CNN Prima News hromadné akce

hromadné akce

Výpis příspěvků ke štítku „hromadné akce“

Čím dřív to uvolníme, tím lépe, hlásá Válek. Chce, aby respirátory postupně skončily

23. února 2022 10:28

Povinnost nosit respirátor by mohla nejdříve skončit zřejmě pro hromadné akce či třeba diváky na sportovních utkáních, později v MHD a nejpozději asi ve zdravotnických zařízeních a domovech pro seniory. Plán postupného odkládání respirátorů ve středu ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) představí vládě. Řekl to při příchodu na jednání.

PŘEHLEDNĚ: Respirátory, šest lidí u stolu i testování. Jaká opatření stále platí?

9. února 2022 19:05

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) od čtvrtka zrušila kontrolu covid pasů. Stále ale platí například povinnost nosit respirátory ve vnitřních prostorách, testování ve školách a ve firmách, omezení počtu lidí na hromadných akcích nebo omezení počtu lidí u stolu. Redakce CNN Prima NEWS tak přehledně sepsala, která opatření nadále platí.

Vláda dál rozvolňuje. Od 19. února zvýší počty lidí na hromadných akcích

9. února 2022 10:42
Aktualizováno

Po čtvrtečním zrušení covidových certifikátů bude do 18. února stále platit pro účastníky hromadných akcí limit nejvýše tisíc sedících diváků. Ostatních hromadných akcí včetně volnočasových pro děti se může účastnit maximálně 100 účastníků. Pro období od 19. do 28. února bude v případě sedících diváku možné jejich počet nad tisíc zvýšit o 50 procent zbývající kapacity. U ostatních akcí se maximální počet zvýší na 500. Ve středu o tom rozhodla vláda Petra Fialy (ODS).

PŘEHLEDNĚ: Zákaz vánočních trhů a omezení restaurací. Co dalšího vláda zpřísnila?

25. listopadu 2021 17:02

Vláda zakázala vánoční trhy a omezila otevírací dobu restaurací, od pátku musí zavírat ve 22 hodin. Také omezila počet osob na hromadných akcích, jako jsou plesy, oslavy nebo večírky, kde může nově být pouze 100 lidí. Kulturních akcí nebo sportovních utkání se může nově účastnit pouze 1 000 osob. Ve čtvrtek na tiskové konferenci to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Kubek: Čeká nás strašná zima. Povinně očkovat by se měli i zaměstnanci škol

24. listopadu 2021 19:22

Kromě zdravotníků a pracovníků v sociálních službách chce prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek povinné očkování také pro zaměstnance ve školách. Řekl to ve vysílání CNN prima NEWS. Opět se opřel do odmítačů opatření, kteří se prý v klidu těší na Vánoce a mají pocit, že se nic neděje. Situace kolem koronavirové pandemie se přitom v posledních týdnech zhoršuje.

Moravskoslezský kraj chce omezit hromadné akce, Jihočeský vyzývá k omezení kontaktů

24. listopadu 2021 11:48

Moravskoslezský kraj bude kvůli stále se zhoršující epidemické situaci žádat krajské hygieniky o omezení hromadných akcí. Za úterý totiž eviduje rekordní přírůstek 3 056 nově pozitivně testovaných na COVID-19. Vysoké nárůsty eviduje i Jihočeský kraj, který vyzval seniory, aby dalších deset dní zásadně omezili své kontakty.

Zrušení hromadných akcí? Vojtěch naznačil další zpřísnění a doporučuje respirátory i venku

17. listopadu 2021 17:19

Ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek vládě navrhne, aby se od pondělí 22. listopadu dál nepoužívaly jako covidový certifikát negativní testy, ani metodou PCR, ani antigenní. Výjimku budou mít děti od 12 do 18 let, které se budou moci tam, kde jsou potvrzení vyžadována, prokázat PCR testem, mladší děti žádné potvrzení nadále mít nemusí. Novinářům to ve středu řekli ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Naznačili i, co dalšího by se mohlo omezit, pokud by se situace nezlepšila. Ministr také apeluje na lidi, aby nosili respirátory i na venkovních akcích.