Je to rána do srdce, strašná bolest. Rodina oplakává 16letého Jakuba, který zemřel při nehodě

Z obrovského šoku se stále nemohou vzpamatovat blízcí teprve šestnáctiletého Jakuba, který zemřel tento víkend při tragické nehodě u obce Sihelné na Slovensku. „Bratříčku a synáčku náš. Je to strašná bolest, rána do srdce,“ poznamenala zlomeně jeho sestra.

Jakubova sestra má strach zejména o rodiče, pro které byl její bratr vším. „Máme obrovské trápení. Byl to dobrý a chytrý kluk. Vůbec nevíme, co se přesně stalo,“ řekla deníku Nový čas.

ČTĚTE TAKÉ: Jaruško, děkujeme a nezapomeneme. Lidé se po tragédii loučí s oblíbenou lékařkou z Krumlovska

Jako na hodného chlapce na něj vzpomíná také sousedka. „Ani nevím, co mám na to říct, je to nesmírná tragédie. Mladý chlapec přišel o život. Kdybyste ho znali, byl to slušný a usměvavý kluk. Jeho rodiče jsou úžasní lidé, jsou teď naprosto zhroucení,“ sdělila.

Smutná zpráva zasáhla i chlapcovu sestřenici: „Myslím na vás… odpočívej v pokoji, bratranče,“ citoval ji web Zilina.zoznam.sk.

K tragické nehodě došlo v sobotu po půlnoci, kdy dva šestnáctiletí mladíci nasedli do automobilu otce jednoho z nich. Martin, který řídil, zřejmě ztratil kontrolu nad autem, narazil do zábradlí mostního objektu a poté auto převrátil na střechu. Jakub na místě podlehl zraněním, Martinovi se podařilo vyváznout živému a po nehodě byl převezen do nemocnice. Tam mu podle policie mělo být naměřeno 1,98 promile alkoholu.

Policejní vyšetřování stále probíhá a podle informací Nového Času nebyl Martin dosud obviněn. „V souvislosti s předmětnou událostí zahájil vyšetřovatel trestní stíhání pro trestný čin usmrcení a trestný čin neoprávněné používání cizího motorového vozidla,“ uvedla policejní mluvčí.

Rodina a blízcí se s Jakubem přišli naposledy rozloučit v úterý do kostela Povýšení svatého kříže v Sihelné.

Tagy:
smrt Slovensko dopravní nehoda silniční dopravní nehoda Sihelné