Hodiny čekání, špína v hotelu a arogance. Vysněná dovolená Jany se proměnila v noční můru

Dovolená za trest. Právě tak popisuje paní Jana ze Slovenska svou zkušenost, která začala ve 4 hodiny ráno na letišti v Egyptě. Po příletu totiž zjistila, že hotel, kde měla rezervovaný pokoj, pro ni místo nakonec nemá. Situaci začala hned řešit s cestovní kanceláří Fischer. Přístup společnosti ji však šokoval. S případem se svěřila webu Topky.sk. Kancelář se však hájí a tvrdí, že situaci začala řešit ihned.

Paní Jana si pro letošní dovolenou zvolila egyptské letovisko. Ubytování měla objednané v pětihvězdičkovém resortu několik kilometrů od Hurghady. Hotel měl ale plno a pro nově příchozí hosty nebyly volné pokoje. Cestovní kancelář o tomto problému prý netušila. Podobná situace se podle ní ale v plné sezoně může odehrát. „Ačkoli děláme maximum pro to, aby k podobným situacím nedocházelo, stává se to,“ uvedl pro slovenský web Topky.sk mluvčí CK Fisher Ján Bezděk. Hotel, který společnost nakonec poskytla jako alternativu, je však podle CK o stovky euro dražší než ten, ve kterém měla Slovenka původně bydlet.

Klientka si však trvá na tom, že cestovní kancelář o nedostatku pokojů musela vědět. Nespokojená je také s přístupem společnosti. Pokoj dostala místo ve 14 hodin o tři hodiny později. „Nevím, zda to cestovní kanceláři přijde v pořádku. Pokazilo mi to celou dovolenou, jsem znechucená a nejradši bych byla doma. To mi už nikdo nevrátí,“ poznamenala Slovenka s tím, že každou kompenzaci či výměnu podmiňoval delegát tím, že reklamaci roztrhá. „To je podle mě úplně přes čáru,“ doplnila.

Ubytování na staveništi

„Komplikace, které nastaly po příjezdu našich klientů na dovolenou, nás velmi mrzí. Situaci jsme se snažili co nejrychleji vyřešit,“ reagoval mluvčí kanceláře a podotkl, že jako kompenzaci poškozeným nabídli jakýkoli výlet zdarma. „Konkrétní klientce jsme nabídli přestěhování do dalšího pětihvězdičkového hotelu a poté za přítomnosti dalších klientů i přestěhování do původního, kde se nám pro ni podařilo vyjednat pokoj. Obě možnosti klientka odmítla a chce situaci řešit až po návratu z dovolené,“ pokračoval Bezděk.

Poškozená si totiž postěžovala také na stav hotelu. „Všude je špína, jídlo nabírají holýma rukama,“ pokračovala ve své zpovědi. Náhradní ubytování je podle ní doslova staveniště. Jediné, co odpovídá, je pláž a pořádek na pokoji. „Dotazovala jsem se manažerů, i těch vyšších, a když jsem jim ukazovala fotky toalet a špíny, tak se mi začali omlouvat a každý z nich to uznal. Největší nonsens pro mě je, že nikde v hotelu nemohu najít označení, kolik hvězdiček reálně zařízení má. Vždy to bývá na informačních letácích nebo tabulích,“ poznamenala.

Společnosti tak napsala, ať řádně vyřídí reklamaci. „Dva dny jsem měla být tam, dva dny tam. Pro mě to není řešení reklamace. A pokud bych přijela do tohoto hotelu s tím, že jsem si ho zaplatila, stejně bych ho reklamovala, neboť to naprosto neodpovídá tomu, co je na webu,“ vysvětlila a zopakovala, že problém u ní začala přístupem zaměstnanců cestovní kanceláře, se kterými komunikovala přes infolinku. „Paní na infolince byly tak nepříjemné a arogantní. Pokaždé mi řekly, že to mám řešit s delegátem. Řešit to budu jinak,“ dodala.

„Na stížnost má žena samozřejmě nárok, posoudí to náš zákaznický servis, který vezme v úvahu všechny okolnosti,“ reagoval mluvčí společnosti. S cestovní kanceláří žena nevyjela k moři poprvé. Měla s nimi vždy dobré zkušenosti a podobný problém, jak uvádí, dosud neřešila.

Tagy: