reklama

Jak můžete pomoci záchranným stanicím? A komu v 8. díle našeho pořadu hledáme domov?

Posláním záchranných stanic je pomoci zraněným nebo jinak handicapovaným volně žijícím živočichům, a pokud je to možné, následně je navrátit do volné přírody. Pracovníci a dobrovolníci v záchranných stanicích bojují o zvířecí životy ve dne v noci. Proto jsou vděční za každou pomoc, kterou jim veřejnost nabídne.

reklama

Pokud byste jim rádi pomohli, je nejlepší spojit se s konkrétní stanicí ve vašem okolí a zeptat se, co potřebují. Může se jednat o dezinfekční prostředky, ručníky, krmivo nebo o finanční příspěvky. Kompletní seznam stanic i s kontakty najdete na stránce Zvíře v nouzi. To se vám může i hodit, pokud se někdy dostanete k volně žijícímu zvířeti, které bude potřebovat pomoc.

Ani dnes jsme vás ale neošidili o hledání domovů. Máme pro vás dva psí gentlemany z organizace Dočasky De De.

Pepíček

Pepíček je asi devítiletý dědoušek. Je bázlivý, ale doma a na známé vycházkové trase je z něj hravý a energický mazel. Potřebuje trpělivé páníčky, kteří na něj nebudou spěchat a dají mu čas se rozkoukat – a zakoukat do svého nového domova. Město pro něj není, rád by na vesnici nebo do jiného klidného prostředí. S pejsky vychází bez problémů, ale misku si před nimi pohlídá, takže by byl vděčný za klidnou kamarádku.

Honza a Pepíček
Honza a Pepíček
Zdroj: Prima Mazlíček

Lerry

Lerry je tříletý kříženec rotvajlera, kterému se dříve nikdo nevěnoval. Lerry je totiž kluk od boudy, kde žil na řetězu. Je to úžasný pes, který ale potřebuje pevnou ruku a výcvik. Zatímco jakákoliv ostatní zvířata nesnese, lidi naprosto miluje. Rád by do domku se zahradou.

Honza a Lerry
Honza a Lerry
Zdroj: Prima Mazlíček
SOUTĚŽTE S NÁMI A VÝROBCEM KRMIV NATIVIA.

Zdravý a nakrmený pes je spokojený pes! 🥰 A proto jsme si pro vás s naším partnerem pořadu Nativia - české krmivo pro...

Posted by Prima Mazlíček on Saturday, May 1, 2021

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Přibylo nejméně nakažených za sobotu od července. Reprodukční číslo ale mírně stouplo

Přibylo nejméně nakažených za sobotu od července. Reprodukční číslo ale mírně stouplo

V sobotu přibylo v Česku 63 případů koronaviru, nejméně za první víkendový den od loňského 11. července. Před týdnem testy odhalily o deset nakažených více, současně se ale víc testovalo. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví. Reprodukční číslo ukazující šíření epidemie mírně stouplo z 0,66 na téměř 0,72. Čím je nižší, tím méně se nákaza ve společnosti šíří.

Počasí

Vlny veder vrcholí. K večeru přijdou silné bouřky, vítr a kroupy, varují meteorologové

Vlny veder vrcholí. K večeru přijdou silné bouřky, vítr a kroupy, varují meteorologové

V neděli Česko ještě čekají tropická vedra. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teploty na některých místech republiky mohou dosahovat až 36 °C. Odborníci tak doporučují pít vodu a nezdržovat se dlouho na přímém slunci. ČHMÚ také varuje před požáry. V neděli večer se ale ochladí. Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami, větrem a kroupami. Pršet by mělo celý týden.

Český paradox na Euru: Proč je lepší s Anglií prohrát a zbavit se prvního místa?
Na původní fotce byla, v ročence už ne. Dívku s Downovým syndromem škola „vystřihla“
Kvůli horku popraskala dálnice D35. Deset lidí se zranilo, silnice je zavřená
Diktátorství nemá v EU místo, shodl se Kulhánek se Zemanem. Podpoří sankce vůči Bělorusku
Moře v Turecku zaplavil sliz: Ohrožuje turismus a zabíjí zvířata. Úřady si nevědí rady
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Jak Klausovo utahování opasků zvítězilo nad Komárkovou markou za tři koruny

Názory

Domácí zpravodajství

Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Další články
reklama
reklama