CNN Prima News Kábul

Kábul

Výpis příspěvků ke štítku „Kábul“

Mrazivé detaily úprku Američanů z Afghánistánu. Veterán se při popisu „katastrofy“ rozplakal

Američtí váleční veteráni před kongresmany popsali hrůzy, které zažili při ústupu jednotek USA z Afghánistánu. Došlo na mrazivá vyprávění například o sebevražedném útoku, při kterém na letišti v Kábulu zemřely téměř dvě stovky lidí, během nichž se jeden z vypovídajících neubránil slzám. Úprk amerických sil z Afghánistánu byl podle něj katastrofa.

Nelidská krutost. Ve škole v Kábulu se odpálil sebevražedný útočník, zabil nejméně 35 lidí

Aktualizováno

Páteční sebevražedný pumový útok ve škole v západní části Kábulu si vyžádal 35 mrtvých a 82 zraněných, informovala agentura AFP s odvoláním na Organizaci spojených národů. Předchozí bilance byla 20 mrtvých. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Oběťmi jsou především dospívající děti, většinou dívky, které nanečisto skládaly přijímací zkoušky na vysoké školy.

Pumový útok v kábulské mešitě: Výbuch v čase modliteb si vyžádal 21 obětí včetně dětí

Nejméně 21 lidí zahynulo a 33 dalších bylo zraněno ve středu večer při pumovém útoku v kábulské mešitě. Informovala o tom místní policie, kterou citovala agentura Reuters. Mezi zraněnými jsou i děti a celková bilance mrtvých může nadále stoupat. Silný výbuch mešitou otřásl v době večerních modliteb. Podle očitých svědků byl pachatelem sebevražedný útočník. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Analýza CNN: Jak se Biden a jeho tým rozhodli zabít nejhledanějšího teroristu světa

Předtím, než americký prezident Joe Biden vydal rozkaz k zabití Ajmána Zavahrího, chtěl do podrobností porozumět tomu, kde se lídr teroristické sítě Al-Káida skrývá. Útok amerického bezpilotního letounu, který Zavahrího zabil na jeho balkoně v centru Kábulu, byl výsledkem několikaměsíčního přísně tajného plánování ze strany Bidena a úzkého okruhu jeho vysoce postavených poradců, napsala stanice CNN.