reklama

Karel Gott nezemřel. Naučil jsem se od něj, jak se chovat k fanouškům, vzpomíná David

Zpěvák Karel Gott vyprodával koncertní sály od 60. let, oslavován byl za socialismu i po revoluci v Česku i v zahraničí. Rok po jeho smrti na něj v pořadu 360° Pavlíny Wolfové vzpomínali zpěvák Michal David, moderátor Libor Bouček a zpěvačka Hana Zagorová. Všichni tři se s Gottem osobně znali a shodli se, že jeho stopa přetrvává a že v České republice zatím není nikdo, kdo by se mu vyrovnal.

reklama

„Karel nezemřel, žije dál. V rádiích se hraje pořád, v televizi prezentují jeho hudební záležitosti i filmy s ním,“ uvedl zpěvák Michal David. Podle něj byl Gott absolutně výjimečná legenda, fenomén, který se rodí jednou za sto let.

Moderátor Libor Bouček přidal několik faktů k tomu, že Gottova epocha neskončila. „V roce 2021 by měla vyjít kniha, na které Karel pracoval. Jedno z jeho největších přání bylo mít biografii, na které se podílel jen on a jeho nejbližší rodina, tedy on a jeho manželka Ivana. Myslím, že to bude jediná relevantní biografie, která vyjde v následujících měsících. 5. a 6. června je setkání přátel a pocta Karlu Gottovi v O2 areně a lístky tam byly vyprodané okamžitě,“ vyjmenoval Bouček.

Upozornil i na film Karel, který vstoupí do českých kin 15. října. „Ať už budou restrikce jakékoliv, kina budou praskat ve švech,“ je přesvědčený Bouček.

Učilo se od něj mnoho lidí

Výjimečná byla podle hostů i Gottova osobnost a pokora. „Jak k umění, tak i k fanouškům. Spousta zpěváků to nemá a on nám byl velkým příkladem, aspoň mně. Naučil jsem se od něj, jak se chovat k fanouškům. Když jsem byl mladší, stěžoval jsem si, že se se mnou zase chtějí fotit a abych se jim podepsal. Karel mi řekl, ať jsem rád, že je horší, když tohle od zpěváka nikdo nechce,“ vzpomínal David.

„Snahu o nevynechání sebemenšího detailu a nezanedbání ani jednoho fanouška se od něj učila spousta lidí. To je věc, kterou měl vážně jen on,“ dodal Bouček.

Podle něj Gotta markantně ovlivnil pobyt v Las Vegas v roce 1967, kam odletěl se skladatelem Karelm Svobodou a bratry Štaidlovými na sedm měsíců. „Tam se naučil kompletní balíček profesionála. Říkal, že tam absolutně nepřicházelo v úvahu někomu říct, že je třeba nemocný. To prostě a jednoduše manažery v Las Vegas nezajímalo. Karel pak říkal, že toho, kdo si vás objedná, nezajímá, jak se cítíte,“ uvedl Bouček s tím, že to je rys profesionality.

Šel s dobou

Karel Gott za kariéru prodal 50 milionů desek a na scéně působil 59 let. Podle Boučka to nejde vyrovnat. Michal David upozornil na to, že Gott šel s dobou. „Startoval v době, kdy začínal skoro swing a končil rock and roll, pak přišla 70. a 80. léta a on se adaptoval. Nakonec dělal i moderní hudbu,“ popsal David s tím, že to zpěvák dělat musí, aby měl co nabízet.

Boučka nepřestávalo překvapovat, že Gott o sobě neustále pochyboval. „Pořád si říkal, jestli to bude dobré a pořád sledoval trendy, mladou muziku. Byl jak houba, snažil se vnímat veškeré trendy a nejednalo se jen o hudbu,“ vzpomínal Bouček.

V Česku není nikdo, kdo by se mu mohl vyrovat

Podle Michala Davida držitel 42 Zlatých slavíků v Česku nemá nástupce a dlouho mít nebude. „V naší republice není nikdo, kdo by se mu mohl rovnat. Jsou tu skvělí lidé, osobnosti, mladí lidé potřebují nové idoly. Ale obávám se, že bude dlouho trvat, než zase vznikne nějaký fenomén Karel Gott, protože je to ojedinělá věc,“ okomentoval David s tím, že Gottovy texty byly poetické. Texty současné doby podle něj ztrácejí poetiku a harmonii.

„Nedá se to vyloučit do příštích let, že Karel bude mít nástupce, ale zatím ho ještě nemá,“ podotkla zpěvačka Hana Zagorová. Dodala, že Gott měl něco, co by se měli naučit všichni muži. „Uměl dát pocit každé ženě, že je ta úplně nejdůležitější na světě, a to je moc krásné,“ podotkla Zagorová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Některé billboardy fascinují svou blbostí. Nejlepší hlášky z Co Čech, to politik!
Pořady

Některé billboardy fascinují svou blbostí. Nejlepší hlášky z Co Čech, to politik!

Hosté čtvrtečního pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS probrali volební kampaň, migraci, pravidla pro předjíždění cyklistů i sňatky homosexuálů. Padaly přitom hlášky o „fascinující blbosti billboardů“, „divokých“ Pirátech či „maglajsu v hlavě“. Diskutovali fotbalový internacionál Ladislav Vízek, právník Tomáš Sokol a politický komentátor Roman Joch.

Bartošek: Interpelace na Babiše od poslanců ANO byly jako třídní schůzka Hujerových
360°

Bartošek: Interpelace na Babiše od poslanců ANO byly jako třídní schůzka Hujerových

Předseda poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek v pořadu 360° na CNN Prima NEWS kritizoval čtvrteční interpelace členů hnutí ANO na jejich šéfa a premiéra Andreje Babiše. Podle něj situace ve Sněmovně připomínala „třídní schůzku s Hujerovými“. Vůči jeho názoru se ohradil Patrik Nacher z ANO. Podle něj byly dotazy jeho kolegů na předsedu vlády věcné a navíc podle jednacího řádu Sněmovny nebylo porušeno žádné pravidlo.

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň

Velmi ostrou kritiku si vysloužila „Hustá dvojka“, tedy ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a její spolukandidát do Sněmovny Matěj Stropnický (za ČSSD), od hostů pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Známého právníka Tomáše Sokola dvojice politiků svým videem přesvědčila podle jeho slov nanejvýš o tom, že je rád, že je držitelem zbraně. Proti duu Maláčová–Stropnický se vyjádřili i bývalý fotbalista Ladislav Vízek a politický komentátor Roman Joch.

Už víme, kdo je mozek rodiny. Lidé se kvůli obálce časopisu vysmáli Harrymu a Meghan

Princ Harry se svou ženou Meghan mohou slavit další vítězství. Magazín Time je totiž zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa. Zprávou se pochlubili na sociálních sítích v den princových 37. narozenin, spolu s ní sdíleli i fotografii z titulní strany magazínu. Místo obdivu však schytali hlavně kritiku. Lidé se jim vysmáli, že vypadají jako po hodně nezdařené retuši.

Jediný Čech, který byl v F1: Schumacher mi přál hodně štěstí. Snad budu mít brzy nástupce

Celý svět se 16. září 2001 ještě vzpamatovával z teroristických útoků v USA. Jakékoliv sportovní události byly pochopitelně upozaděné, přesto přesně před 20 lety nastal velký den pro Českou republiku. Tomáš Enge se stal prvním – a stále posledním – Čechem, který závodil ve slavné formuli 1. O nezapomenutelné zkušenosti vyprávěl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Propusťte Frančettiho, nebo očekávejte následky. Ruská ministryně dala Česku ultimátum

Rusko chce, aby Česká republika propustila Rusa Alexandra Frančettiho, zadrženého v neděli v Praze. Podle agentury TASS to řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová s tím, že Praha nemá případ politizovat. Jeho vydání Ukrajině podle ní bude mít důsledky. Frančettiho zadržela česká policie na žádost Ukrajiny, která ho viní z toho, že se v roce 2014 aktivně podílel na ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama