CNN Prima News Josef Bernard

Josef Bernard

Výpis příspěvků ke štítku „Josef Bernard“

Neuvěřitelné, co všechno vláda porušila, zuřil Nacher. Bernard mu vmetl „superhrubku“ ANO

Vláda vlastně porušila všechno, co lidem slibovala. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl poslanec Patrik Nacher (za ANO). Reagoval tak na obsah konsolidačního balíčku, pomocí něhož chce kabinet ozdravovat veřejné finance. Poslanec Josef Bernard (za STAN) ve studiu uvedl, že za největší „superhrubku“ považuje zrušení superhrubé mzdy. Na tomto kroku se koncem roku 2020 podíleli zákonodárci z hnutí ANO, ODS a SPD.

Zvyšování daní? Podílet se musí všechny složky společnosti, zní ze STAN. Stanjura vyčkává

Ve vládnoucí koalici zavládly neshody. A to kvůli otázce, jak uzdravit rozvrácený státní rozpočet. Starostové totiž chtějí zvýšit daně všem. Pohoršit by si měli zaměstnanci, firmy, města i obce. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) z nejsilnější koaliční strany ale tvrdí, že stát zatím nevyčerpal všechny možnosti na straně úspor, teprve pak by se měly zvyšovat daně.

Systém stavebního spoření je neefektivní. Bartoš připustil zrušení příspěvku, má podmínku

Stávající systém stavebního spoření je v současnosti neefektivní a neplní svou původní funkci. V pořadu ČT Otázky Václava Moravce to řekl ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti). Podobně se vyjádřil v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS i poslanec Josef Bernard (za STAN). Stát by podle Bartoše měl peníze, které nyní vynakládá jako příspěvek ke spoření, využít na jinou formu podpory bydlení.

Jedním návrhem jste rozvrátili veřejné finance, obvinil Bernard ANO. Nelžete, opáčil Kolovratník

Zrušení superhrubé mzdy rozvrátilo státní rozpočet. Myslí si to poslanec za hnutí STAN Josef Bernard, který tím zkritizoval hnutí ANO i současného koaličního partnera –⁠ ODS. Bernardův výrok vyvolal ostrou reakci poslance ANO Martina Kolovratníka, podle něhož bylo snižování daní zaměstnanců jednoznačně dobrým krokem. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS se poslanci přeli i o současných koaličních návrzích na úspory.

Sledujte ZÁZNAM Partie s Jurečkou a Juchelkou: Kde vzít na penze a jak to bylo s Najmonem?

Kdy půjdou Češi do penze a za kolik? Nejen o důchodové reformě v Partii Terezie Tománkové diskutovali ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka a jeho stínový protějšek z hnutí ANO Aleš Juchelka. Do nedělního pořadu CNN Prima NEWS dorazili i poslanci Jan Skopeček z ODS, Josef Bernard ze STAN, Martin Kolovratník z ANO a Radek Koten z SPD. Sledujte záznam Partie.

STAN proti Stanjurovi? Mají dvakrát větší konsolidační balíček a mluví i o zvýšení daní

Starostové a nezávislí chtějí představit návrh konsolidačního balíčku pro státní rozpočet v hodnotě 150 miliard korun. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) přitom plánuje jiný balíček, který má konsolidovat veřejné finance ve výši 70 miliard. A celkem otevřeně zaznívá i nutnost zvýšení daně z příjmů. To ale kritizuje opozice a nelíbí se to ani části koaličních partnerů.

Sněmovna chce potopit vlajkovou loď Babišovy vlády. Zruší poslanci EET?

Sněmovna v pátek schvaluje sporný vládní návrh na úplné zrušení elektronické evidence tržeb (EET) ke konci letošního roku. Proti zániku evidence tržeb vystupuje opoziční hnutí ANO, jde totiž o „vlajkovou loď“ bývalé vlády Andreje Babiše. Zamítnutí předlohy na mimořádné schůzi svolané z podnětu koaličních poslanců ale s největší pravděpodobností neprosadí. Jednání dolní komory sledujte živě v tomto článku.

Vondra: Snížení DPH na energie je zářez do rozpočtu. Babiš chystá past pro další vládu

Kvůli zdražujícím energiím a krachu společnosti Bohemia Energy čeká několik stovek tisíc Čechů krušné období. Ceny plynu a elektřiny rostou i trojnásobně. Vláda navrhla odpustit v tomto sektoru na celý příští rok DPH. Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) v pořadu 360° kabinet Andreje Babiše za tento krok ostře zkritizoval a varoval před dalším „zářezem“ do rozpočtu.