CNN Prima News Josef Bernard

Josef Bernard

Výpis příspěvků ke štítku „Josef Bernard“

Sněmovna chce potopit vlajkovou loď Babišovy vlády. Zruší poslanci EET?

25. listopadu 2022 09:07

Sněmovna v pátek schvaluje sporný vládní návrh na úplné zrušení elektronické evidence tržeb (EET) ke konci letošního roku. Proti zániku evidence tržeb vystupuje opoziční hnutí ANO, jde totiž o „vlajkovou loď“ bývalé vlády Andreje Babiše. Zamítnutí předlohy na mimořádné schůzi svolané z podnětu koaličních poslanců ale s největší pravděpodobností neprosadí. Jednání dolní komory sledujte živě v tomto článku.

Kroky vlády ke snížení cen benzínu a nafty vést nemusí, přiznávají koaliční poslanci

27. dubna 2022 06:50

Vláda české občany chlácholí tím, že její kroky v souvislosti se snížením spotřebních daní na paliva a zrušení povinnosti přimíchávat do pohonných hmot biosložky, budou ve finále znamenat pokles cen u benzínu a nafty o několik korun. Někteří koaliční poslanci ale přiznávají, že to tak vůbec být nemusí a je v to třeba spíš doufat.

Vondra: Snížení DPH na energie je zářez do rozpočtu. Babiš chystá past pro další vládu

25. října 2021 23:10

Kvůli zdražujícím energiím a krachu společnosti Bohemia Energy čeká několik stovek tisíc Čechů krušné období. Ceny plynu a elektřiny rostou i trojnásobně. Vláda navrhla odpustit v tomto sektoru na celý příští rok DPH. Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) v pořadu 360° kabinet Andreje Babiše za tento krok ostře zkritizoval a varoval před dalším „zářezem“ do rozpočtu.

Noví poslanci: Návrat Bašty a Pokorné Jermanové, mandát má i starosta Kolář

12. října 2021 10:41

Volby vynesly do Poslanecké sněmovny nové tváře, například známého starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09). Další v lavicích dolní komory Parlamentu zasednou i po dlouhých letech mimo. Návrat po dvou dekádách hlásí exministr z vlády Miloše Zemana Jaroslav Bašta (SPD), ve Sněmovně opět zasedne bývalá kontroverzní hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Podívejte se, kdo se nově stal zákonodárcem.

VOLBY 2021: Piráti a STAN nejsou jen Bartoš s Rakušanem. Uspět chce i přeběhlík z ČSSD

3. října 2021 09:10

Koalici Pirátů a STAN vedou do voleb nejen straničtí předsedové Ivan Bartoš a Vít Rakušan. Výrazné osobnosti má středolevé uskupení i v dalších kandidátech. K úspěch v říjnových volbách můžou pomoci například poslanci, jako jsou Olga Richterová (Piráti) či Petr Gazdík (STAN). Zajímavou postavu má koalice v bývalém hejtmanovi Plzeňského kraje Josefu Bernardovi, který byl dříve v ČSSD.

Boj o hejtmana v Plzeňském kraji. Piráti a STAN nabízejí křeslo ODS, chce jej i ANO

10. října 2020 23:47

STAN a Piráti se dohodli s ODS a TOP 09, že budou po sobotním první kole v úterý odpoledne dál jednat o podobě krajské koalice v Plzeňském kraji. STAN a Piráti zároveň oznámili, že už o možné koalici nebudou jednat s ANO jako s vítěznou stranou. Zástupci ODS se v sobotu ještě setkali s hnutím ANO, které vzneslo nárok na funkci primátora. ODS to ale odmítá a nehodlá zatím s hnutím pokračovat v jednání.

Zastupitelstvo Plzeňského kraje odvolalo hejtmana Bernarda, sám to navrhl

8. června 2020 11:26

Zastupitelé Plzeňského kraje v pondělí odvolali hejtmana Josefa Bernarda. Návrh na své odvolání sám předložil. Funkci dal k dispozici poté, co na začátku května kvůli dlouhodobějším neshodám se stranickými kolegy opustil ČSSD. Pro jeho odvolání hlasovalo 39 ze 44 přítomných zastupitelů, dva byli proti a tři se zdrželi. Plzeňský kraj bude pokračovat do konce volebního období bez hejtmana.

Bernard: Byl jsem sociální demokrat, i když nemám 150 kilo a vytahanej oblek

7. května 2020 16:01

Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard v rozhovoru pro CNN Prima NEWS hovoří o tom, proč se rozhodl odejít ze sociální demokracie. Odpovídá mimo jiné i na otázku, zda chystá přestup do jiné politické strany. „Jednal jsem před dvěma měsíci i s jinými politickými subjekty. Ale jak začala ta krize, tak jsme to neřešili. S nikým zatím definitivní dohodu nemám,“ říká.

Domažlicko zamořil koronavirus. Lidé se bojí zavolat si sanitku, stěžuje si hejtman z karantény a chystá opatření

8. dubna 2020 22:49

Počet lidí, u nichž testy potvrdily nákazu novým koronavirem, stoupl v Plzeňském kraji od úterního večera o čtyři, na 335. Aktuální údaje dnes zveřejnila Krajská hygienická stanice. První případ nákazy koronavirem se v kraji objevil 11. března. Dosud dva lidé na nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, v regionu zemřeli. Uzdravilo se 20 lidí.