reklama

Instrukce zněly jasně: Kde je Jonáš? Jak ilegální klub v Praze používal tajná hesla

Jak probíhala komunikace mezi organizátory nelegálních akcí v nočním klubu a budoucími zákazníky? Postačil jeden účet na sociálních sítích a soukromá zpráva. Účastníci akce, která byla v noci z pátku na sobotu přerušena policejním zásahem, se měli například scházet maximálně ve čtyřech, nebýt hlasití a znát denní heslo.

reklama

O tom, že se nejednalo o prvně organizovanou akci, informovala i jedna z jejích účastnic. Pro CNN Prima NEWS uvedla, že do klubu dochází poslední dva týdny. Celý proces domluvy mezi organizátory a zájemci byl poměrně vynalézavý.

Na Instagramu existoval profil Password Prague (v překladu Heslo Praha), který měl přes tisíc sledujících. Koncipovaný byl především pro cizince, kteří jsou nyní v České republice a celá komunikace probíhala výhradně v angličtině. V jediném příspěvku, který profil měl, byla pozvánka na páteční a sobotní akci.

Pokud chtěl někdo heslo zjistit, měl jednoduše do soukromé zprávy napsal slovo PASSWORD (heslo) a obratem mu byly poslány instrukce. Navíc mu byla slíbena i padesátiprocentní sleva. „Dobře, kdy chcete dorazit? V pátek a/nebo v sobotu?“ zněla po odeslání slova základní otázka.

Slibovaná sleva měla své podmínky

Po výběru dne už šlo vše ruku v ruce. Zájemce měl zaslat své křesní jméno a příjmení, čímž se dostal na seznam hostů a získal slevu sto korun ze vstupného. „Prvních padesát lidí, kteří do klubu dorazí, dostanou 50procentní slevu na vstup,“ znělo v pokračování. Bylo ale potřeba, aby účastník dorazil před 23:00.

„Dorazte nejpozději ve 22:30, abyste se dovnitř dostali včas. Po jedenácté hodině zaplatíte za vstup 200 korun, po půlnoci 300 korun. Otevřeno máme od 22:00,“ znělo varovaní a následovaly instrukce, kterými se měl účastník řídit.

  • Párty: 22.00–04.00
  • Vstup: 22.00–01.30
  • Vstup pro hosty – 22.00–23.00, poté zaplatíte běžné vstupné
  • Klasické vstupné: 200 korun do půlnoci, 300 korun po půnoci
  • Páteční heslo: Where is Jonas? (Kde je Jonáš?)
  • Sobotní heslo: Where is Malone (Kde je Malone?)
  • Adresa pro Taxi, Bolt, Uber: Anenské náměstí
  • Adresa klubu: Anenská 9 – PROSÍM NEŘÍKEJTE řidiči přesnou adresu
  • Kolem klubu každých deset minut někdo projde, jen mu povězte heslo

Následovaly však další rady, jak se mají zájemci na ulici chovat: „Choďte maximálně ve čtyřčlenné skupině. Vezměte s sebou jednoho, dva kamarády. Buďte tiší a diskrétní, hlavě nekřičte. Pokud uvidíte policisty, prosím, pokračujte v cestě a předstírejte, že jdete domů z Karlova mostu a ztratili jste se. Žádné obavy. Nikdy nezmiňujte žádnou party ani soukromou událost.“

Poměrně jasné a stručné instrukce však už další lidé nevyužijí. Všech 119 účastníků akce, které policisté v noci na dnešek ve sklepních prostorách klubu zadrželi, budou rádi, pokud vyjdou s nanejvíš několikatisícovou pokutou. Osmi organizátorům akce, které policisté na místě taktéž zadrželi, nyní za ignorování a obcházení vládních nařízení hrozí až třímilionová pokuta.

Tagy:

Zbytečná úmrtí na rakovinu plic. Až 85 procent nemocných přichází k lékaři pozdě

Rakovina plic patří mezi nejzávažnější karcinomy. Její zrádnost spočívá především v tom, že o sobě dlouho nedává vědět. Drtivá většina pacientů přichází k lékaři pozdě. Tento verdikt si z úst lékařů vyslechla i paní Petra, která s nemocí bojuje už dlouho. Její příběh zveřejňujeme při příležitosti Světového dne rakoviny plic, který letos připadá na první srpnový den.

Živě
ON-LINE desátý den olympiády: Krejčíková a Siniaková jsou olympijské šampionky

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková to dokázaly. Ovládly finále čtyřhry a stávají se olympijskými vítězkami. Duel o zlato proti švýcarské dvojici Belinda Bencicová-Viktorija Golubicová vyhrály díky dvěma získaným setům. První po urputném boji vybojovaly poměrem 7:5. Druhý set již Češky přepnuli na vyšší výkonnostní stupeň a ovládly jej 6:1. Do jisté míry tak Bencicové vrátily sobotní finále dvouhry, které švýcarská tenistka vyhrála proti jiné české reprezentantce Markétě Vondroušové.

Alžběta se zbraní a rozmazlený Harry. Seriál o královské rodině nešetří břitkým humorem

Netrpělivě očekávaný seriál z pera Garyho Janettiho hlásí příchod. Od 29. července se svět kinematografie rozrostl o satirický animovaný seriál The Prince, který si bere na paškál celou královskou rodinu. Dvanáctidílným výtvorem provází nejmladší následovník britského trůnu, princ George. Hlas mu propůjčil sám tvůrce seriálu Janetti. Prince Harryho pak dabuje hvězda série Piráti z Karibiku Orlando Bloom.

Nová fakta o mutaci delta: Šíří se rychle jako neštovice. Ohrožuje neočkované těhotné

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) v USA varovalo, že koronavirová mutace delta se šíří stejně rychle a snadno jako plané neštovice. Zkoumání institutu také naznačuje, že plně očkovaní jedinci šíří mutaci viru ve stejném rozsahu jako neočkovaní. Přesto vakcíny podle studií chrání proti vážnému průběhu covidu, a to i v případě varianty delta.

Oblíbenou destinaci Čechů v Turecku sužují požáry. Tisíce turistů byly evakuovány

Rozsáhlé lesní požáry sužují turistické destinace v Turecku, nejhůře je na tom Antalya na jihu země. Úřady už musely evakuovat z desítek hotelů tisíce turistů. Nejméně šest lidí už zemřelo, téměř stovka skončila v nemocnici. Oheň za sebou nechává spálené celé vesnice. Podle dostupných zpráv jsou všichni čeští turisté v pořádku. Nicméně místní obyvatelé zoufale prosí celý svět o pomoc.

reklama

Domácí zpravodajství

Život bez roušek i restrikcí. Rozvolníme, když to v září půjde dobře, slibuje Vojtěch

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) nehrozí povinné očkování hasičům, zdravotníkům ani policistům. Ti, kteří by se chtěli očkování vyhnout, by totiž mohli ze svého povolání odejít, což by představovalo značný problém. Vojtěch také v rozhovoru MF Dnes řekl, že pokud bude v září situace s covidem v Česku dobrá, rozvolní se jako ve Velké Británii. Tam už neplatí téměř žádné restrikce.

Je libo prohlídku lachtanů či vakcínu? V pražské zoo se můžete o víkendu nechat očkovat

Lidé, kteří o víkendu navštíví pražskou zoologickou zahradu, se mohou nechat v areálu očkovat bez registrace. Praha připravila očkovací autobus, který stojí hned za vstupem do zahrady a podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) se vydá i na další místa v Praze, kde se předpokládá velká koncentrace lidí. Za sobotní dopoledne možnost využilo už několik desítek lidí.

Pirátský kandidát na ministra sponzoroval radikální aktivisty. Byla to chyba, přiznává

Kandidát Pirátů na ministra pro místní rozvoj a pražský radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský finančně podporoval radikální ekologické hnutí Extinction Rebellion. Od loňského srpna do letošního června mu posílal pětistovku měsíčně jako příspěvek na činnost. Vyplývá to z jeho transparentního účtu. Zpětně vnímá jako chybu, že podporu neukončil dříve.

reklama