CNN Prima News hygienická opatření

hygienická opatření

Výpis příspěvků ke štítku „hygienická opatření“

Kupčení s hlasy, hlášená bomba a porušování opatření. Policie měla při volbách napilno

Policie při volbách zjistila desítky porušení protiepidemických opatření a má zatím dvě oznámení o možném kupčení s hlasy – ze Slaného a Ostravska. V Brně se zabývala anonymním ohlášením bomby ve volební místnosti, které se však nepotvrdilo. Vyplývá to z vyjádření policie na Twitteru a středočeské krajské policejní mluvčí. Dvoudenní volby do Sněmovny skončily v sobotu ve 14 hodin odpoledne.

Pochod Praha–Prčice se letos definitivně ruší. Pořadatelé vymysleli alternativu

Pořadatelé zrušili letošní pochod Praha–Prčice, který byl kvůli pandemii posunutý z května na červen. Nepodařilo se splnit podmínky ohledně počtu účastníků ani získat kladné stanovisko hlavní hygieničky pro město Sedlec-Prčice, uvedli organizátoři na svém webu. Upozornila na to sobotní Mladá fronta DNES. V pořadí 55. ročník se tak bude konat až 21. května 2022. Akce se kvůli epidemii neuskutečnila ani loni.

Tvrdá opatření na slavném závodě. Okamžik bez roušky a hrozil vyhazov, popsal závodník

Saúdská Arábie začátkem ledna uzavřela v reakci na šíření koronaviru hranice. Účastníkům Rallye Dakar však dala země výjimku. Celý závod doprovázela velmi přísná hygienická pravidla, všichni byli několikrát testováni a roušky mohli sundat pouze při jídle. Pro závodníka Tomáše Tomečka to byl již 25. start, CNN Prima NEWS popsal, nakolik byl jiný než všechny, které dosud absolvoval.

Komplikace pro otce u porodu. Nemocnice stanovily přísná opatření

Protikoronavirová opatření omezují přítomnost otců u novorozených dětí. Aby mohli být u porodu svého potomka, musí splnit přísná hygienická pravidla. Každá porodnice si nastavuje svá vlastní. Například v Thomayerově nemocnici v Praze může být otec u porodu i chodit na návštěvy pouze v ochranných pomůckách, matky musí mít roušky — kromě pobytu na porodním sále.

Přehledně: Zavřené bary a restaurace v Praze, od 10. září roušky uvnitř po celé ČR

Aktualizováno

Úderem půlnoci se na Pražany vztahují nová omezení, která mají zamezit šíření koronaviru. V hlavním městě začíná od středy platit povinnost nosit roušky v obchodech a nákupních centrech. Přichází také omezení provozní doby barů a nočních klubů, které jsou nově zavřené od půlnoci do šesté ranní. Nová omezení se týkají i dalších měst. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ale ve středu ráno oznámil zásadní změnu. Od čtvrtka mají být roušky povinné ve všech vnitřních prostorách po celé ČR.

Další rekord: V ČR v pátek přibylo 492 případů nákazy, do podvečera dosud nejvíce

Počty nakažených novým typem koronaviru v Česku, které byly v minulých dnech rekordní, dál silně rostou. Do podvečera přibylo v pátek 492 případů, což je za stejnou část dne dosud nejvíce. Celkem se dosud nakazilo 26 943 lidí, rekordní je počet aktuálně nemocných přesahující 7 500 pacientů. U většiny z nich má ale nemoc mírný průběh, mnozí jsou úplně bez příznaků. V nemocnici je 190 nakažených, tedy méně než tři procenta. Vyšší než dříve jsou nyní také denní počty testů.