reklama
CNN Prima News hospic

hospic

Výpis příspěvků ke štítku „hospic“

Vlčková: Zní to nafoukaně, ale už máme vše. Dětským hospicem chceme lidi inspirovat

Katarína Vlčková má nálepku manželky miliardáře. Jejím chotěm je šéf společnosti Avast Ondřej Vlček, sama však v pomoci nezahálí. Jako lékařka pracuje v mobilním hospici, a tak podle ní bylo jasné, na co se Nadace rodiny Vlčkových zaměří a kam bude 1,5 miliardy korun cílit. „Máme dostatek finančních prostředků, abychom se uživili nejen my, ale pomohli i druhým,“ sdělila v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Vláda zakázala návštěvy v nemocnicích. Za dětmi a k porodům se ale dostanete

Aktualizováno

Kabinet ve čtvrtek obnovil zákaz návštěv pacientů v nemocnicích u lidí na lůžkách akutní péče. Po jednání kabinetu to novinářům řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). V pravidlech zůstaly některé výjimky, dál je možná například přítomnost třetí osoby při porodu, návštěva u osob s omezenou svéprávností či u dětských pacientů, doplnil Blatný. Podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) budou nová opatření platit od soboty.

Přišla o miminko, teď staví dětský hospic v Brně. Nám už tě nic nevrátí, říká matka

Přežít vlastní dítě je neštěstí, které žádný rodič nikdy nechce zažít. Trnkovi přišli o svou sedmiměsíční holčičku Julinku, které lékaři diagnostikovali nákazu pneumokokem –⁠ jenže pozdě. Paní Petra teď chce pomáhat dalším rodičům, kteří doma vychovávají dítě s život ohrožující nemocí. V Brně proto vzniká dětský hospic Dům pro Julii. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS hovořila Petra Trnková o svých pocitech i o vznikajícím projektu.

reklama