reklama
CNN Prima News hromadné akce

hromadné akce

Výpis příspěvků ke štítku „hromadné akce“

Zaorálek: Od příštího týdne umožníme akce pro tisíc lidí venku a 500 uvnitř

Zástupci ČSSD představili na pondělní konferenci své plány. Ministryně práce Jana Maláčová chce prosadit důchodovou reformu, která by měla zajistit spravedlivý důchod lidem, kteří celý život pracovali. Ministr kultury Lubomír Zaorálek zase představil další postup při rozvolňování kultury. Od příštího týdne by mělo být možné pořádat akce pro 1 000 lidí venku a pro 500 uvnitř.

Na dovolenou nebo festivaly s covid pasem už od května? Maďar popsal podrobnosti

Už od května by v Česku mohl fungovat systém, který bude potvrzovat, že člověk není infekční, prozradil v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS epidemiolog a člen Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) Rastislav Maďar. Sdělil, že se jedná o něco jako covid pas a popsal, jak by to mělo fungovat. Zároveň předpověděl, že i v létě budeme muset nosit v uzavřených prostorech respirátory nebo roušky.

Sledujte Nový den s Karlem Havlíčkem: Otevře vláda služby ještě v dubnu?

Vláda ztratila většinovou podporu a ve hře je dokonce vyvolání hlasování o nedůvěře či rozpuštění Sněmovny. To by znamenalo předčasné volby méně než půl roku před řádným říjnovým termínem. Navíc v době, kdy se Česko potýká s pandemií koronaviru. Jak může vláda reagovat na postup komunistů? Opravdu se otevřou všechny služby už na konci dubna? A kde všude bude povinné testování? Sledujte ve čtvrtek po sedmé hodině ranní Nový den na CNN Prima NEWS s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO).

Koncem září budeme normálně žít, musíme se proočkovat, je přesvědčen Prymula

Život v České republice by se mohl navracet k normálu zhruba koncem září, uvedl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS epidemiolog a poradce prezidenta Miloše Zemana Roman Prymula. Podle něj ale v té době už musí být proočkována minimálně polovina populace. I léto by ale už mohlo proběhnout za mírnějších opatření, pokud se v zemi neobjeví vážnější mutace koronaviru. Bývalý ministr zdravotnictví popsal, jak a kdy by se mohlo začít rozvolňovat. Začal by školami, pak obchody a až poté restaurace.

Britové vykupují zájezdy u moře. Vláda představila plán rozvolnění, Evropa může závidět

Po pondělním představení plánu britské vlády na postupné uvolnění koronavirových restrikcí ve Spojeném království prudce stoupnul počet rezervací mezinárodních dovolených a letenek. S odvoláním na letecké společnosti a cestovní kanceláře o tom informoval zpravodajský web BBC. Hranice by Británie mohla otevřít v půlce května, není však jasné, zda to epidemická situace dovolí ani zda s přílivem britských turistů budou souhlasit ostatní státy.

reklama