reklama
CNN Prima News Josef Bernard

Josef Bernard

Výpis příspěvků ke štítku „Josef Bernard“

Boj o hejtmana v Plzeňském kraji. Piráti a STAN nabízejí křeslo ODS, chce jej i ANO

STAN a Piráti se dohodli s ODS a TOP 09, že budou po sobotním první kole v úterý odpoledne dál jednat o podobě krajské koalice v Plzeňském kraji. STAN a Piráti zároveň oznámili, že už o možné koalici nebudou jednat s ANO jako s vítěznou stranou. Zástupci ODS se v sobotu ještě setkali s hnutím ANO, které vzneslo nárok na funkci primátora. ODS to ale odmítá a nehodlá zatím s hnutím pokračovat v jednání.

Zastupitelstvo Plzeňského kraje odvolalo hejtmana Bernarda, sám to navrhl

Zastupitelé Plzeňského kraje v pondělí odvolali hejtmana Josefa Bernarda. Návrh na své odvolání sám předložil. Funkci dal k dispozici poté, co na začátku května kvůli dlouhodobějším neshodám se stranickými kolegy opustil ČSSD. Pro jeho odvolání hlasovalo 39 ze 44 přítomných zastupitelů, dva byli proti a tři se zdrželi. Plzeňský kraj bude pokračovat do konce volebního období bez hejtmana.

Bernard: Byl jsem sociální demokrat, i když nemám 150 kilo a vytahanej oblek

Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard v rozhovoru pro CNN Prima NEWS hovoří o tom, proč se rozhodl odejít ze sociální demokracie. Odpovídá mimo jiné i na otázku, zda chystá přestup do jiné politické strany. „Jednal jsem před dvěma měsíci i s jinými politickými subjekty. Ale jak začala ta krize, tak jsme to neřešili. S nikým zatím definitivní dohodu nemám,“ říká.

Domažlicko zamořil koronavirus. Lidé se bojí zavolat si sanitku, stěžuje si hejtman z karantény a chystá opatření

Počet lidí, u nichž testy potvrdily nákazu novým koronavirem, stoupl v Plzeňském kraji od úterního večera o čtyři, na 335. Aktuální údaje dnes zveřejnila Krajská hygienická stanice. První případ nákazy koronavirem se v kraji objevil 11. března. Dosud dva lidé na nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, v regionu zemřeli. Uzdravilo se 20 lidí.

reklama