Hledá se ukrajinská princezna. Čeští muži shánějí na seznamkách ženy zasažené válkou

Uprchlíci z Ukrajiny na hraničním přechodu Medyka

Prostituce u uprchlíků

Na českých seznamkách přibývá mužů, kteří hledají sexuální partnerky z Ukrajiny. Migrační krize spojená s ruskou invazí se může promítnout i do nabídky zdejších nevěstinců. Obchod s bílým masem v souvislosti s uprchlíky z Ukrajiny už monitoruje policie.

„Hledá se ukrajinská princezna příjemného vzhledu 20 až 38 let, s dětmi nevadí, pro prince vzhledu přiměřeného jeho věku,“ píše se v jednom z inzerátů, který lze nyní najít na internetu. Požadavky jsou různé, někteří chtějí ženy na vážný vztah, jiní hledají společnici „na nezávazné a diskrétní schůzky“.

Někteří čeští muži zneužívají nelehké situace ukrajinských žen a snaží se jim nabídnout práci sexuální společnice. Muži cílí i na „profesionálky“, které jejich touhy plní dobrovolně. Oběťmi inzerentů se ale mohou, například kvůli jazykové bariéře, stát i ženy, které o nejstarší povolání nestojí.

Pozor na HIV, varuje Prymula

S podobnou nadějí jako někteří muži na internetu jsou naladěni i majitelé českých nočních podniků. Pracují v nich totiž stovky Ukrajinek a další budou podle neziskových organizací rychle přibývat. „Už se doslova třesou a sami přiznávají, že je to alespoň malé pozitivum na válce na Ukrajině,“ říká o situaci Hana Malinová, ředitelka sdružení Rozkoš bez rizika. To se snaží snížit riziko šíření HIV ve společnosti. Její pracovníci pravidelně objíždí nevěstince a sexuální pracovnice testují.

Teď očekávají nárůst počtu nových klientek. „Snažíme se pomáhat, kde se dá. Když bude potřeba, budeme k dispozici,“ dodává Malinová. Před možností nákazy pohlavně přenosnými chorobami varoval i bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula a upozornil na to, že problém s HIV je na Ukrajině mnohem rozšířenější než u nás.

Tagy: