CNN Prima News Kábul

Kábul

Výpis příspěvků ke štítku „Kábul“

Nelidská krutost. Ve škole v Kábulu se odpálil sebevražedný útočník, zabil nejméně 35 lidí

30. září 2022 08:03
Aktualizováno

Páteční sebevražedný pumový útok ve škole v západní části Kábulu si vyžádal 35 mrtvých a 82 zraněných, informovala agentura AFP s odvoláním na Organizaci spojených národů. Předchozí bilance byla 20 mrtvých. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Oběťmi jsou především dospívající děti, většinou dívky, které nanečisto skládaly přijímací zkoušky na vysoké školy.

Pumový útok v kábulské mešitě: Výbuch v čase modliteb si vyžádal 21 obětí včetně dětí

18. srpna 2022 09:22

Nejméně 21 lidí zahynulo a 33 dalších bylo zraněno ve středu večer při pumovém útoku v kábulské mešitě. Informovala o tom místní policie, kterou citovala agentura Reuters. Mezi zraněnými jsou i děti a celková bilance mrtvých může nadále stoupat. Silný výbuch mešitou otřásl v době večerních modliteb. Podle očitých svědků byl pachatelem sebevražedný útočník. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Analýza CNN: Jak se Biden a jeho tým rozhodli zabít nejhledanějšího teroristu světa

2. srpna 2022 14:44

Předtím, než americký prezident Joe Biden vydal rozkaz k zabití Ajmána Zavahrího, chtěl do podrobností porozumět tomu, kde se lídr teroristické sítě Al-Káida skrývá. Útok amerického bezpilotního letounu, který Zavahrího zabil na jeho balkoně v centru Kábulu, byl výsledkem několikaměsíčního přísně tajného plánování ze strany Bidena a úzkého okruhu jeho vysoce postavených poradců, napsala stanice CNN.

Zkáza v Afghánistánu: Při zemětřesení zahynulo na tisíc lidí. Hrozí další sesuvy půdy

22. června 2022 07:19

Nejméně tisíc mrtvých si na východě Afghánistánu vyžádalo zemětřesení, které v noci z úterý na středu zasáhlo i část sousedního Pákistánu. Informoval o tom představitel afghánského úřadu pro řešení katastrof. Síla zemětřesení dosahovala 5,9 stupně Richterovy stupnice, uvedla americká geologická služba USGS. Epicentrum se nacházelo na východě Afghánistánu, 44 kilometrů od města Chóst poblíž hranic s Pákistánem.

Biden kriticky selhal, Američané podcenili Tálibán. USA odtajnily nekompromisní analýzu

16. února 2022 06:56

Úředníci a vojenští představitelé spadající pod americké ministerstvo obrany odtajnili rozsáhlou analýzu způsobu, jakým američtí vojáci loni opouštěli Afghánistánu. Podle zprávy operace dopadla chaoticky a provázelo ji katastrofické selhání předáků americké politiky. Selhat měl primárně Joe Biden, ale i lidé v Pentagonu, kteří podcenili rozmach Tálibánu.

Kanibalismus a pojídání koček. Tálibán zamyká drogově závislé do domů hrůzy

5. února 2022 19:28

Jedním z prvních cílů Tálibánu po srpnovém převzetí vlády nad Afghánistánem bylo vymýtit drogovou závislost. Jenže toho jeho členové dosahují krutým způsobem, kdy dotčené zavřou do bídně vybavených zařízení a nechávají je trpět hlady. Podle zahraničních médií se zoufalí pacienti neostýchají třeba ani toho, aby zabili kolegu a snědli jeho vnitřnosti.