důležitější ve Zlínském kraji,“ zdůraznil.

Tagy:

Hlavní zprávy

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu
Koronavirus

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně
360°

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

Arnold Schwarzenegger v bizarní vánoční reklamě. Připomněl, že má doma opravdový tank

Terminátor, John Matrix či barbar Conan. Hollywoodský herec, kulturista a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger je známý především jako drsňák z akčních filmů. Hráče počítačových her ale překvapil i zmátl svou přítomností ve vánoční reklamě pro on-line titul World of Tanks. Spolupráci s vývojáři posléze vysvětlil na sociálních sítích – sám je prý velký fanda vojenské techniky. Připomněl, že doma má funkční tank, se kterým už v minulosti „pro radost“ přejížděl vraky aut či nábytek.

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

reklama

Domácí zpravodajství

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

reklama