CNN Prima News invalida

invalida

Výpis příspěvků ke štítku „invalida“

REPORTÁŽ: Při výslechu skočil z policejní budovy v Karviné, teď je ochrnutý. Milanův otec zuří

16. dubna 2023 08:19

Pomáhat a chránit, ne vždy je policejní slogan naplněn. „Při výslechu letos 27. února mě policisté vyzvali, ať si klidně skočím z okna. Tak jsem vyskočil, bylo to ve třetím patře na služebně v Karviné. Přežil jsem jen díky pádu na střechu policejního auta,“ vypráví pro CNN Prima NEWS 25letý Milan Kroščen. Nyní je na invalidním vozíku, od pasu dolů nic necítí. Krajské policejní ředitelství v Ostravě redakci případ odmítlo potvrdit, až Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) uvedla, že se událostí zabývá.

Cizinka pracovala v Česku od roku 1996 bez jediné absence. Po léčbě rakoviny živoří

31. prosince 2021 23:43

Ukrajinka Lyudmyla Pavlyuk dlouhodobě žije a pracuje v České republice. Nyní se ale nachází v tíživé životní situaci. Těžká choroba na ní zanechala vážné a trvalé následky, nyní proto pobírá invalidní důchod. Ten je ale příliš nízký, než aby ji dokázal rozumně uživit. Ministerstvo zdravotnictví jí radí obrátit se na úřady a požádat i o jiné formy podpory.

Odporná krádež na trzích. Zloděj okradl handicapovanou prodavačku o celou tržbu

23. prosince 2021 16:13

Liberečtí policisté vyšetřují jen těžko pochopitelnou krádež na adventních trzích. Zatím neznámý zloděj odcizil batoh handicapované prodavačce ve stánku s výrobky. Zmizela tržba za celý den i speciální čtečka kódů a tiskárna účtenek. Pro organizaci Tulipán, která dává práci desítkám handicapovaných lidí, je to velká rána. Lidé mohou sdružení pomoci tak, že pošlou libovolný finanční obnos na transparentní účet. Jeho číslo najdete níže v článku.

Agresor ve vlaku kopal a bil invalidu, ten skončil v péči lékařů. Policie hledá svědky

4. srpna 2021 16:35

Jihomoravští policisté vyšetřují brutální napadení ve vlaku. Neznámý agresor tam zaútočil na invalidu. Dotyčný se musel nechat ošetřit na chirurgii a byl měsíc na neschopence. Policisté po násilníkovi pátrají a zveřejnili i kamerové záznamy. K objasnění celé věci ale potřebují vyslechnout další dva důležité svědky, kteří celý incident viděli.