reklama

Hlavní zprávy v 18.55: Vládní tahanice kolem příspěvku pro důchodce, opozice je proti

Zpravodajská hodina nabitá informacemi z domova i ze zahraničí. Hlavní zprávy na CNN Prima NEWS a FTV Prima startují už v 18:55. Co se v nich mimo jiné dozvíte?

reklama

Návrh jednorázového příspěvku až šest tisíc korun pro důchodce český rozpočet zvládne. Řekl to vicepremiér Karel Havlíček. Peníze mají podle něj seniorům kompenzovat mimo jiné izolaci v době pandemie. Opozice ale tvrdí, že návrh je jen předvolební strategie a může naopak důchodce ohrozit, řekneme jak.

V ulicích Minsku se opět sešly desítky tisíc demonstrantů. Vyzývají Alexandra Lukašenka, aby opustil prezidentský post. Úřady demonstrující vyzývají k rozchodu a současně varují, že jsou připraveny proti nim zasáhnout, poblíž místa demonstrace už jsou těžkooděnci i vojáci. Demonstruje se také v dalších městech.

Pěstitelé ovoce se potýkají s chudou úrodou. Březnové mrazy a červnové deště zničily meruňky a třešně. Jediným ovocem, kterému se letos daří, jsou švestky. Ceny se ale podle Ovocnářské unie i přes neúrodu zvyšovat nebudou, protože se většina ovoce do České republiky dováží.

Další program CNN Prima NEWS:

Velké vlakové putování VI ve 20:05

I v dnešní době se dá v Evropě prožít dobrodružství na železnici. Stačí k tomu mít sto let starého průvodce a projet s ním místa, která kniha uvádí. Vydejte se spolu s britským novinářem Michaelem Portillo vlakem z východní Evropy až do Indie.

KB Interview ve 21:20

Rozhovory s úspěšnými lidmi, kteří to díky své pracovitosti a vůli dotáhli mezi nejlepší v oboru. To je KB Interview Martina Moravce.

PARTIE Terezie Tománkové ve 21:50

Tah dámou!

Smrtící Austrálie ve 22:50

Austrálie je kontinent, na kterém se nachází největší množství zvířat, která dokážou velmi snadno zabít i člověka. Zdejší lesy, mokřady, pouště i oceán jsou doslova smrtící.

Tagy: důchodci demonstrace Bělorusko Hlavní zprávy příspěvek CNN Prima NEWS Alexandr Lukašenko vláda

Další hlavní zprávy

Politika

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek bude na svůj post ve straně rezignovat. CNN Prima NEWS to potvrdil důvěryhodný zdroj ze Sněmovny. K rezignaci Faltýnka vyzval šéf hnutí a premiér Andrej Babiš poté, co se Faltýnek sešel ve středu večer v restauraci na Vyšehradě s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO). Ten má na svůj post podle výzvy Babiše rezignovat také.

reklama
Advokátka: Prymulovi jako politikovi hrozí vyšší sankce než běžným lidem
Zázračný beton v Neapoli. Alkmaar si připsal skalp i bez 13 nakažených fotbalistů
Vláda ruinuje státní kasu. Exprezident Klaus: Hlavním viníkem je ministryně Maláčová
reklama
reklama
Byla to moje chyba, kaje se Faltýnek. S Prymulou probírali v restauraci misi zdravotníků

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Papaláši, kteří myslí, že pro ně pravidla neplatí, píše Kalousek o Prymulovi a Faltýnkovi
Další články
reklama
reklama