Slon v Thajsku zaútočil na svého majitele, který ho nutil nosit dřevo. Zvíře muže svými kly rozpůlilo vedví. Podle policie slon v období vlny veder zešílel. Ačkoliv je převoz dřeva pomocí slonů v této asijské zemi ilegální, je tato praktika rozšířená.
Dvacetiletý slon na svých zádech v thajské provincii Phang Nga přenášel kaučukové dřevo po dobu čtyř dnů, kdy teploty přesahovaly 31 stupňů Celsia. Zvířeti nakonec došla trpělivost a na svého chovatele Supachaie Wongfaeda zaútočilo a několikrát ho kly pobodalo. Muž napadení nepřežil. Záchranné složky později našly jeho rozpůlené tělo v kaluži krve.
Dobrovolníci našli slona přibližně 500 metrů od místa, kde leželo Wongfaedovo tělo. Zvíře následně uspali, aby mohli získat mužovy ostatky. „Majitel byl napaden a zabit. Když jsme slona našli, byl agresivní. Domníváme se, že zvíře bylo podrážděné, a proto zaútočilo,“ uvedl podle britského deníku Daily Mail policejní podplukovník Sorasak Chandee.
Převoz dřeva na slonech je ilegální
Sloni jsou v zalesněných oblastech Thajska využíváni k převozu klád a dřeva i přesto, že taková praktika je zákonem zakázána už 30 let. Minulý měsíc slon na plantáži s kaučukovým dřevem zabil jiného ošetřovatele.
V roce 2017 slavný slon Phlai Ekasit, který si zahrál v pěti thajských filmech, udupal k smrti ošetřovatele v zoologické zahradě, jenž ho odpoutal z řetězů, aby se mohl napít a vykoupat. Zvíře bylo údajně nuceno vystupovat v představeních pro turisty, což zoo popřela.
Thajsko je známé pro využívání největších suchozemských savců v turistickém odvětví. Sloni jsou využíváni v cirkusech, pro převoz lidí nebo pro jiné formy zábavy. Americká nezisková organizace PETA bojující za práva zvířat je toho názoru, že sloni v zajetí byli násilím odtaženi z džungle, aby byli prodáváni jako pouhé vybavení.