reklama
CNN Prima News hromadné akce

hromadné akce

Výpis příspěvků ke štítku „hromadné akce“

PŘEHLEDNĚ: Zákaz vánočních trhů a omezení restaurací. Co dalšího vláda zpřísnila?

25. listopadu 2021 17:02

Vláda zakázala vánoční trhy a omezila otevírací dobu restaurací, od pátku musí zavírat ve 22 hodin. Také omezila počet osob na hromadných akcích, jako jsou plesy, oslavy nebo večírky, kde může nově být pouze 100 lidí. Kulturních akcí nebo sportovních utkání se může nově účastnit pouze 1 000 osob. Ve čtvrtek na tiskové konferenci to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Kubek: Čeká nás strašná zima. Povinně očkovat by se měli i zaměstnanci škol

24. listopadu 2021 19:22

Kromě zdravotníků a pracovníků v sociálních službách chce prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek povinné očkování také pro zaměstnance ve školách. Řekl to ve vysílání CNN prima NEWS. Opět se opřel do odmítačů opatření, kteří se prý v klidu těší na Vánoce a mají pocit, že se nic neděje. Situace kolem koronavirové pandemie se přitom v posledních týdnech zhoršuje.

Moravskoslezský kraj chce omezit hromadné akce, Jihočeský vyzývá k omezení kontaktů

24. listopadu 2021 11:48

Moravskoslezský kraj bude kvůli stále se zhoršující epidemické situaci žádat krajské hygieniky o omezení hromadných akcí. Za úterý totiž eviduje rekordní přírůstek 3 056 nově pozitivně testovaných na COVID-19. Vysoké nárůsty eviduje i Jihočeský kraj, který vyzval seniory, aby dalších deset dní zásadně omezili své kontakty.

Zrušení hromadných akcí? Vojtěch naznačil další zpřísnění a doporučuje respirátory i venku

17. listopadu 2021 17:19

Ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek vládě navrhne, aby se od pondělí 22. listopadu dál nepoužívaly jako covidový certifikát negativní testy, ani metodou PCR, ani antigenní. Výjimku budou mít děti od 12 do 18 let, které se budou moci tam, kde jsou potvrzení vyžadována, prokázat PCR testem, mladší děti žádné potvrzení nadále mít nemusí. Novinářům to ve středu řekli ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Naznačili i, co dalšího by se mohlo omezit, pokud by se situace nezlepšila. Ministr také apeluje na lidi, aby nosili respirátory i na venkovních akcích.

Vojtěch zvažuje zpřísnit opatření. Změny se dotknou hromadných akcí, prozradil

3. listopadu 2021 12:50

Ministerstvo zdravotnictví podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) zvažuje úpravy protiepidemických opatření pro hromadné akce. Z testů pro prokázání bezinfekčnosti by se například na akcích pro velký počet osob mohly uznávat jen PCR testy, nikoliv antigenní. Vojtěch nechtěl sdělit další podrobnosti, návrhy projedná ve čtvrtek vládní centrální řídící tým složený ze zástupců ministerstva a armády pod vedením hlavní hygieničky Pavly Svrčinové.

Pokud restrikce nezaberou, omezíme velké akce, hrozí Vojtěch. Lockdown ale nebude

22. října 2021 08:11

Od zpřísnění opatření se očekává jediné – tlumit šíření koronaviru. Pokud nastávající restrikce nezaberou, budou nás ale čekat další změny, uvedl v pořadu Nový den ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Omezené by mohly být například hromadné akce. Lockdown ale podle něj nehrozí, a to právě díky očkovaným. Těch je v Česku přes šest milionů. Nebylo by to spravedlivé, míní Vojtěch.

reklama