CNN Prima News investigace

investigace

Výpis příspěvků ke štítku „investigace“

Babiš má problém. Francouzský soud ho podezírá z praní špinavých peněz. Šéf ANO to odmítá

12. srpna 2022 10:13

Francouzský Soud pro vyšetřování závažné trestné činnosti (PNF) zahájil předběžné vyšetřování pro podezření z praní špinavých peněz a daňových úniků v souvislosti s nákupem nemovitostí českým expremiérem Andrejem Babišem ve Francii, uvedl ve čtvrtek deník Le Monde. PNF podle zjištění novinářů zkoumá podmínky nabytí vily v Mougins na jihu Francie a vyšetřování zahájil v únoru. Předseda hnutí ANO zopakoval, že veškeré nákupy nemovitostí ve Francii se uskutečnily v souladu se zákony.

Babišova offshorová kauza volby nerozhodne. Nevidím tam trestný čin, říká komentátor

4. října 2021 23:02

Kauza s offshorovými machinacemi Andreje Babiše, která se objevila těsně před volbami, výsledky neovlivní, uvedl v pořadu 360° novinář Adam Junek. Záležet bude maximálně na těch voličích, kteří stále váhají, komu hodí svůj hlas. Komentátor Pavel Páral k tomu ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že neexistují jasné indicie, které by premiéra usvědčily z trestného činu.

Babiš půjčil sám sobě. Dělal něco nepochopitelného a nechce to vysvětlit, říká novinářka

4. října 2021 19:01

Do objasňování kauzy Pandora Papers, ve které figuruje i premiér Andrej Babiš (ANO), jsou celosvětově zapojeny stovky novinářů. „Víme, že dělal něco nepochopitelného, a zároveň víme, že se mu to nechce vysvětlovat,“ řekla o Babišovi novinářka Hana Čápová z webu Investigace.cz, který se na případu za Českou republiku podílí. Premiér popírá, že by vlastnil nějaký offshore či se dopustil praní peněz. Také se důrazně ohradil vůči podezřením, že by porušil zákon.

Ve španělské laboratoři týrali zvířata, úřady jí pozastavily činnost

20. dubna 2021 12:22

Opice zoufale se zmítající na stole v sevření čtyř laboratorních techniků. Pes ležící v kalužích krve a následně zavěšený hlavou dolů. Králíci, kterým vivisektoři za plného vědomí odebírají oční bulvy. Hrůzné záběry, které zveřejnila organizace Cruelty Free International, přinutily španělské úřady k uzavření laboratoře společnosti Vivotecnia v Madridu.

Holcová: Při pohledu na rodiče Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové mi vyhrkly slzy do očí

3. září 2020 18:46

Soud na Slovensku osvobodil Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovou. Podle obžaloby si měli objednat vraždu novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Na podrobnosti se v pořadu K věci ptala Marie Bastlová novinářky a zakladatelky Českého centra pro investigativní žurnalistiku Pavly Holcové, která vynášení rozsudku sledovala přímo v Pezinku.