reklama

Instrukce zněly jasně: Kde je Jonáš? Jak ilegální klub v Praze používal tajná hesla

Jak probíhala komunikace mezi organizátory nelegálních akcí v nočním klubu a budoucími zákazníky? Postačil jeden účet na sociálních sítích a soukromá zpráva. Účastníci akce, která byla v noci z pátku na sobotu přerušena policejním zásahem, se měli například scházet maximálně ve čtyřech, nebýt hlasití a znát denní heslo.

reklama

O tom, že se nejednalo o prvně organizovanou akci, informovala i jedna z jejích účastnic. Pro CNN Prima NEWS uvedla, že do klubu dochází poslední dva týdny. Celý proces domluvy mezi organizátory a zájemci byl poměrně vynalézavý.

Na Instagramu existoval profil Password Prague (v překladu Heslo Praha), který měl přes tisíc sledujících. Koncipovaný byl především pro cizince, kteří jsou nyní v České republice a celá komunikace probíhala výhradně v angličtině. V jediném příspěvku, který profil měl, byla pozvánka na páteční a sobotní akci.

/ fotografií

Pokud chtěl někdo heslo zjistit, měl jednoduše do soukromé zprávy napsal slovo PASSWORD (heslo) a obratem mu byly poslány instrukce. Navíc mu byla slíbena i padesátiprocentní sleva. „Dobře, kdy chcete dorazit? V pátek a/nebo v sobotu?“ zněla po odeslání slova základní otázka.

Slibovaná sleva měla své podmínky

Po výběru dne už šlo vše ruku v ruce. Zájemce měl zaslat své křesní jméno a příjmení, čímž se dostal na seznam hostů a získal slevu sto korun ze vstupného. „Prvních padesát lidí, kteří do klubu dorazí, dostanou 50procentní slevu na vstup,“ znělo v pokračování. Bylo ale potřeba, aby účastník dorazil před 23:00.

„Dorazte nejpozději ve 22:30, abyste se dovnitř dostali včas. Po jedenácté hodině zaplatíte za vstup 200 korun, po půlnoci 300 korun. Otevřeno máme od 22:00,“ znělo varovaní a následovaly instrukce, kterými se měl účastník řídit.

  • Párty: 22.00–04.00
  • Vstup: 22.00–01.30
  • Vstup pro hosty – 22.00–23.00, poté zaplatíte běžné vstupné
  • Klasické vstupné: 200 korun do půlnoci, 300 korun po půnoci
  • Páteční heslo: Where is Jonas? (Kde je Jonáš?)
  • Sobotní heslo: Where is Malone (Kde je Malone?)
  • Adresa pro Taxi, Bolt, Uber: Anenské náměstí
  • Adresa klubu: Anenská 9 – PROSÍM NEŘÍKEJTE řidiči přesnou adresu
  • Kolem klubu každých deset minut někdo projde, jen mu povězte heslo

Následovaly však další rady, jak se mají zájemci na ulici chovat: „Choďte maximálně ve čtyřčlenné skupině. Vezměte s sebou jednoho, dva kamarády. Buďte tiší a diskrétní, hlavě nekřičte. Pokud uvidíte policisty, prosím, pokračujte v cestě a předstírejte, že jdete domů z Karlova mostu a ztratili jste se. Žádné obavy. Nikdy nezmiňujte žádnou party ani soukromou událost.“

/ fotografií

Poměrně jasné a stručné instrukce však už další lidé nevyužijí. Všech 119 účastníků akce, které policisté v noci na dnešek ve sklepních prostorách klubu zadrželi, budou rádi, pokud vyjdou s nanejvíš několikatisícovou pokutou. Osmi organizátorům akce, které policisté na místě taktéž zadrželi, nyní za ignorování a obcházení vládních nařízení hrozí až třímilionová pokuta.

K tématu

Tagy: účastníci sociální síť heslo profily policejní zásah organizátoři zpráva Praha Instagram sleva nelegální bar nelegální akce pokyny zájemci

Další hlavní zprávy

Názory

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Známý intelektuální velikán a nezařazený poslanec Lubomír Volný se ve čtvrtek ve Sněmovně znovu postaral o nebývalý rozruch. Přímo v jednacím sále, kam vyrazil ve vytahaném triku a bez roušky, profackoval pár svých kolegů, protože mu nedovolili mluvit. Nejen slovy „jestli tady pudeš, dostaneš flákanec“ opět prokázal, že by tak složitou disciplínu, jakou je mluvené slovo, měl přenechat jiným. Mnohem více pozornosti než samotný incident si zaslouží fakt, že i Volný reprezentuje jistou část české společnosti, která podobnému chování tleská.

Vláda

Sledujte ŽIVĚ: Blatný představí nového PSA. Jaká opatření od února navrhuje?

Sledujte ŽIVĚ: Blatný představí nového PSA. Jaká opatření od února navrhuje?

Prodlouží se nouzový stav a protiepidemická opatření? Vláda bude v pátek mimořádně jednat formou videokonference. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) chce navíc představit aktualizovanou tabulku opatření navázaných na protiepidemický systém PES. Bude navrhovat, aby platila od 1. února. Sledujte tiskovou konferenci živě v tomto článku. Začátek je plánovaný na 8:30.

Nechceme Trumpa za souseda. Lidé z Palm Beach se ho snaží vyštípat z jeho rezidence
Blatný: Pokud kvůli britské mutaci všechno selže, musí přijít nestandardní zásah
Pomáháme umělcům pouze přežít, hned tak se z toho nevyhrabeme, řekl Zaorálek
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Dám ti facku, opičáku! Čeští poslanci si rozbíjejí nosy od konce 19. století
Další články
reklama
reklama