CNN Prima News karcinom

karcinom

Výpis příspěvků ke štítku „karcinom“

Rakovina bývá u dětí agresivnější. Jaké jsou šance na vyléčení a lze u nich nádorům předejít?

19. března 2023 21:48

Ročně si diagnózu nádorového onemocnění vyslechne v Česku přibližně 400 dětí. Zhruba 85 procent z nich boj se zákeřnou nemocí vyhraje. CNN Prima NEWS oslovila dětskou onkoložku Petru Keslovou, aby popsala, které nádory se u dětí nejčastěji vyskytují, jaké jsou možnosti léčby a jakých varovných příznaků by si rodiče měli u svých potomků všímat. O pokrocích v léčbě nádorových onemocnění u dětí informují odborníci v rámci Dnů dětské onkologie, které probíhají od 15. února do 1. dubna.

Rána pro těhotnou Lenku: V 7. měsíci zjistila, že trpí rakovinou. Lék pojišťovna nehradí

26. července 2022 19:35

Pětatřicetiletá Lenka se s manželem Romanem těšila na narození dítěte, v sedmém měsíci ale nastal v jejím do té doby bezproblémovém těhotenství zlom. Lékaři ženě diagnostikovali velmi agresivní typ rakoviny prsu. Doposud zvolená léčba žádné zlepšení nepřinesla a lék, který by mohl pomoci, slovenská pojišťovna nehradí.

Vzácné nádory se mohou objevit kdekoliv. Diagnostika a léčba bývají složitější

6. února 2022 19:21

Léčba vzácných onemocnění bývá mnohdy náročná proto, že se na onemocnění přijde pozdě a navíc vyžaduje kombinaci více onkologických postupů. Co si vlastně pod pojmem vzácná nádorová onemocnění představit, když se příznaky mnohdy shodují s běžnými nádorovými onemocněními? CNN Prima NEWS oslovila klinickou onkoložku Janu Halámkovou z Masarykova onkologického centra v Brně.

Máte rakovinu vaječníků ve 4. stadiu, zněla diagnóza lékařů. Ivana boj nevzdala

4. února 2022 19:41

Každoročně si 4. února si připomínáme Světový den boje proti rakovině. Tvrdou zkušenost s touto nemocí má Ivana Neuvirthová (60 let) z Kladna, které byla před třemi lety diagnostikovaná jedna z jejích nejzákeřnějších forem – rakovina vaječníků. Tento typ nádoru je velmi zrádný především proto, že se velmi špatně odhaluje. Nemocná se dlouho cítí dobře a jakmile se objeví první příznaky, bývá mnohdy už pozdě.

REPORTÁŽ: Od kontroly po ozařování. Čím vším si musí projít ženy s rakovinou prsu?

21. listopadu 2021 05:41

Ať už pravidelné, nebo sporadické samovyšetření prsou může odhalit strašáka většiny žen – bulku, která v ňadru nemá co dělat. Mnohé pacientky však netuší, co je při diagnóze karcinomu prsu, celosvětově nejčastěji se vyskytujícím nádorovém onemocnění u žen, čeká. Redakce CNN Prima NEWS se proto vydala do pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, aby to zjistila. Čím vším si ženy skutečně projdou?

Rakovina kůže je také daň za časté opalování bez ochrany. Kdo je nejvíce ohrožený?

25. července 2021 06:48

Rakovina kůže patří mezi časté onkologické onemocnění. Lidí s tímto typem karcinomu stále přibývá. Přitom prevence v podobě dostatečné ochrany před sluncem a pravidelných prohlídek kožních znamének je v tomto případě stěžejní. CNN Prima NEWS oslovila onkologa Radka Lakomého, který popsal, jak poznat rizikové znaménko a jaké jsou možnosti léčby v případě zhoubného melanomu.

Rakovina plic nepostihuje pouze kuřáky. Ročně si tuto diagnózu vyslechnou tisíce Čechů

4. července 2021 09:59

Rakovina plic patří mezi velmi obávaná nádorová onemocnění. I když tímto typem rakoviny onemocní častěji kuřáci, cigarety nejsou jediným rizikovým faktorem. Rakovina plic je o to zákeřnější, že zpočátku často probíhá bez příznaků. Včasné odhalení je přitom klíčové. V Česku si tuto diagnózu každoročně vyslechne až 6500 lidí.

Dlouho nebolí, ale rychle metastazuje. Rakovina slinivky patří mezi ty nejhorší

17. února 2021 06:39

Říká se jí tichý zabiják. Nemocní o ní dlouho nemají ani ponětí, první příznaky lze snadno zaměnit s jinými neduhy, a když se na ni přijde, často už bývá pozdě. Rakovině slinivky v posledních týdnech podlehli hned dva umělci – hudebník David Stypka a herečka Hana Maciuchová. Proč tato nemoc často postihuje také kumštýře a jaké jsou šance na plné uzdravení?

Říká se jí tichý zabiják. Rakovina vaječníků udeřila bez varování a otočila mi život, vypráví Eva

18. října 2020 08:02

Nádorem vaječníků onemocní ročně přibližně tisíc žen. Jde o velmi zákeřný typ rakoviny, který o sobě dlouho nedává vědět, a když začne, může být už pozdě. Pomoci může jedině pravidelná prevence. Přibližně u 70 procent žen se pak nádor po čase, i přes vyléčení, znovu vrátí. Karcinom ovaria zasáhl i Evu Skalickou a sama popisuje, že jí převrátil život vzhůru nohama. Jak zvládla nerovný boj a jak je na tom dnes?