reklama

Gott věděl, že mu nezbývá čas. Narozeniny slavil předčasně, Dominika mu nedala spát

Před sebou měl oslavy 80. narozenin, přitom už od lékařů věděl, že umírá a moc času mu nezbývá. Netušil, jestli se životního jubilea vůbec dožije. Čekaly ho tak poslední prázdniny. Ve své knize Má cesta za štěstím Karel Gott detailně popsal, co všechno chtěl ještě stihnout.

reklama

Narozeniny nakonec Gott oslavil předčasně. Den po první velké oslavě v Divadle Na Jezerce, která se uskutečnila už v červnu, tedy měsíc před jeho narozeninami, odletěl s rodinou k moři. Dovolenou mu jako dárek zaplatil jeho blízký přítel, zámožný podnikatel Leon.

„Věděl, že už dávno do normálních aerolinek nesmím, tak mi splnil přání ještě jednou vidět moře. Bylo mi jedno, kam mě vezme, hlavně ať mohu ještě naposledy dýchat ten blahodárný mořský vzduch. To, že nakonec vybral Sardinii, jsem vnímal jako další bonus. Ne že bych byl na tomto ostrově poprvé, ale nikdy mě nepřestala okouzlovat jeho krása,“ uvedl ve své knize Gott.

Na Sardinii ho Leon dopravil svým soukromým tryskáčem a Mistr si chvíle u moře maximálně užíval. „Snažil jsem se nemyslet na to, co bude po mém návratu domů. Dny v nemocnici... udržovací léčba... další transfuze,“ popsal Gott.

Napětí na rodinné sešlosti

Když se vrátil domů, čekaly ho další oslavy. Narozeninový den strávil poblíž Mariánských Lázní, v Leonově sídle. „Šokoval mě obrovským dortem s dvaačtyřiceti Slavíky. Připravil slavnostní oběd, na který k mému dalšímu překvapení přizval mého svědka z Las Vegas Marka a bývalého souputníka Ladislava Štaidla,“ prozradil nadšeně zpěvák.

Na konec července naplánoval rodinnou sešlost, která mu už několik dní, jak přiznal, nedávala spát. Měla totiž přiletět dcera Dominika s manželem Timem z Finska.

„Byl jsem přesvědčený, že naše rodinné narozeninové setkání je zřejmě poslední příležitost, kdy uvidím všechny dcery pohromadě. Proto mi to nedalo a zkusil jsem se Dominiky ještě před jejím příletem zeptat, jestli by u naší rodinné oslavy nemohla být Olga Špátová s kamerou (o Karlovi Gottovi točila poslední dokument, pozn. red). Souhlasila. Byl jsem rád, že budu mít konečně ve filmu všechny své čtyři holky společně,“ zmiňuje Gott.

Rodinná sešlost v kompletní sestavě ho dojala, nakonec ovšem převládaly spíše smíšené pocity. „Přes nezávazná témata hovoru to bylo s Dominikou a Timem zvláštně rozpačité setkání. Na Dominiku před domem čekali novináři z bulváru, se kterými plánovala jet na druhou večeři, proto se pochopitelně nikomu moc nechtělo mluvit o čemkoli závažném,“ nastínil také legendární zpěvák.

Kvůli horečkám opustil předčasně oslavu

Poslední oslava Gottova životního jubilea se odehrála v srpnu na malebném statku ve Stanovicích poblíž Karlových Varů. Mistr pozval své příbuzenstvo, sestřenice, dceru Lucku s vnuky, přátele z branže, kteří se nemohli zúčastnit první oslavy v Divadle Na Jezerce, a další kamarády. Nechyběla například Dagmar Havlová nebo Jiřina Bohdalová.

„Ivanka pro mě i pro ostatní měla připraveno ještě jedno překvapení. Olda Kaiser mi namluvil už pro večer v Divadle Na Jezerce speciální dárek. Nepodařilo se jej však vyexportovat včas, a tak se tehdy pozornosti nedočkal. Má žena proto dárek schovala pro tuto příležitost. Olda předaboval scénu z filmu Sedm statečných. Všichni se smáli tak, že málem padali ze židlí,“ popsal zpěvák.

Během oslavy se mu ale zdravotně přitížilo. „I přes tu večerní teplotu jsem nakonec společensky vydržel poměrně dlouho. Zábava pokračovala do hluboké noci, možná až do brzkého rána, ale na mě se, myslím, nikdo nezlobil, když jsem se plný těch nejkrásnějších emocí vytratil už kolem desáté hodiny večerní,“ přiblížil Karel Gott.

Zbytek srpna už strávil v klidu na chalupě v Doubici. „Jen já, rodina, příroda a jazz, který neustále posloucháme s Charlottkou. Raduji se! Dožil jsem se konce léta, kdy mohu být ještě tady,“ napsal do poslední kapitoly své knihy.

Za měsíc – 1. října – zemřel.

Tagy:
Karel Gott kniha zpěvák smrt autobiografie Má cesta za štěstím

Hlavní zprávy

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent
Partie

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent

Zvyšování minimální mzdy je pouze politické téma, uvedl k plánu ministryně práce Jany Maláčové na další zvyšování minimální mzdy ekonom a kandidát koalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík v Partii Terezie Tománkové. Zároveň uvedl, že se nárůst inflace nezastaví a do konce roku dosáhne pěti procent, což potvrdil také pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

Papež upozornil na sexuální násilí Rudé armády, oběť z Česka bude blahořečena

Papež František při návštěvě Slovenska otevřel i temnou kapitolu z konce války, kdy postupující Rudá armáda hromadně znásilňovala ženy i nezletilé dívky. Svatý otec se v Košicích poklonil památce 16leté Anny Kolesárové, která se ruskému vojákovi odmítla poddat, a ten ji zastřelil. Vatikán aktuálně chystá i blahořečení oběti sexuálního násilí Rudé armády ze Sobotína na Šumpersku, čeští historikové se přitom tématu spíše vyhýbají.

Maláčová: Největší hrozbou je ODS, přijdou poplatky za lékaře, školné či zdražování

ODS se připravuje na vládnutí s hnutím ANO a chystá se privatizovat nemocnice, zavést školné a celkově snižovat životní úroveň obyčejným lidem. V Partii Terezie Tománkové to řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Uvedla, že se místopředseda ODS Zbyněk Stanjura v kuloárech již představuje jako budoucí ministr vlády Andreje Babiše (ANO). Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová to však rezolutně odmítá.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Reportér, kterého na kole srazil autobus, chybu neudělal, míní dopravní expert

Ta reportáž vzbudila obrovské emoce. Reportér CNN Prima NEWS v ní na kole demonstroval vládou schválený 1,5metrový rozestup, který budou muset řidiči při předjíždění cyklistů dodržovat – zákon má vejít v platnost v lednu. Přímo během experimentu reportéra srazil autobus. Na sociálních sítích pak čelil kritice. Lidé často napadali jeho odstup od okraje vozovky. Dopravní expert ale uvedl, že byl v pořádku.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

V Česku za sobotu přibylo 301 případů covidu. Počet hospitalizovaných klesl

Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 301 případů koronaviru, o 50 více než před týdnem. Více pozitivních testů za víkendový den evidovalo ministerstvo zdravotnictví naposledy 22. května. V nemocnicích bylo v sobotu 146 lidí s onemocněním COVID-19, oproti pátku jejich počet klesl o 23. Ve vážném stavu je v posledních dnech kolem 30 lidí. Tzv. incidenční číslo, tedy počet nově potvrzených případů covidu za posledních sedm dní v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, stagnuje třetím dnem na 28 případech. Reprodukční číslo kleslo na 1,11.

reklama