CNN Prima News Ivo Valenta

Ivo Valenta

Výpis příspěvků ke štítku „Ivo Valenta“

Sonda do Zlínského kraje: Gazdík, Polčák a Redl? Jejich spolupráce byla veřejná šuškanda

25. června 2022 05:11

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) moc dobře věděl, kdo obviněný podnikatel a lobbista v kauze Dozimetr Michal Redl je, přesto s ním udržoval kontakt. Právě tak zní slova některých politiků ze Zlínského kraje. O jejich spolupráci se podle nich vědělo a byla to „veřejná šuškanda“. Podle senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL) se ale vazby neprojevily negativně na kraji. Několik politiků z regionu CNN Prima NEWS popsalo, jak se o tolik diskutovaných vazbách mluvilo.

VOLBY 2021: Trikolora bez Klausů. Hnutí táhnou i miliardář Valenta či ekonom Ševčík

23. září 2021 16:45

Již před dvěma lety založil poslanec Václav Klaus ml. po odchodu z ODS nové hnutí Trikolora. Syn bývalého prezidenta Václava Klause s ním měl v plánu uspět ve sněmovních volbách, které se konají už příští měsíc. Klaus ml. však z vedení strany před časem odešel a do voleb nezasáhne. Trikolora společně se Svobodnými a Soukromníky, se kterými si vyjednala spolupráci, tak musí vsadit na jiné tváře. Které to jsou?

Právník o covidu: Kdybychom postupovali stejně u chřipky, z lockdownu nevyjdeme

27. srpna 2021 07:53

Kritikou opatření vlády a ministerstva zdravotnictví v pořadu 360° Pavlíny Wolfové nešetřil právník a politik Zdeněk Koudelka (Trikolóra). „Nyní je stav těžce hospitalizovaných takový, že kdyby se takto postupovalo i v minulosti při chřipkách, tak bychom museli mít společnost uzavřenou neustále,“ uvedl. S kritický toném se k opatřením vyjádřila i poslankyně Kateřina Valachová (ČSSD). Naopak k testování dětí se přiklonil politik Ondřej Dostál (Piráti).

Konec diskutovaného senátora. Ivo Valenta ve volbách prohrál

10. října 2020 15:02

V Senátu skončí jeden z nejdiskutovanějších senátorů. Obhájce mandátu Ivo Valenta (za Soukromníky) dostal ve volebním obvodu Uherské Hradiště 39,21 % hlasů, novým senátorem bude Josef Bazala (KDU-ČSL), který získal 60,78 % hlasů. Druhého kola voleb se zúčastnilo 21,85 % voličů, v prvním před týdnem hlasovalo 46,95 %.

Zákaz zpěvu je absurdní. Senátoři si budou stěžovat u Ústavního soudu kvůli bohoslužbám

7. října 2020 11:27

Skupina senátorů se rozhodla napadnout u Ústavního soudu zákaz zpěvu a omezení počtu účastníků bohoslužeb na 100 osob. Opatření od pondělka zavedla vláda s cílem zmírnit šíření koronaviru. Právník a europoslanec STAN Stanislav Polčák, který senátory zastupuje, ve středu uvedl, že stížnost bude odeslána ještě tento týden.