CNN Prima News hospic

hospic

Výpis příspěvků ke štítku „hospic“

Příznaky smrti nejsou bolestivé. Sestra z hospice řekla, jaká bývají poslední slova pacientů

19. listopadu 2022 06:29

Téma smrti a umírání je pro mnohé tabu. To se ovšem snaží změnit zdravotní sestra Julie McFaddenová, která pracuje v kalifornském hospici. Na sociálních sítích se snaží lidem sdělit, že se smrti nemusí bát. Dělí se o své profesní zážitky a sledujícím například vypráví, co pacienti zažívají a říkají před svým skonem.

Definitivní konec smutného příběhu. Lékaři odpojili Archieho od přístrojů, rodině navzdory

6. srpna 2022 15:05

Po odpojení od přístrojů zemřel v sobotu 12letý Brit Archie Battersbee. Informuje o tom web Sky News. Ukončení života chlapce, kterého našla jeho matka v dubnu v bezvědomí, bylo poslední měsíce doprovázeno ostrým sporem mezi lékaři a rodinou, opakovaně zasahovaly v případu soudy. I když si matka přála, aby Archie zemřel v hospici obklopen rodinou, jeho život nakonec vyhasl v nemocnici.

Eliška porodila mrtvou holčičku: Místo výbavičky jsme kvůli vážné nemoci zařizovali pohřeb

2. května 2022 10:36

Když se manželé Starkovi dozvěděli, že čekají miminko, byli radostí bez sebe. Přestože vše probíhalo v pořádku, ve 23. týdnu se dozvěděli, že jejich vytoužené miminko je vážně nemocné a lékaři jim doporučili přerušit těhotenství. To ovšem Starkovi odmítli, protože, i když naděje, že by se lékaři spletli, byly nepatrné, nechtěli se nechat připravit o společný čas s miminkem. A tak se místo radostného očekávání museli vyrovnávat s největší bolestí, která může rodiče potkat, se ztrátou dítěte.

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Adamem Vojtěchem: Je spokojený s kvalitou služeb pro seniory?

1. října 2021 06:35

Prvního října patří každoročně Mezinárodnímu dni seniorů. Právě tento svátek má pomoci zvýšit povědomí o problémech, se kterými se starší lidé potýkají. Častým tématem je i kvalita a dostupnost zdravotní péče. Měly by se pojišťovny na kvalitní péči o dlouhodobě nemocné nebo umírající seniory více podílet? V pořadu Nový den odpoví ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Pořad můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Vlčková: Zní to nafoukaně, ale už máme vše. Dětským hospicem chceme lidi inspirovat

19. května 2021 20:13

Katarína Vlčková má nálepku manželky miliardáře. Jejím chotěm je šéf společnosti Avast Ondřej Vlček, sama však v pomoci nezahálí. Jako lékařka pracuje v mobilním hospici, a tak podle ní bylo jasné, na co se Nadace rodiny Vlčkových zaměří a kam bude 1,5 miliardy korun cílit. „Máme dostatek finančních prostředků, abychom se uživili nejen my, ale pomohli i druhým,“ sdělila v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Vláda zakázala návštěvy v nemocnicích. Za dětmi a k porodům se ale dostanete

28. ledna 2021 20:32
Aktualizováno

Kabinet ve čtvrtek obnovil zákaz návštěv pacientů v nemocnicích u lidí na lůžkách akutní péče. Po jednání kabinetu to novinářům řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). V pravidlech zůstaly některé výjimky, dál je možná například přítomnost třetí osoby při porodu, návštěva u osob s omezenou svéprávností či u dětských pacientů, doplnil Blatný. Podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) budou nová opatření platit od soboty.