CNN Prima News Kicker

Kicker

Výpis příspěvků ke štítku „Kicker“

Ostrá slova šéfky norského fotbalu. Zkritizovala Rusko, mistrovství světa v Kataru i FIFA

Jako jediná se na probíhajícím kongresu Mezinárodní fotbalové federace vymezila proti Rusy rozpoutané válce na Ukrajině a proti přidělení fotbalového mistrovství světa 2022 Kataru. Právě v jeho hlavním městě Dauhá se nyní poprvé po téměř třech letech sešli delegáti národních fotbalových asociací osobně v jednom sále. Všichni muži klopili oči, zatímco prezidentka Norského fotbalového svazu Lise Klavenessová kritizovala i šéfa světového fotbalu Gianniho Infantina.

Bídné vysvědčení pro oporu reprezentace. Pavlenka je nejhorším brankářem bundesligy

Krátce po svém příchodu v létě 2017 si brankář Jiří Pavlenka vydobyl ve Werderu Brémy pozici jedničky, ve které byl navíc často chválen z různých stran. Poslední dobou se však německému bundesligovému klubu zdaleka nedaří podle představ a paralelně s tím lehce ustávají lichotivá slova na adresu českého gólmana. Podle renomovaného fotbalového magazínu Kicker je dokonce Pavlenka aktuálně nejhorším mužem na své pozici v celé soutěži.

Jeden z nejstarších sportovních časopisů, německý Kicker, začal vycházet před 100 lety

Přesně před sto lety začal vycházet jeden z nejstarších sportovních časopisů vůbec. 14. července 1920 vyšlo v Německu první číslo fotbalového magazínu Kicker. Stal se tak třetím nejstarším sportovním periodikem na světě po italském deníku La Gazzetta dello Sport z roku 1896, na který navázal o deset let později španělský list Mundo Deportivo.