reklama

Hlavní zprávy v 18.55: Vládní tahanice kolem příspěvku pro důchodce, opozice je proti

Zpravodajská hodina nabitá informacemi z domova i ze zahraničí. Hlavní zprávy na CNN Prima NEWS a FTV Prima startují už v 18:55. Co se v nich mimo jiné dozvíte?

reklama

Návrh jednorázového příspěvku až šest tisíc korun pro důchodce český rozpočet zvládne. Řekl to vicepremiér Karel Havlíček. Peníze mají podle něj seniorům kompenzovat mimo jiné izolaci v době pandemie. Opozice ale tvrdí, že návrh je jen předvolební strategie a může naopak důchodce ohrozit, řekneme jak.

V ulicích Minsku se opět sešly desítky tisíc demonstrantů. Vyzývají Alexandra Lukašenka, aby opustil prezidentský post. Úřady demonstrující vyzývají k rozchodu a současně varují, že jsou připraveny proti nim zasáhnout, poblíž místa demonstrace už jsou těžkooděnci i vojáci. Demonstruje se také v dalších městech.

Pěstitelé ovoce se potýkají s chudou úrodou. Březnové mrazy a červnové deště zničily meruňky a třešně. Jediným ovocem, kterému se letos daří, jsou švestky. Ceny se ale podle Ovocnářské unie i přes neúrodu zvyšovat nebudou, protože se většina ovoce do České republiky dováží.

Další program CNN Prima NEWS:

Velké vlakové putování VI ve 20:05

I v dnešní době se dá v Evropě prožít dobrodružství na železnici. Stačí k tomu mít sto let starého průvodce a projet s ním místa, která kniha uvádí. Vydejte se spolu s britským novinářem Michaelem Portillo vlakem z východní Evropy až do Indie.

KB Interview ve 21:20

Rozhovory s úspěšnými lidmi, kteří to díky své pracovitosti a vůli dotáhli mezi nejlepší v oboru. To je KB Interview Martina Moravce.

PARTIE Terezie Tománkové ve 21:50

Tah dámou!

Smrtící Austrálie ve 22:50

Austrálie je kontinent, na kterém se nachází největší množství zvířat, která dokážou velmi snadno zabít i člověka. Zdejší lesy, mokřady, pouště i oceán jsou doslova smrtící.

Tagy: důchodci demonstrace Bělorusko Hlavní zprávy příspěvek CNN Prima NEWS Alexandr Lukašenko vláda

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama