reklama
CNN Prima News hejtmanka

hejtmanka

Výpis příspěvků ke štítku „hejtmanka“

Hlídá stát, ale kraj mu dá statisíce. Bláha má ve středních Čechách výnosnou smlouvu

29. ledna 2021 05:59

Provozovatel portálu Hlídač státu a ředitel stejnojmenného ústavu Michal Bláha pracuje na dohodu o pracovní činnosti pro Středočeský kraj. Za konzultační činnost v oblasti informačních a komunikačních technologií mu měsíčně náleží odměna až 64 tisíc korun. „Musím každou hodinu vykázat a odpracovat. Když tady hodinu sedím a nic nedělám, nedostanu ji zaplacenou,“ hájí se.

Středočeské nemocnice ruší rezervace na očkování. Není dost vakcíny, říká hejtmanka

27. ledna 2021 21:16

Středočeské nemocnice ruší rezervace objednaným zájemcům o očkování. Důvodem je nedostatek vakcíny a nutnost dokončit očkování těch, kteří už dostali první dávku, řekl ve středu krajský koordinátor pro očkování Martin Polák. Podle hejtmanství musejí nemocnice zrušit tisíce rezervací. V systému se navíc mnoho rezervací objevilo omylem, upozornila středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN).

Nastala nejhorší situace, statistiky se zásadně liší od reality, varuje hejtmanka

25. ledna 2021 09:49

Kvůli situaci kolem koronaviru volá o pomoc další kraj – Středočeský. Hejtmanka Petra Pecková (za STAN) tvrdí, že nastala zdaleka nejhorší situace. Záchranáři mají až 500 výjezdů denně, na jednotkách intenzivní péče je ke stovce pacientů a statistiky jsou spíše zkreslující než přesné. Údajně jsou v nich vyléčení zaneseni i ve chvíli, kdy ještě leží v nemocnici na přístrojích. Jaká je situace na startu týdne, jsme se středočeskou hejtmankou probrali v Novém dni na CNN Prima NEWS.

Ani do konce února nenaočkujeme všechny rizikové. Nemáme čím, říká hejtmanka Pecková

19. ledna 2021 13:44

Váznoucí distribuce očkovací látky proti covidu je hlavním důvodem, proč Středočeský kraj ještě ani zdaleka nenaočkoval nejrizikovější skupiny obyvatel. „Zatím jsme naočkovali jen velmi málo seniorů. A to ty, kteří k nám propadli rezervačním systémem nějakým omylem,“ řekla středočeská hejtmanka Petra Pecková (za STAN) v úterním vydání pořadu Interview na televizní stanici CNN Prima NEWS.

reklama