reklama
CNN Prima News Kábul

Kábul

Výpis příspěvků ke štítku „Kábul“

Za tragický omyl odškodné. USA nabízí příbuzným deseti obětí po útoku dronem pomoc

16. října 2021 12:09

Americká vláda nabídla odškodné příbuzným deseti civilistů, kteří v srpnu zemřeli při útoku americké armády v Kábulu. Jednalo se o muže, který dlouho pracoval pro americkou humanitární organizaci, a devět členů jeho rodiny, včetně sedmi dětí. Pentagon též informoval, že pomáhá přeživším členům rodiny přesídlit do USA. Informoval o tom zpravodajský web BBC.

U mešity v afghánském Kábulu vybuchla bomba. Dva lidé zemřeli, další jsou zranění

3. října 2021 15:28
Aktualizováno

Při výbuchu bomby u vchodu do mešity v afghánské metropoli Kábul zemřeli nejméně dva lidé. Oznámil to podle agentury AP Zabihulláh Mudžáhid, mluvčí radikálního islamistického hnutí Tálibán. Radikálové v srpnu po stažení zahraničních vojsk převzali kontrolu nad Afghánistánem. K zodpovědnosti za útok se zatím nikdo nepřihlásil.

Efektivnější než bariéry je dialog s migranty, říká pirátský europoslanec Peksa

7. září 2021 23:53

Příběh uprchlíků a dialog s nimi je důležitější než stavět ploty na hranicích, uvedl v pořadu 360° pirátský europoslanec Mikuláš Peksa. Otázka migrace podle něj slouží politikům jako zástěrka, aby nemuseli řešit závažnější otázky, jež tuzemsko trápí, dodal ve vysílání CNN Prima NEWS. Oponoval mu však europoslanec Jan Zahradil (ODS), podle něhož Česko nemá povinnost starat se o ekonomické migranty.

reklama